Aptauja
 
Vai Tu vēlētos apmeklēt Zemgales NVO Centra piedāvātos valodu kursus?
 
Ziņas pa e-pastu
 
 
 
 

Piedzīvojumu pārgājiens pa Ziemassvētku kauju vietām

Ievietots 18.08.2017
 

Realizējot projektu ''Kopīgi soļi'', biedrība ''Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija'' aicina jauniešus piedalīties divu dienu piedzīvojumu pārgājienā pa Ziemassvētku kauju vietām Zemgalē. Pasākuma ideja ir jauniešu saliedētība praktiskā darbā, pārvarot grūtības, kā arī līdzdarbojoties rast kopīgas vērtības un vienotas vēstures izpratni. Pārgājiens sāksies Jelgavā pēc iepriekš sastādīta maršruta, kas saistīts ar I Pasaules kara vēstures lappusēm un pirmās Latvijas Republikas laiku. Pārgājiena laikā izzināsim vēsturiski nozīmīgus notikumus un vietas. Maršruts apzināti tiks veidots ar šķēršļiem, lai sekmētu jauniešos prasmes tikt galā ar grūtībām ciešā sadarbībā. Jauniešiem pašiem būs jānes savas mantas, jāveic dažādi uzdevumi komandās, kopīgi jāgatavo maltīti u.c.  

Pārgājiena maršruts: Jelgava - Vītoliņi - Valgunde - "Mangaļi" - Ložmetējkalns - Tīreļu purvs. Dažas aktivitātes un nakšņošana notiks Ziemassvētku kauju muzeja teritorijā (Jelgavas novada Valgundes pagasts „Mangaļi”), kur jaunieši iepazīs kaujas vietas, izzinās apstākļus un uz vietas izspēlēs vēsturiskos tā laika notikumus.

Pārgājienam tiks pieaicināts viens vēstures eksperts - vēsturnieks un arheologs, skolotājs Andris Tomašūns, kas pārgājiena laikā nodrošinās vēsturisko notikumu atspoguļojuma precizitāti, pārgājiena vadītājs - alpīnisma un sporta tūrisma speciālists Normunds Hofmanis. Pārgājienam  pēc nepieciešamības tiks nodrošināts arī  pamatinventārs.  Pārgājiena laikā tiks uzņemta neliela videoreportāža par pārgājiena norisi, jauniešu viedokļiem un iespaidiem par piedzīvoto un uzzināto.

Aktivitātes norises laiks no 2017. gada 25. augusta pl. 11:00 līdz 26. augusta ~ pl. 19:00 (divas dienas, nakšņošana teltīs), no pārgājiena gala punkta dalībnieki tiks atvesti uz Jelgavu ar autobusu.

Pārgājienā piedalīties aicināti ~ 25 skolēni no Jelgavas pilsētas izglītības iestādēm vecumā no 14 līdz 17 gadiem (dalībai pārgājienā organizatori apstiprinās proporcionāli  50% latviešu un 50% mazākumtautību jauniešus)  plānots ka pārgājienā kopīgi dosies arī daži vecāki, pedagogi.

Lai pieteiktos pārgājienam, līdz 21.08.2017. jānosūta pieteikuma vēstuli ''Pārgājiens pa Ziemassvētku kauju vietām''  uz e-pastu ruf.z@inbox.lv ,  noradot:

  1. vārdu, uzvārdu;
  2. dzimšanas datumu (dd/mm/gggg);
  3. tautību;
  4. izglītības iestādi;
  5. kontakttelefona numuru;
  6. viena vecāka vai aizbildņa vārdu, uzvārdu un kontakttelefona numuru (dalības apstiprināšanas gadījumā būs nepieciešama arī vecāku vai aizbildņu atļauja/apliecinājums dalībai pārgājienā un par dalībnieka veselības stāvokli);
  7. pieteikuma vēstulē jāapraksta (3-4 rindas), kāpēc Tevi ieinteresēja šīs pārgājiens un ko Tu no tā sagaidi;
  8.  jāatzīmē: A) guļammaiss ''ir'' vai ''nav'', B) vienvietīgā vai divvietīgā telts ''ir'' vai ''nav'', C) vai ir iepriekšēja pieredze, kā pārgājienu dalībniekam ''ir'' vai ''nav''.

 

Dalībniekiem uz pārgājiena laiku tiks nodrošināta apdrošināšanas polise pret negadījumiem, tāpēc tiks precizēti pretendentu personas dati. Ieteicams, lai potenciālie dalībnieki ir vakcinēti pret ērču encefalītu.

! Tiem jauniešiem, kuru dalība pārgājienā tiks apstiprināta, uz mobilo tālruni vai e-pastu tiks nosūtīts apliecinājums, kā arī norādīta tikšanās vieta un laiks, kurā pirms pārgājiena tiks sniegta būtiskā informācija par nepieciešamo pārgājienam.

Projektu ''Kopīgi soli'' (līg.Nr. 2017.LV/MTSP/01/02) realizē biedrība ''Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija'', pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem, Mazākumtautību un latviešu jauniešu sadarbības finansētās programmas ietvaros.