Aptauja
 
Vai Tu vēlētos apmeklēt Zemgales NVO Centra piedāvātos valodu kursus?
 
Ziņas pa e-pastu
 
 
 
 

Iespēja pievienoties "Homo Ecos'' veidotajām neformālās izglītības apmācībām

Ievietots 28.11.2017
 

Vai esiet ko dzirdējuši par ''aprites ekonomiku'', 'ilgtspējīgu attīstību'', ''bezatkritumu principiem (zero waste)''? Izpratne par to, cik šie jēdzieni ir nozīmīgi un kādi ieguvumi no tiem ir ilgtermiņā, kā no efektīvām un vērtīgām alternatīvām pastāvošajai patēriņkultūrai, ir ļoti būtiska. Piedāvājam iespēju ne tikai uzzināt, kas tie īsti ir par zvēriem, bet arī attīstīt un īstenot radošas idejas savas dzīves telpas (pagalma, rajona, kvartāla, mājas utt.) uzlabošanai! Turklāt darīt to pēc iespējas videi draudzīgāk un radošāk!

Aicinām jauniešus pieteikties biedrības ''homo ecos: ''veidotajām neformālās izglītības apmācībām, paplašināt savu zināšanu loku, kā arī iesaistīties iniciatīvu plānošanā, veidošanā un pēcāk ieviešanā kopā ar līdzīgi domājošiem (katras iniciatīvas realizēšanai ir paredzēts arī neliels finansiāls atbalsts!).

Apmācības tiks balstītas uz neformālās izglītības principiem ar mērķi, kopīgi mācoties, sekmēt videi draudzīgāku dzīvesveidu, izprast globālos izaicinājumus un risinājumus, kā arī izzināt efektīvu un gudru kampaņu un iniciatīvu veidošanu vietējai kopienai. 

Apmācību gaitā 20 jaunieši iepazīsies ar aprites ekonomikas un bezatkritumu saimniekošanas principiem un praktiskiem piemēriem, ilgtspējīgas attīstības mērķiem, kā arī zero waste kustību Latvijā un citur pasaulē. Jauniešiem būs iespēja iepazīt sabiedrībā populāras personas un noklausīties viņu stāstus par saviem ikdienas zaļajiem paradumiem un viņu veidu, kā popularizēt videi draudzīgu dzīvesveidu savā kopienā. Atsevišķa programmas daļa būs veltīta savu iniciatīvu veiksmīgai veidošanai un zaļo ideju popularizēšanai. Pēc apmācībām tiks organizēta kopīga tikšanās, lai pārrunātu iegūto pieredzi un rezultātus, kā arī uzklausītu dalībnieku idejas projekta turpmākajai īstenošanai. Apmācības vadīs Ilze Jēče un Lelde Zena, kā lektori piedalīsies Arturs Jansons (homo ecos), Inese Vaivare (LAPAS) un citi pasniedzēji un zaļa dzīvesveida iedvesmotāji.

Pateicoties Latvijas vides aizsardzības fondam, apmācības ir bezmaksas (piedāvājam veģetāru ēdienu, uzturēšanos un gultas vietu). Par nokļūšanu apmācības vietā katrs dalībnieks ir atbildīgs pats.

Apmācībās aicināti piedalīties jaunieši no 16-25 gadu vecumam, kuri ir iesaistīti vai nākotnē vēlas iesaistīties dažādu iniciatīvu veidošanā (semināri, kampaņas, apmācības u.c. par apmācībā apskatītajām tēmām) un ir gatavi to realizēt divu mēnešu laikā pēc apmācības. Apmācībās kopumā piedalīsies 80 jaunieši no Latvijas.

Pieteikties vari līdz 30. novembrim, aizpildot elektronisko pieteikuma anketu:http://bit.ly/2eJSdVr (ar neskaidrībām droši var vērsties pie arturs.jansons@homoecos.lvalise.krumina@homoecos.lv, 28383784 vai 29143115)

Nekavējieties ar pieteikumu, dalībnieku skaits ir ierobežots!


Projekts tiek īstenots ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu.