Aptauja
 
Vai Tu vēlētos apmeklēt Zemgales NVO Centra piedāvātos valodu kursus?
 
Ziņas pa e-pastu
 
 
 
 

Ozolnieku roņi uzsāk Brīvdabas peldbaseina labiekārtošanu

Ievietots 07.03.2017
 

Biedrība ''Ozolnieku roņi''  ieguva Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) finansiālu atbalstu projekta ''Brīvdabas peldbaseina izveide Ozolnieku ezerā'' realizēšanai. Projekta ietvaros tiks izveidota 25m gara 4 celiņu peldvieta, kurai apkārt novietotas 4 laipas ar nožogojumu, cilvēku drošībai. Laipas tiks ierīkotas uz pontoniem un aprīkotas ar kāpnēm ērtākai peldētāju iekļūšanai ūdenī un izkļūšanai no tās.

Ozolnieku ezers ir viens no populārajām rekreācijas vietām Ozolnieku novadā, kas, lielākoties, piesaista vietējo novadu iedzīvotājus tikai vasaras sezonā. Biedrība "Ozolnieku roņi", kas ir ziemas peldēšanas kustības aizsācējs Latvijā, ar projekta realizāciju vēlas piesaistīt gan vietējos iedzīvotājus, gan arī viesus no citiem reģioniem un pat citām valstīm peldēt Ozolnieku ezerā arī rudens, ziemas un pavasara sezonā.Iekārtoto peldētavu varēs izmantot cauru gadu: rudenī, ziemā un vasarā - ziemas peldētāji vai interesenti, savukārt vasaras sezonā - visi peldētāji, turklāt turpmāk būs iespēja organizēt sacensības gan ziemas peldētājiem, gan arī vasaras sezonā visiem gribētājiem. 

Projekta mērķis: ''Brīvdabas peldbaseina'' labiekārtošana Ozolnieku ezerā, kas būs pieejams peldēšanai cauru gadu, lai vecināt dažāda vecuma vietējo iedzīvotāju pievēršanu veselīgam dzīvesveidam un to iesaisti vietējās fiziskās aktivitātēs, novadā brīvi pieejamo sporta aktivitāšu klāsta paplašināšanu visām paaudzēm, ziemas peldētāju kustības attīstību un tūristu piesaisti. Lai veicināt labiekārtotās peldvietas popularizēšanu tiks organizēti vairāki pasākumi: treniņi ziemas peldētājiem un treniņi peldēšanā vasaras sezonā, svinīgs atklāšanas pasākums, kā arī sacensības ziemas peldētājiem - ''Evalda Liepiņa piemiņas balva''. Līdz ar to, labiekārtotā peldētava tiks noslogota cauru gadu, arī pēc projekta realizēšanas.

Galvenā projekta mērķa grupa ir dažāda vecuma, dzimuma un kultūras ziemas peldētāji un vietējie Ozolnieku un Jelgavas novada iedzīvotāji. Viens no biedrības pamatdarbības mērķiem ir veco ļaužu integrācija sabiedrībā, līdz ar to, tiks pievērsta uzmanība pakalpojuma pieejamībai dažāda vecuma cilvēkiem. Ziemas peldētāji varbūt dažāda vecuma, dzimuma un kultūras pārstāvji, jānodrošina visiem interesentiem vienlīdzīgas iespējas. Jau šobrīd organizētie treniņi ziemas peldēšanā Ozolnieku ezerā pulcē gan jaunus, gan arī vecāka gadagājuma cilvēkus. Veselīgs dzīvesveids ir šobrīd ļoti populāra tendence jauniešu vidū un ziemas peldēšana vai rūdīšanās ir labs veids veselīga dzīvesveida uzturēšanai.

Lai veicināt labiekārtotās peldvietas popularizēšanu projekta ietvaros tiks organizēts atklāšanas pasākums - t.i. Latvijas mēroga sacensības ziemas peldētājiem – ''Evalda Liepiņa piemiņas balva''. Evalds Liepiņš bija ziemas peldēšanas sekcijas dibinātājs Latvijā. 

Finansē:

Līdzfinansē: