Aptauja
 
Vai Tu vēlētos apmeklēt Zemgales NVO Centra piedāvātos valodu kursus?
 
Ziņas pa e-pastu
 
 
 
 

Patērētāji aicina lauksaimniekus un ražotājus kopīgi cīnīties par OIK atcelšanu

Ievietots 16.03.2018
 

Elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponente (OIK) ir kļuvusi par ārkārtīgi lielu un netaisnīgu slogu daudzām elektroenerģijas patērētāju grupām, tādēļ Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija (LPIAA) aicina lauksaimniekus, ražotājus un citus uzņēmējus apvienot spēkus un kopīgi cīnīties par šī maksājuma atcelšanu. Šodien Eiropas Savienības mājā Rīgā LPIAA rīkoja Starptautiskajai Patērētāju dienai veltītu semināru, kura dalībnieki apsprieda OIK sloga mazināšanas iespējas. Pasākuma noslēgumā patērētāju interešu aizstāvības tīkla organizāciju pārstāvji parakstīja aicinājumu, kurā akcentē nepieciešamību dažādām elektroenerģijas patērētāju grupām kopā iestāties pret nepamatoto OIK maksājumu un meklēt visas sabiedrības interesēm atbilstošus risinājumus.

Aicinājumā norādīts, ka zaļās enerģijas atbalsta ideja diemžēl ir izmantota, lai radītu mehānismu, kurš darbojas pretēji patērētāju interesēm un kurā vienīgie ieguvēji ir ļoti šaura OIK atļauju saņēmēju grupa. Valdības centieni šo mehānismu reformēt un OIK slogu patērētāju maksājumos samazināt nav guvuši panākumus. Tieši pretēji – gada sākumā daudzi privātie patērētāji, kā arī lauksaimnieki un dažādu nozaru uzņēmēji saņēma par 30–40%, pat 100% lielākus elektroenerģijas rēķinus.

Nepamatoti augsta maksa par elektroenerģiju negatīvi ietekmē kā mājsaimniecības, tā arī visas valsts ekonomiku un atsevišķas tās jomas, tādēļ saprotamas un atbalstāmas ir gan lauksaimnieku prasības risināt sezonālo elektroenerģijas pieslēgumu problēmu, gan ražotāju bažas par konkurētspējas mazināšanos, teikts aicinājumā.

Tekla Žabova, Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācijas valdes priekšsēdētāja: "Diemžēl katra elektroenerģijas patērētāju grupa – mājsaimniecības, zemnieki, mazie un vidējie uzņēmēji, lielie ražotāji – cīnās vienīgi par savām interesēm. Tas neveicina sabalansētu risinājumu meklēšanu un būtībā saglabā iespējas vieglas naudas tīkotājiem nepamatoti pelnīt uz visu elektroenerģijas patērētāju rēķina. Mums jāapzinās, ka visi esam vienā laivā, tādēļ mēs aicinām arī tādas organizācijas kā Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome, Zemnieku saeima, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, Latvijas Būvmateriālu ražotāju asociācija un citas apvienot spēkus, lai mudinātu valdību rīkoties izlēmīgāk un atcelt nepamatoto OIK maksājumu.”

Katru gadu 15. martā visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā patērētāju diena ar mērķi pievērst uzmanību patērētāju interešu un tiesību ievērošanai un pieprasīt šo tiesību ievērošanu un aizsardzību.

 

 

Papildu informācija:

Tekla Žabova,

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācijas valdes priekšsēdētāja

67296884

www.pateretajs.lv

info@pateretajs.lv