Aptauja
 
Vai Tu vēlētos apmeklēt Zemgales NVO Centra piedāvātos valodu kursus?
 
Ziņas pa e-pastu
 
 
 
 

''Liepas'' iecavniekiem piedāvā iepazīt dažādu tautību tējas dzeršanas tradīcijas

Ievietots 22.08.2017
 

Šo sestdien, 26. augustā plkst.11:00 Iecavas kultūras nama mazajā zālē ar krievu patvāru jeb samovaru tējas priekšpusdienu aizsāksies Iecavas sieviešu kluba ''Liepas'' projekts ''Nacionālie tējas pasākumi Zemgalē'', kas tiek īstenots Zemgales NVO projektu programmas ietvaros. Kopīgi ar Glūdas pagasta folkloras kopas ''Slavjanočki'' dalībniecēm radošajā darbnīcā mācīsimies gatavot oberegus ar sauso tēju/zāļu pildījumu, iepazīsim to nozīmi, pielietojumu un tradīcijas. Uzzināsim krievu tējas dzeršanas tradīcijas, varēsim izmēģināt dažādas interesantas un mums nezināmas receptes, kopā dziedāsim tautas dziesmas un iesim rotaļās.

Tēja ir dzēriens, kuru dzer visā pasaulē, tā mūs apvieno un arī parāda to, cik ļoti tējas sagatavošanas un dzeršanas paradumi dažādām tautām ir atšķirīgi. No augusta līdz oktobrim trīs tējas pasākumos Iecavā būs iespēja iepazīties ar krievu, ukraiņu un ķīniešu tējas pagatavošanas un dzeršanas tradīcijām, kā arī radošā darbnīcā apgūt katrai no tautām raksturīgu rokdarbu. Pasākumos uzaicinātie viesi no nacionālajām biedrībām un folkloras kopām gan stāstīs, gan atbildēs uz jautājumiem, gan palīdzēs apgūt kādu tautai raksturīgu prasmi. Pasākumos skanēs dziesmas un būs iespēja iemēģināt citu tautu dejas soli un rotaļas. Uz pasākumiem aicināts ikviens interesents.

Pasākums ir bez maksas, norises laiks no 11:00 līdz 15:00.

Projekts noslēgsies Jelgavā ar tējas vakaru svecīšu gaismā, tas notiks novembrī, atzīmējot Latvijas gadadienu.

Projekta īstenošanā ''Liepas'' cieši sadarbojas ar biedrību ''Sadarbības platforma'', kas pārstāv 26 dažādu Latvijā esošu nacionalitāšu nevalstiskās organizācijas.

Beāta Bundule, Iecavas sieviešu klubs ''Liepas'' valdes priekšsēdētāja
Projekta vadītāja Agita Hauka, tālrunis saziņai 29432338.

Projekts tiek īstenots ar LR Kultūras ministrijas un Zemgales NVO centra atbalstu.