Aptauja
 
Vai Tu vēlētos apmeklēt Zemgales NVO Centra piedāvātos valodu kursus?
 
Ziņas pa e-pastu
 
 
 
 

NOVEMBRĪ ''CEPUMS'' APCEĻO LATVIJU KOPĀ AR DINU VECĀNU UN ''1836''

Ievietots 08.11.2017
 

Patriotisma mēnesī  sarunu cikls ''Cepums ar Slavenību'' aicina apceļot, apmīļot un iepazīt Latviju kopā ar projekta ''1836'' idejas autoru Enriko Podnieku un arhitektu, maratonistu Dinu Vecānu. Tikšanās un iedvesmojošas sarunas par sekošanu saviem sapņiem, darot darbus ar pievienoto vērtību, jau 14. novembrī pulksten 18:00 kafejnīcas ''Silva'' konferenču zālē. Ieeja pasākumā bez maksas.

Tuvojoties Latvijas dzimšanas dienai, sarunu ciklā “Cepums ar Slavenību” gaidāmas iedvesmojošas sarunas par Latviju – zemi, ko ikviens izjūtam par SAVĒJO, un cilvēkiem. Patriotisma nedēļā gaidāmi īsti dubultsvētki - gan iepazīsim  profesijas aizkulises, gan samīļosim Latviju. Pasākuma viesi – fonda ''1836'' vadītājs Enriko Podnieks un arhitekts, avantūrists -  Dins Vecāns.

''1836'' ir kilometru skaits apkārt Latvijas robežai. Tāpēc arī projektam un fondam, ko vairāki domubiedri dibinājuši 2015. gadā, dots šāds nosaukums. Tā mērķis - līdz Latvijas simtgadei nostaigāt katru kilometru un izveidot vienojošu tūrisma ceļu apkārt Latvijai, pa kuru iespējams apiet, apbraukt vai aplidot, vienlaikus iepazīstot Latvijas kultūrvēsturiskās vērtības. Galarezultātā tiks radīta ceļošanas infrastruktūru ar naktsmītnēm, izklaides un atpūtas vietām. Šajā izpētes gājienā teju katru vasaras nedēļas nogali aicināts  ikviens, arī 2018. gadā. Savukārt Dins Vecāns ir vienīgais, kas šos 1836 km jau apceļojis, izdarot šķietami neiespējamo, – tos noskrienot 22 dienā. Pēc profesijas arhitekts, Dins, kurš 22 dienu pēc kārtas noskrēja veselu dubultmaratonu jeb 80 km dienā, sevi par maratonistu nesauc. Viņš saka: ''Esmu skriešanas entuziasts, garo distanču skrējējs'', kuram ikkatrā izaicinājumā svarīgs mērķis, kas vēlāk top par viņa misiju. Viņš skrien, lai uzzinātu sava ķermeņa robežas, iepazītu sevi. Un vēl kas.. Dins arī 2016. gadā īstenoja ko pavisam traku – 28 dienās noskrēja 28 maratonus 28 valstīs …

Vairāk par Latvijas iepazīšanas projektu un arhitekta profesiju sarunu ciklā ''Cepums ar slavenību'' otrdien, 14. novembrī plkst. 18:00 kafejnīcas ''Silva'' 2. stāvā. Vietu skaits ierobežots, tāpēc jaunieši vecumā no 15 līdz 35 gadiem aicināti savu dalību rezervēt, piesakoties tiešsaistē: http://ej.uz/cepumsarslavenibu.

Seko līdzi arī jaunumiem sociālajos tīklos: facebook.com/cepumsarslavenibu; draugiem.lv/cepumsarslavenibu un twitter:@Cepums Jelgava. Papildus informācijai: cepumsarslavenibu@inbox.lv.

Informācija:

KMC ''Nātre''

cepumsarslavenibu@inbox.lv

mob.: (+371) 20097092

 

Sarunu ciklu ''Cepums ar slavenību'' organizē biedrība ''Kultūras un mākslas centrs ''Nātre'''' sadarbībā ar kafejnīcu ''Silva''. To atbalsta reklāmas drukas uzņēmums ''212''. Pasākums īstenots ar LR Kultūras ministrijas, Zemgales NVO Centra, Jelgavas pilsētas pašvaldības finansiālu atbalstu.