Aptauja
 
Vai Tu vēlētos apmeklēt Zemgales NVO Centra piedāvātos valodu kursus?
 
Ziņas pa e-pastu
 
 
 
 

Teātra spēle kā metode dažādu etnisko grupu integrācijā un nacionālo tradīciju izzinā

Ievietots 21.02.2018
 

No 2018. gada 5. līdz 9. martam ES mājā (Rīgā, Aspazijas bulvārī 28) valsts un pašvaldību, kultūras un izglītības iestāžu darbinieki, biedrību un nodibinājumu pārstāvji, kā arī visi interesenti, kuru ikdienas darbs saistīts ar dažādu tautību cilvēkiem, aicināti piedalīties bezmaksas mācībās ''Teātra spēle kā metode dažādu etnisko grupu integrācijā un nacionālo tradīciju izzināšanā''. Piecu dienu mācības notiks katru dienu no plkst. 10.30 līdz 17.00.

Piecu dienu mācību programmā, balstoties uz aktiera meistarības pamatiem, interesenti apgūs metodes publiskās uzstāšanās un saskarsmes prasmju attīstīšanai, izpratni par psiholoģiskajiem aspektiem, strādājot ar plašu auditoriju, kā arī dažādus veidus psiholoģisku barjeru pārvarēšanai saistībā ar publisko runu. Liela uzmanība apmācībās būs veltīta teatralizētu uzvedumu veidošanai, izmantojot priekšmetu transformāciju, dažādus objektus, tradicionālos darba rīkus, amatniecības izstrādājumus un dabas materiālus, kas saistīti ar dažādu etnisko grupu tradicionālajām gadskārtām.

Tāpat klātesošie izzinās teātra mākslu kā dažādu nacionālo kultūru mijiedarbību. Dalībniekiem būs iespēja mācīties sarīkojumu, teatralizētu uzvedumu scenāriju un režijas veidošanu, kas īpaši sekmētu dažādu etnisko grupu integrāciju.

Lekcijas vadīs Latvijas kultūras vēstniece, teātra pedagoģe, IX, X, XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koncertu un citu pasākumu režisore Inga Krišāne un lektore, kultūras darbiniece, ''Sprīdīša skolas vadītāja'', pasākumu režisore un vadītāja Margita Poriete.

''Apmācības notiks praktisku darbnīcu veidā, sadarbojoties un kopīgi izzinot. Taču esam plānojušas norises tā, lai katram būtu iespēja veidot savu personīgo Pieredzes krājumu, lai būtu iespēja pieredzēt teātra metodes iedarbību un spēles sagatavošanas procesu. Teātris ir darbības māksla. Un tikai darbībā to var apgūt, '' atzīmē kultūras vēstniece Inga Krišāne.

Apmācības norisināsies projekta „Latvijas kultūras vēstnieku akadēmija” ietvaros, ko īsteno biedrība ''Sadarbības platforma'' sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā. 

Mācību kursa ''Teātra spēle kā metode dažādu etnisko grupu integrācijā un nacionālo tradīciju izzināšanā'' lekcijās aicināts pieteikties ikviens interesents, kurš vēlas pilnveidot savu personīgo un profesionālo pieredzi, pilnveidot saskarsmes prasmes un zināšanas sadarbībai ar Latvijas dažādu tautību kopienām un sociālo grupu cilvēkiem.

 Apmācībām var pieteikties šeit - http://ejuz.lv/teatrametode

 

 Papildu informācijai:

Lauma Celma, T. 29822258

E. celma.lauma@gmail.com

http://www.sadarbibasplatforma.lv/

https://www.facebook.com/sadarbibasplatforma/

https://www.draugiem.lv/sadarbibasplatforma/