Aptauja
 
Vai Tu vēlētos apmeklēt Zemgales NVO Centra piedāvātos valodu kursus?
 
Ziņas pa e-pastu
 
 
 
 

Aicinām uz bagātu nedēļas nogali Sēlijā - Kaldabruņā!

Ievietots 13.09.2017
 

Šo sestdien, 16. septembrī plkst. 14:00 Kaldabruņas skolā biedrība ''Ūdenzīmes'' sadarbībā ar radošo apvienību ''Trīspadsmitais kurss'' projekta ''Būvējam kopienu'' ietvaros organizē dzejas un mūzikas pasākumu ''Atrasties/Ierasties atspulgos''. Dzejas atspulgos: Lauma Kazaka, Anita Ozoliņa, Ginta Gerbašvska, Alise Mētra, Dainis Deigelis, Ivars Vācers, Kaspars Cīrulis, Dita Putniņa, Krišjānis Baltauss. Mūsu vārdus dziesmās atspulgos: Broken Man, Baiba Santa Vanaga, Andris Strods, Jonas Lindberg.

Projekta ''Būvējam kopienu'' mērķis ir paaugstināt un stabilizēt vietējās kopienas aktivitāti un atbildību, veicināt vietas atpazīstamību, organizējot atraktīvus pasākumus Latvijas simtgades kontekstā, kā arī izveidot stabilu sadarbību ar Latvijas Lauksaimniecības universitāti, tādējādi palielinot jauniešu līdzdalību NVO darbībā. 

Trīspadsmitais kurss ir dzejas draugu apvienība, kas veidojusies no 2016. gada Literārās Akadēmijas dzejas meistardarbnīcu grupām - izrādījās trīspadsmitais sasaukums pēc kārtas, Ronalda Brieža un Andra Akmentiņa vadībā. 13.Kurss ir: Kaspars Cīrulis, Lauma Kazaka, Alise Mētra, Anita Ozoliņa, Sabīne Miezis, Ivars Vācers , Dainis Deigelis, Ginta Gerbaševska, Ausma Perons, Mārtiņš Pommers, Agnese Blaua, Laura Andersone, Marta Stūre.

Jau laiciņu ejam vienu ceļu, turpinām radīt un (at)rādīt radīto kopā.

Pasākums tiek organizēts projekta ''Būvējam kopienu'' ietvaros. Projektu finansē Kultūras ministrija un Zemgales NVO Centrs sadarbībā ar Jēkabpils NVO resursu centru.

Savukārt, svētdien, 17. septembrī plkst. 15:00 Červonkas baznīcā mākslas muzeja ''Rīgas birža'' interesentiem ir iespēja apmeklēt vīru kora koncertu ''Pie pārmaiņu durvīm''. Kora koncertu organizē Kaldabruņas luterāņu draudze, ar kuru biedrību vieno kopīgas rūpes par Raiņa kristību dievnama atdzimšanu.

Mākslas muzeja ''Rīgas birža'' vīru kori diriģē Rūdolfs Bacāns, un koncertā dzirdēsim E. Dārziņa, P. Vaska, Ē. Ešenvada, J. Ābola, A. Dzenīša, V. Tormisa, R. Štrausa un F. Pulenka skaņdarbus.

Šis ir gan patiesi skaistas mūzikas, gan labdarības koncerts – vācam ziedojumus dievnama jumta atjaunošanai.


Ir vērts piedzīvot šo nedēļas nogali tieši Kaldabruņā!

Tiem dzejas un mūzikas cienītājiem, kuriem jāmēro tālāks ceļa gabals, varam piedāvāt naktsmājas biedrības mājvietā – Kaldabruņas skolā. Un tas jau ir vēl viens piedzīvojums vai pasākums – iespēja iepazīties ar Pļavas muzeja ekspozīciju, tieši pusnaktī noskatīties multimediju brīnumu “Pusnakts pļavā”, un, ja mūsu galvenā stikla māksliniece nebūs pārlieku nogurusi, sestdienas vakarā vēl var rasties iespēja izgatavot pašam savu vitrāžiņu.

No praktiskajām lietām – nakšņotājiem jāņem līdzi savi matracīši un guļammaisi; toties – ir pieejama gan jauka virtuve, gan pirts. Un, sakarā ar to, ka ziedojumi šai nedēļas nogalē tiek vākti dievnama jumtam, biedrības telpas piedāvājam izmantot kā dāvanu.

Pie tam – brīvajā laikā ir iespējams apmeklēt Raiņa muzeju ''Tadenava'', apraudzīt savvaļas zirgus Bebrenē, paraudzīties uz Daugavu no kreisā krasta un pat izmēģināt ceļojumu ar pārceltuvi.

/Ieva Jātniece
Biedrības ''Ūdenszīmes'' vadītāja/