Meklēšanas rezultāti

EURODESK

Jauniešu iespēju ziņu lapa EURODESK ir lielākais jauniešu (vecumā no 13 - 30 g.v.) iespēju apkopotājs Latvijā (vairāk kā 1 300 tiešo saņēmēju). Mūsu pieeja jaunietim ir atbilstoša mūsdienu vērtībām - ziņas tiek atlasītas un apkopotas, ņemot vērā 3 pamatkritērijus: īsi, aktuāli un noderīgi.

Lasīt vairāk 19. jūlijs, 2018
Apbalvo konkursa “Tautasdziesmu MEMES” uzvarētājus

Apbalvo konkursa “Tautasdziesmu MEMES” uzvarētājus

27. marts, 2019

Trešdien, 20. martā Rīgā, Krišjāņa Barona muzejā norisinājās konkursa “Tautasdziesmu MEMES” svinīgs noslēguma pasākums “Tādas MEMES, saku es – kā tautas dziesmu dvēseles”, kur galveno balvu ieguva Anete Vismane no Lielvārdes (1. vieta), 2. vietu - Alise Agnese Rozentāle no Ventspils, bet 3. vietu - Sanda Astra Bērziņa no Rankas pagasta Gulbenes novadā.

Konkursa gaitā jauniešiem bija jāizveido meme, kurā radošā veidā ir iekļauta latviešu un citu tautu tautasdziesma. Kopumā konkursā tika iesniegti 118 darbi no vairāk nekā 25 dažādām Latvijas pilsētām un novadiem. 5 darbi tika iesniegti ar krievu tautasdziesmām, 6 darbi tika iesniegti ar latviešu tautasdziesmām, kuru autori ir krievu, baltkrievu, ukraiņu jaunieši.

Pēc konkursa komisijas vērtējuma 20 labākie darbi ir izstādīti izstādē un līdz šī gada 20. aprīlim aplūkojami Kr. Barona muzejā, Kr. Barona ielā 3 dz.5, Rīgā, kā arī pēc tam izstāde būs skatāma dažādās Latvijas pilsētās. Konkursa noslēguma norise un konkursa labākie darbi apskatāmi Kr. Barona muzeja Facebook vietnē.

Konkurss mainīja jauniešu attieksmi un radīja padziļinātu interesi par latviešu un citu tautu kultūrvēsturisko mantojumu, tradīcijām, tautasdziesmu vākšanas, krāšanas norisēm un to tēmām, būtību. Savukārt radošās darbnīcas, kas konkursa norises laikā tika organizētas vairākās Latvijas vietās, ļaujot jauniešiem apgūt memes veidošanas principus, attīstīja radošumu un iedrošināja savienot pagātni ar tagadni – apvienot kultūras un vēstures bagātības ar paša uzņemtu attēlu, radot mūsdienīgus vēstījumus digitālajā vidē. 

Jau šobrīd viens no konkursā iesaistītajiem partneriem - Krišjāņa Barona muzejs piedāvā skolu jauniešiem jaunu muzejpedagoģisko programmu ,,No tautasdziesmām līdz MEMES’’, popularizējot šo projekta ideju. Interesi par nodarbībām jau izrādījušas Rīgas 31. vidusskola, Jaunpiebalgas vidusskola un Jaunciema pamatskola.

Konkursu “Tautasdziesmu MEMES” un tā aktivitātes organizēja Memoriālo muzeju apvienība, Krišjāņa Barona muzejs, Lubānas novada tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs sadarbībā ar Lubānas novada jauniešu centru, nodibinājuma “Baltijas Reģionālais fonds” jauniešu studiju “BaMbuss” un biedrību “Jaunieši Madonai”.

Konkurss tika īstenots sadarbībā ar biedrību “Sadarbības platforma” un British Council pārstāvniecības Latvijā finansiālo atbalstu.

Zemgales NVO centrs nodrošina organizācijas un ikvienu indivīdu Zemgalē ar aktuālāko, nozīmīgāko un piemērotāko informāciju un dažāda veida maksas un bezmaksas pakalpojumiem.

Bezmaksas pakalpojumi
Konsultācijas
Prakse / Brīvprātīgais darbs
Jauniešu informatīvais tīkls “EURODESK”
Informatīvie semināri un apmācības
Informatīvi pakalpojumi
Dators / Internets
Maksas pakalpojumi
Telpas / Aparatūra / Grafika
Drukāšana / Kopēšana / Skenēšana
Individuālas apmācības
Valodu kursi
Grāmatvedības pakalpojumi
Tulkojums
Semināri / Apmācības

Jauniešiem

Žurnāls

Žurnāls "Jaunatne"

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) katru gadu izdod žurnālu "Jaunatne", kuru izplata jauniešiem, jaunatnes darbiniekiem un citiem interesentiem. Žurnālu drukātā veidā bez maksas varat saņemt JSPA - Mūkusalas ielā 41, Rīgā....

EURODESK

EURODESK

Jauniešu iespēju ziņu lapa EURODESK ir lielākais jauniešu (vecumā no 13 - 30 g.v.) iespēju apkopotājs Latvijā (vairāk kā 1 300 tiešo saņēmēju). Mūsu pieeja jaunietim ir atbilstoša mūsdienu vērtībām - ziņas tiek atlasītas un apkopotas, ņemot vērā 3 pamatkritērijus: īsi,...

Brīvprātīgais darbs

Brīvprātīgais darbs

Eiropas brīvprātīgais darbs ir iespēja doties uz kādu no Eiropas valstīm un strādāt kā brīvprātīgajam bez maksas. Brīvprātīgais darbs nozīmē bezpeļņas darbu, taču jauniešiem 100% apmērā tiek apmaksāti ceļa un uzturēšanās izdevumi. Tā ir lieliska iespēja saprast, kas Tev...

Valodu kursi

Zemgales NVO Centrs piedāvā iespēju piedalīties valodu kursos Jelgavā un Rīgā.

Rīgā varam nodrošināt kursus sākot no 10 cilvēku grupām.

Zemgales NVO Centra valodu kursos:

  • vari izvēlēties sev piemērotākās valodas piedāvājumu atbilstoši savam zināšanu līmenim
  • apmācības notiek draudzīgā atmosfērā nelielās grupās, izmantojot neformālās izglītības metodes
  • uzsvars tiek likts uz sarunvalodu, kas mūsdienās iegūst arvien lielāku nozīmi gan mācību un darba, gan ceļošanas vajadzībām
  • dalībniekiem ir iespēja iesaistīties apmācību kursa veidošanā
  • katram dalībniekam tiek veltīta individuāla pieeja