Meklēšanas rezultāti

EURODESK

Jauniešu iespēju ziņu lapa EURODESK ir lielākais jauniešu (vecumā no 13 - 30 g.v.) iespēju apkopotājs Latvijā (vairāk kā 1 300 tiešo saņēmēju). Mūsu pieeja jaunietim ir atbilstoša mūsdienu vērtībām - ziņas tiek atlasītas un apkopotas, ņemot vērā 3 pamatkritērijus: īsi, aktuāli un noderīgi.

Lasīt vairāk 19. jūlijs, 2018
EducationUSA sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijā aicina uz bezmaksas informatīvo semināru par Fulbright programmu

EducationUSA sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijā aicina uz bezmaksas informatīvo semināru par Fulbright programmu

30. maijs, 2019

Fulbright pārstāvniecība Latvijā sniegs informāciju par Fulbright stipendiju studentiem un pētniekiem: pieteikšanās process, nosacījumi, programma un ieteikumi. Seminārs notiks 5.jūnijā Rīgas Biznesa skolas telpās, Skolas ielā 11, LB auditorijā, plkst. 18:00. Reģistrējies rakstot : educationusa@rbs.lv

Šī ASV valdības starptautiskā apmaiņas programma izveidota 1946. gadā saskaņā ar senatora Dž. Viljama Fulbraita ierosināto likumdošanu. Programma veidota, “lai veicinātu savstarpējo sapratni starp Amerikas Savienoto Valstu un citu valstu iedzīvotājiem”.

Termins “Fulbraita stipendija” ietver ļoti daudzveidīgas programmas: stipendijas Amerikas un ārvalstu maģistratūras un doktorantūras līmeņa studentiem; stipendijas zinātniekiem pētnieciskā darba veikšanai līdz pat vienam gadam; stipendijas lekciju lasīšanai; īstermiņa mācībspēku apmaiņa; pasākumi, lai atvestu uz Amerikas Savienotajām Valstīm valsts pārvaldes darbiniekus; programmas skolotāju un administratoru apmaiņas veicināšanai, kontakti starp institūcijām; svešvalodu apguve, kā arī doktorantu un pasniedzēju zinātniskais darbs ārzemēs.

Kopš 1991. gada, kad Latvijā atkal tika atvērta ASV vēstniecība, Latvijas pilsoņiem un likumīgajiem rezidentiem atklāto konkursu veidā bijusi pieejama Fulbraita stipendiju programma, konkurss tiek izsludināts katru gadu maija sākumā. Latvijā Fulbraita stipendija tiek piešķirta šādās kategorijās:

Fulbraita stipendija studentiem. Lai varētu pretendēt uz šo stipendiju maģistra līmeņa studijām, pretendentam ir jābūt bakalaura grādam. Ja students piesakās uz doktorantūras līmeņa studijām, tad ir jābūt maģistra grādam. Studentiem ir pieejama Fulbraita stipendija maģistratūras vai doktorantūras līmeņa studijām vienu gadu kādā no Amerikas universitātēm. Studenti var pieteikties studijām visās jomās, izņemot medicīnu.

Fulbraita stipendija vieszinātniekiem/pētniekiem. Ieinteresētajiem pretendentiem ir jau jābūt doktora grādam vai arī jāstrādā pie disertācijas nobeigšanas. Zinātnieki var pieteikties, lai veiktu pētījumus vai lasītu lekcijas jebkurā jomā, izņemot medicīnu, bet ieskaitot sabiedrības veselību. Ielūguma vēstule no uzņemošās Amerikas universitātes ir vēlama, taču ne obligāta; finālistiem tiks atrasta vieta kādā universitātē.

