Aptauja
 
Vai Tu vēlētos apmeklēt Zemgales NVO Centra piedāvātos valodu kursus?
 
Ziņas pa e-pastu
 
 
 
 

Raidījumu cikls ''Kaimiņu būšana Latvijā''

Ievietots 01.08.2017
 

Latvijas Pilsoniskā alianse Latvijas valsts budžeta finansētā mērķprogrammas ''Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai latviešu valodā diasporai, mazākumtautībām un personām ar invaliditāti'' ietvaros īsteno sadarbības projektu ar  Latvijas Reģionu Televīziju ''Re:TV''. Šī projekta ietvaros jūlijā, augustā un septembrī tiks veidots un pārraidīts sešu raidījumu cikls ''Kaimiņu būšana Latvijā'' par mazākumtautību izaicinājumiem Latvijā, kā arī tiks diskutēts par labajiem piemēriem.

Projekta ietvaros veidotā raidījumu cikla galvenais mērķis ir veicināt integrācijas un saliedētības aktivitāšu Latvijā efektivitāti, nodrošinot informācijas par Latvijas teritorijā īstenoto sabiedrības integrācijas aktivitāšu būtību Re:TV auditorijai un attīstīt emocionālo inteliģenci dažādās sabiedrības grupās ar mērķi izprast Latvijā dzīvojošo, dažādo kultūru dažādību. 

Pirmā raidījuma galvenā tematika bija integrācijas politika Latvijā – kur mēs esam šobrīd un kādi ir turpmākie soļi, lai tiektos uz solidaritāti starp dažādu tautību cilvēkiem un vienotu Latvijas sabiedrību. Par to diskutēja Kultūras ministrijas pārstāve Solvita Vēvere, kultūras pētnieks Deniss Hanovs un ''Latvijas Pilsoniskās alianses'' padomes priekšsēdētājs un Zemgales NVO Centra valdes priekšsēdētājs Uldis Dūmiņš.

Kaimiņu būšana Latvijā 1.raidījums (21.07.2017)

Otrā raidījuma diskusijas laikā tika meklētas atbildes uz jautājumu, vai kultūrai ir viena valoda un vai kultūra var būt tā joma, kas vieno dažādu tautību pārstāvjus? Studijā viesojās  Satori galvenais redaktors Ilmārs Šlāpins, Rīgas Krievu teātra aktrise Dana Čerņecova unLatvijas Mākslinieku savienības prezidents Igors Dobičins. Tika uzklausīta arī Kandavas jauniešu centra ''Nagla'' un ''Živica'' pieredze Kurzemes reģionā. 

Kaimiņu būšana Latvijā 2.raidījums (27.07.2017)

Visi cikla raidījumi būs pieejami Re:TV interneta vietnē www.retv.lv.

Raidījums ''Kaimiņu būšana Latvijā'' ir tapis ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Sadarbības partneris – Latvijas Pilsoniskā alianse.