Aptauja
 
Vai Tu vēlētos apmeklēt Zemgales NVO Centra piedāvātos valodu kursus?
 
Ziņas pa e-pastu
 
 
 
 

Jēkabpils pilsētas svētkos 2017 piedāvāja ''Brīvprātīgo sajūtu laboratoriju''

Ievietots 18.07.2017
 

Par tradīciju Jēkabpils pilsētas svētkos veidojas biedrības ''Jēkabpils NVO resursu centrs'' un tās biedrorganizāciju piedāvātās aktivitātes laukumā pie lūša strūklakas. Šogad teltī ''Brīvprātīgo sajūtu laboratorija'' un pie tās varēja iepazīt Eiropu ar sajūtu palīdzību - saskatot, sataustot, sasmaržojot, izgaršojot un ieklausoties. Grūti noteikt precīzu  ''Brīvprātīgo sajūtu laboratorijas'' apmeklētāju, kā arī  interesentu gan par brīvprātīgā darba iespējām Eiropā un Latvijā, gan par portāla www.brivpratigie.lv izmantošanu, skaitu, bet savas sajūtas pārbaudīja, un aizpildot anketas par brīvprātīgo darbu, balvas saņēma teju pussimts svētku dalībnieku. Jēkabpils NVO resursu centra teltī gandrīz visu par brīvprātīgo darbu varēja uzzināt no pirmavotiem - Jēkabpils brīvprātīgajiem un jauniešiem no Ukrainas, Armēnijas, Itālijas, Vācijas un Maķedonijas, no kurienes atbraukušais brīvprātīgais jaunietis jēkabpiliešus svētku gājiena laikā pārsteidza ar savām cirka mākslinieka - žongliera prasmēm.

Kādas iespējas piedāvā Jēkabpils NVO resursu centra biedrorganizācijas - biedrība Kristīgai paaudžu kopienai ''Tilts'', Jēkabpils pensionāru apvienība ''Sasaiste'', Vides un tūrisma attīstības klubs ''Sēlija'' un dzīvnieku aizsardzības biedrība ''Par ķepām'' stāstīja un rādīja minēto organizāciju pārstāvji. Klausītāju un skatītāju netrūka, piemēram - ''Par ķepām'' aktīvistu aicinājums dot mājas bez pajumtes palikušajiem kaķēniem atrada dzirdīgus ļaudis - divi no trim līdzi paņemtajiem dzīvniekiem devās uz pastāvīgām dzīvesvietām pie mīlošiem saimniekiem. Savukārt vēstures izzinātāji Vecpilsētas laukumā tika aicināti uz biedrības ''Jēkabpils Mantojums'' sagatavotajām fotoekspozīcijām - ''Latvijas cilvēki - ar saknēm Krustpils novadā'' un ''Jēkabpils - Krustpils tiltam - 80''.

Jēkabpils mazākumtautību biedrības - Jēkabpils baltkrievu biedrība ''Spatkanne'', krievu kultūrizglītojošā biedrība ''Rodņik'', poļu biedrība ''Rodacy'' un ukraiņu kultūrizglītojošā biedrība ''Javir'' pilsētas svētkos aicināja uz Jēkabpils vēstures muzeja ''Sēļu sētu'', kur varēja nobaudīt gan nacionālos ēdienus un dzērienus, gan noklausīties un noskatīties biedrību amatierkolektīvu priekšnesumus.

Jēkabpils pilsētas svētki noslēdzās ar gājienu, kurā pirmo reizi Jēkabpils vēsturē NVO devās aiz vienojoša nosaukuma - ''JĒKABPILS NEVALSTISKĀS ORGANIZĀCIJAS''. Cerams, ka nākamgad, atšķirībā no šīgada, kad kopējam foto pulcējās neliela gājiena dalībnieku daļa, izdosies sapulcināt visus, kas pilsētas svētku parādē piedalījās kā NVO  pārstāvji.

Jēkabpils NVO resursu centrs pateicas SIA ''Reāls'', SIA ''Margret'' un ''Kafijas bāram'' Katoļu ielā 6 par sadarbību Jēkabpils pilsētas svētku 2017 organizēšanā.