Pieteikties var tikai Latvijas pilsoņi un Latvijas likumīgie rezidenti. Personas, kurām ir dubultpilsonība (Amerikas Savienoto Valstu un Latvijas), nevar pieteikties Fulbraita stipendijai no Latvijas, lai veiktu pētījumus Amerikas Savienotajās Valstīs. Pieteikšanās brīdī pretendentiem ir jādzīvo Latvijā. No ārzemēm saņemtie pieteikumi netiks izskatīti. Aptuvenais interviju laiks Fulbraita vieszinātnieku stipendiju programmas pusfinālistiem ir novembra pēdējā nedēļa vai decembra pirmā nedēļa. 

Vairāk informācijas: 

Fulbright programma

Fulbright  seminārs

Zemgales NVO centrs nodrošina organizācijas un ikvienu indivīdu Zemgalē ar aktuālāko, nozīmīgāko un piemērotāko informāciju un dažāda veida maksas un bezmaksas pakalpojumiem.

Bezmaksas pakalpojumi
Konsultācijas
Prakse / Brīvprātīgais darbs
Jauniešu informatīvais tīkls “EURODESK”
Informatīvie semināri un apmācības
Informatīvi pakalpojumi
Dators / Internets
Maksas pakalpojumi
Telpas / Aparatūra / Grafika
Drukāšana / Kopēšana / Skenēšana
Individuālas apmācības
Valodu kursi
Grāmatvedības pakalpojumi
Tulkojums
Semināri / Apmācības

Jauniešiem

Žurnāls

Žurnāls "Jaunatne"

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) katru gadu izdod žurnālu "Jaunatne", kuru izplata jauniešiem, jaunatnes darbiniekiem un citiem interesentiem. Žurnālu drukātā veidā bez maksas varat saņemt JSPA - Mūkusalas ielā 41, Rīgā....

EURODESK

EURODESK

Jauniešu iespēju ziņu lapa EURODESK ir lielākais jauniešu (vecumā no 13 - 30 g.v.) iespēju apkopotājs Latvijā (vairāk kā 1 300 tiešo saņēmēju). Mūsu pieeja jaunietim ir atbilstoša mūsdienu vērtībām - ziņas tiek atlasītas un apkopotas, ņemot vērā 3 pamatkritērijus: īsi,...

Brīvprātīgais darbs

Brīvprātīgais darbs

Eiropas brīvprātīgais darbs ir iespēja doties uz kādu no Eiropas valstīm un strādāt kā brīvprātīgajam bez maksas. Brīvprātīgais darbs nozīmē bezpeļņas darbu, taču jauniešiem 100% apmērā tiek apmaksāti ceļa un uzturēšanās izdevumi. Tā ir lieliska iespēja saprast, kas Tev...

Valodu kursi

Zemgales NVO Centrs piedāvā iespēju piedalīties valodu kursos Jelgavā un Rīgā.

Rīgā varam nodrošināt kursus sākot no 10 cilvēku grupām.

Zemgales NVO Centra valodu kursos:

  • vari izvēlēties sev piemērotākās valodas piedāvājumu atbilstoši savam zināšanu līmenim
  • apmācības notiek draudzīgā atmosfērā nelielās grupās, izmantojot neformālās izglītības metodes
  • uzsvars tiek likts uz sarunvalodu, kas mūsdienās iegūst arvien lielāku nozīmi gan mācību un darba, gan ceļošanas vajadzībām
  • dalībniekiem ir iespēja iesaistīties apmācību kursa veidošanā
  • katram dalībniekam tiek veltīta individuāla pieeja

Pieteikšanās:

  • Elektroniski sūtot pieteikumu uz e-pastu: info@zemgalei.lv (Norādīt: izvēlētais valodas klubs, pilsēta, kontaktinformācija (e-pasts un telefons))
  • Pa telefonu: 26044412 vai 63021910
  • Zemgales NVO Centra birojā (Lielā iela 15, Jelgavā - durvju kods 249)

Piedāvājam apgūt: angļu valodu A1/A2/B1 līmenī, itāļu valodu, krievu valodu un norvēģu valodu.