Aptauja
 
Vai Tu vēlētos apmeklēt Zemgales NVO Centra piedāvātos valodu kursus?
 
Ziņas pa e-pastu
 
 
 
 

Aicinām jelgavniekus uz dabasgāzes tirgus atvēršanas semināru

Ievietots 12.09.2017
 

Mājsaimniecībām līdz 2019. gadam ir nodrošināta iespēja dabasgāzi pirkt no publiskā tirgotāja par regulētu cenu, tomēr pēc tam situācija mainīsies, tādēļ patērētājiem ir svarīgi saprast, ka dabasgāzes cena tirgū veidojas konkurences rezultātā. Dabasgāzes cenas ir atkarīgas no dabasgāzes piegādes līgumu nosacījumiem, par kādiem katrs dabasgāzes tirgotājs  ir vienojies ar piegādātājiem vai ražotājiem. Bieži vien dabasgāzes cena ir piesaistīta naftas produktu cenai, tādējādi dabasgāzes cenas mainās atkarībā no izmaiņām naftas produktu tirgū.

Lai patērētājus informētu par atvērta dabasgāzes tirgus piedāvātajām iespējām un skaidrotu tajā notiekošos procesus, Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija (PIAA) ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā atbalstu realizē vairāku informatīvu semināru sēriju. Semināru laikā iedzīvotāji varēs saņemt atbildes uz viņiem svarīgiem jautājumiem par dabasgāzes izmantošanu. Īpaši noderīga šī informācija būs tām mājsaimniecībām, kuras dabasgāzi izmanto apkurē.

Seminārs notiks š.g. 14. septembrī plkst. 16:00 Jelgava novada domes, Lielajā zālē, Pasta iela 37, Jelgava, Latvija. Seminārs tiek organizēts sadarbībā ar Europe Direct informācijas centra Jelgavā informatīvu atbalstu.

Seminārā aicināti piedalīties Ekonomikas ministrijas, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas un Jelgavas novada domes pārstāvji.

Rudenī reģionālie semināri plānoti Cēsīs un Rīgā.

PIAA ir lielākā Latvijas patērētāju aizsardzības nevalstiskā organizācija, kura apvieno patērētāju organizācijas no dažādiem reģioniem. Detalizētāku informāciju par biedrību ''Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija'' var iegūt mājaslapā www.pateretajs.lv