Aptauja
 
Vai Tu vēlētos apmeklēt Zemgales NVO Centra piedāvātos valodu kursus?
 
Ziņas pa e-pastu
 
 
 
 

Iedvesmojoša zināšanu nometne jaunajiem mediju talantiem ''Young Media Sharks''

Ievietots 13.06.2017
 

''Young Media Sharks'' ir organizācijas ''Avantis'' izglītojoša iniciatīva, kas nodrošina intensīvu un iedvesmojošu zināšanu nometni jaunajiem mediju talantiem. Tā ir unikāla iespēja īsā laikā iepazīt dažādas mediju jomas, gūt pieredzi no labākajiem jomas ekspertiem, darboties praktiski ar dažādiem mediju rīkiem. Jaunieši pēc nometnes iegūst plašas prakses un darba iespējas, jaunus draugus ar kopīgām interesēm gan Latvijā, gan Baltijā. Iegūtās zināšanas daudziem sharkiem arī palīdzējušas iekļūt augstskolās Latvijā un ārzemēs, kā arī saprast, kura mediju joma viņus interesē.

Pateicoties nometnes atbalstītājiem un partneriem, jauniešu dalība nometnē ir pilnīgi par brīvu, taču nepieciešams izpildīt radošo uzdevumu. Īpaši aicinām pieteikties jauniešus, kas nav pārliecināti vai šaubās par savām spējām. Pieredze rāda, ka tie ir vislielākie apslēptie talanti! Iedrošiniet pieteikties arī savus draugus vai paziņas, kam jūs redzat – ir ķēriens rakstīšanā, fotografēšanā, pasākumu organizēšanā, ideju radīšanā, filmēšanā vai pat vienkārši spriedelēšanā…

Pieteikties nometnei un izpildīt radošo uzdevumu var līdz 2017. gada 9. jūlijam.

Nometne norisināsies no 8. līdz 14. augustam Kuldīgas novada Pelčos.

DALĪBNIEKI

Mēs meklējam tos radošos, atraktīvos un aizraujošos jauniešus no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, kas mācās vai gatavojas drīzumā mācīties tālāk un spēj komunicēt rakstiski un mutiski angliski. Tos, kurus interesē mediji, tos, kuriem nav vienaldzīgs tas, kas notiek apkārt – gan tuvu, gan tālu. Vecums dalībai nav ierobežots, taču orientējamies uz 15 – 20 gadus jauniem jauniešiem.

Tātad – meklējam:

 • jauniešus, kam vienmēr padomā trakākās idejas visiem dzīves gadījumiem;
 • labsirdīgos huligānus, kuri nebaidās no uzrunu teikšanas klasei, skolai un, iespējams, visplašākajai auditorijai;
 • jauno mediju entuziastus – dizainerus, programmētājus, komentētājus un sociālo tīklu aktīvistus;
 • jaunos un neatlaidīgos operatorus un montāžas meistarus, kuri filmē sava prieka pēc un grib iemācīties izstāstīt savu stāstu vēl labāk;
 • radošās apvienības, kuras jau darbojas sociālo mediju kanālos un meklē plašāku skanējumu un vairāk interesentu saviem centieniem;
 • tos, kas nelien nevienā no ''kastēm'' .

 

Šogad piedalīsies dalībnieki no Baltijas valstīm: Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Dalība nometnē ir bez maksas, organizatori nodrošina dzīvošanu Kuldīgā, kā arī 3 ēdienreizes dienā. Tāpat tiks nodrošināts transports no Rīgas un Kuldīgas līdz nometnes vietai un atpakaļ. Visiem dalībniekiem ir jānodrošina savs ceļš uz Rīgu un atpakaļ mājās.

KAS REĀLI NOTIKS VASARAS NOMETNĒ?

Dažādu jomu ārvalstu un vietējie guru un senseji dalīsies pieredzē un palīdzēs no praktiska skatu punkta iepazīt mediju pasauli – žurnālistiku, video un foto mākslu, debašu mākslu, u.c. saistītās prasmes. Lai iegūtu arī pavisam praktiskas iemaņas, jaunieši, apvienojoties grupās, lektoru vadībā veidos radošu projektu. Katra diena būs piepildīta ar lekcijām, praktiskām darbnīcām un patstāvīgiem grupu uzdevumiem – to laikā tev būs iespēja iegūt jaunas zināšanas un prasmes, kuras noderēs tavai tālakai radošajai attīstībai.

PIETEIKŠANĀS

Piesakies līdz 2017. gada 9. jūlijam (ieskaitot, tātad līdz 09.07.2017. plkst. 23.59)aizpildot anketu šajā saitē un pievienojot savu radošo uzdevumu.

PIETEIKŠANĀS UZDEVUMS

 1. Motivācijas vēstule – kāpēc tu vēlies nokļūt nometnē, ko esi darījis līdz šim, ko vēlies iemācīties, iegūt un ko esi gatavs sniegt!
 2. Ieteikuma vēstule – no cilvēka, kas tevi zina, pazīst un iesaka dalībai nometnē. Tas var būt skolotājs, draugs, klasesbiedrs, ne obligāti pieaugušais. Vēstulē gribam lasīt to, ko varbūt pats par sevi pakautrēsies pateikt – visu to labāko, protams . Vēstulē jānorāda arī rakstītāja kontaktinformācija.
 3. Radošais uzdevums.

 

Radošais uzdevums ir jāveic angļu valodā vai, ja tas ir video, dzimtajā valodā ar subtitriem angļu valodā. Izvēlies vienu no 3 formātiem un tēmām, kurā jūties spēcīgāks, un pievieno savai anketai. Lūdzu, ievēro tālākminētās prasības un droši sazinies, ja kaut kas šķiet neskaidrs! Saprotam, ka radošā uzdevuma izpildei tev, iespējams, būs nepieciešama papildus palīdzība, tādēļ, ja strādā komandā, lūdzu, norādi savu un palīga lomu.

1) Raidījuma ideja (televīzijai vai internetam) 14–17 gadu vecu jauniešu auditorijai

Idejas apraksts (kāpēc šāds raidījums vajadzīgs; mērķis, ko sasniegt; raidījuma formāts, 1 raidījuma sižetu izklāsts) līdz 1 A4 lapai vai līdz 7 PPT slaidiem, ietverot vizualizācijas.

2) Video, foto vai reportāža «Kas neredzēts man blakus»

Pasākuma, notikuma, personas, parādības atspoguļojums foto, video vai raksta formātā. Video līdz 5min.

3) Eseja ''Ja es būtu jauniešu interneta portāla redaktors.''

Esi drošs idejās un kritikā esošajiem mediju piedāvājumiem un sniedz savu vīziju!

Nebaidies no humora. Baidies būt pārāk pareizs un paredzams! Ej tālāk par sevi pašu šajā radošajā uzdevumā!

PIETEIKUMU IZVĒRTĒŠANA

Žūrija ķersies pie darba un izvērtēs veiksmīgākos pieteikumus pēc šādiem kritērijiem:

 • pieteikšanās uzdevuma izpildījums: precizitāte (izpildīts apjomā un formātā, kā prasīts), radošums, temata aktualitāte un oriģinalitāte;
 • spēja izteikties skaidri, labskanīgi un pārliecinoši;
 • motivācijas un ieteikuma vēstules saturs;
 • atbilstība nometnes mērķa grupai;
 • aktivitāte mediju jomā līdz šim.

 

Atlasītajiem nometnes kandidātiem iespējama arī papildu intervija klātienē vai Skype.

VAIRĀK INFORMĀCIJAS UN PIETEIKTIES VAR ŠEIT.