Aptauja
 
Vai Tu vēlētos apmeklēt Zemgales NVO Centra piedāvātos valodu kursus?
 
Ziņas pa e-pastu
 
 
 
 

Ziemeļvalstu bērnu grāmatu izstāde

Ievietots 20.12.2016
 

Ziemassvētku priekšvakarā Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā ir sagādājis interesantu un noskaņām bagātu dāvanu - Ziemeļvalstu bērnu grāmatu ilustrāciju izstādi! Ikviens interesants ir lapini aicināts uz izstādes atklāšanu, rīt, 21. decembrī plkst. 15:00, Latvijas Nacionālās bibliotēkas -1.stāvā, Mūkusalas ielā 3, Rīgā. Izstāde būs apskatāma Ziemassvētku brīvdienās un līdz pat 24. janvārim Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

2016. gada vasaras sākumā Ziemeļvalstu Bērnu un jauniešu dienu ietvaros Berlīnes kultūras aģentūra Kulturkind sadarbībā ar Ziemeļu māju Reikjavīkā sarīkoja pirmo bērnu grāmatu ilustrāciju izstādi ''Pa vējam!''. Tajā septiņpadsmit ilustratori no Ālandu salām, Dānijas, Fēru salām, Grenlandes, Islandes, Lapzemes, Norvēģijas, Somijas un Zviedrijas iepazīstināja ar saviemdarbiem, kurus visus vieno senas tradīcijas, izcila tehniskā realizācija unneticami augsts mākslinieciskās izteiksmes līmenis.

Izstāde ''Pa vējam!'' ir apzināti veidota pēc iespējas daudzveidīga, sasaucoties ar Ziemeļeiropas kontrastiem bagāto dabu un vizuālā naratīva mākslu, kurai šajā reģionā ir gara vēsture. Tāpat šī iniciatīva pauž arī skandināvu nelokāmo pārliecību, ka pret bērniem un jauniešiem ir jāizturas ar cieņu. Ziemeļvalstu literatūra un ilustrācijas iedrošina bērnus un jauniešus domāt patstāvīgi un attīstīt savu iztēli, mudinot tos būt drosmīgiem, brīviem un nepieradinātiem savās domās un sajūtās – tāpat kā vējš.

Izstādi atbalsta: Ziemeļvalstu māja Islandē, Ziemeļvalstu Ministru padome, Dānijas mākslas fonds, Zviedrijas Mākslas padome. Izstādi Latvijā organizē: Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs un Latvijā Latvijas Nacionālā bibliotēka.