Aptauja
 
Vai Tu vēlētos apmeklēt Zemgales NVO Centra piedāvātos valodu kursus?
 
Ziņas pa e-pastu
 
 
 
 

Aprīļa "Cepumā" par latviešiem pasaulē un pasauli Latvijā

Ievietots 20.04.2018
 

Tuvojoties Latvijas svētkiem un pavasara brīvdienām, kad tik ļoti gribas ceļot un iepazīt jaunas kultūras, aicinām iepazīt latviešus ārzemēs un ārzemniekus Latvijā kopā ar mūziķi un komponistu JĀNI STRAPCĀNU. Sarunu cikla ''Cepums ar Slavenību'' aprīļa mēneša tikšanās un iedvesmojošas sarunas par talantu, mākslu, žurnālistiku un profesiju aizkulisēm notiks ceturtdien, 26. aprīlī pulksten 18:00 kafejnīcas ''Silva'' konferenču zālē. Ieeja pasākumā par ziedojumiem.

 Jānis Strapcāns  - mūziķis, Imanta Ziedoņa fonda ''Viegli'' viens no pirmajiem dalībniekiem, dažādu projektu iniciators un pasākumu vadītājs, ir viens no košākajiem un dzīves priecīgākajiem latviešiem, ko droši varētu saukt arī par Pasaules pilsoni. Viņš, kurš šobrīd pats dzīvo Igaunijā, izceļojis daudzas pasaules malas un maliņas, ir arī jaunā LTV 1 raidījuma ''Latvieši. Paralēlās pasaules'' vadītājiem un idejas autoriem.

 “Es tāpat kā jebkurš skatītājs sekojot līdzi raidījuma varoņu gaitām, paplašinu savu redzesloku, mainu savu domu gājien un gūstu iedvesmojošu apliecinājumu Latvijas un latviešu tautas gara esībai un tās pienesumam pasaulei. Katra filmēšanas reize un galvenā varoņa dzīvesstāsts mani patiešām aizkustina, pat saviļņo! Vai tā būtu no Japānas uz Latviju pārcēlusies pētniece, kas runā skaidrā latviešu valodā, gatavo gardākos latviešu virtuves ēdienus un brīvajā laikā spēlē ērģeles, vai latvietis, kurš aiz polārā loka drosmīgi paveicis to, ko neviens soms līdz šim nav spējis, proti, atjaunojis alus darīšanas tradīciju Lapzemē. Tas viss mudina Latviju, latviešus un nu arvien jaunus cittautiešus iepazīt un iemīlēt no jauna! Raidījums “Latvietis. Paralēlās pasaules” nebūt nav svaru kausi, kuros izsvērt kas un kur ir labāk vai sliktāk.  Drīzāk, caur šiem personiskajiem stāstiem varam atklāt, cik šīs paralēlās pasaules ir savstarpēji mijiedarbīgas un līdzīgas. Kā mūsdienu migrācijas procesi ir gan absolūti likumsakarīgi, gan absolūti iracionāli. Mana personīgā cerība būtu, ka skatītājiem, iepazīstoties ar šiem fantastiskajiem latviešiem ārzemēs un patiesi apbrīnojamiem cittautiešiem Latvijā, tās priekšstatu, stereotipu, aizdomu vai baiļu burbuļu sienas kļūtu vismaz caurspīdīgas vai izzustu pavisam.

 Par to, vai tiešām dzīve ārpus Latvijas ir labāka vai sliktāka, vai gluži pretēji – Latvija ir labākā izvēle pasaulē, par mūziķa profesijas aizkulisēm un karjeras iespējām Latvijā sarunu ciklā „Cepums ar slavenību” ceturtdien, 26. aprīlī plkst. 18:00 kafejnīcas ''Silva'' 2. stāvā. Vietu skaits ierobežots, tāpēc jaunieši vecumā no 15 līdz 35 gadiem aicināti savu dalību rezervēt, piesakoties tiešsaistē: http://ej.uz/cepumsarslavenibu.


Seko līdzi arī jaunumiem sociālajos tīklos: facebook.com/cepumsarslavenibu; draugiem.lv/cepumsarslavenibu un twitter: @Cepums Jelgava. Papildus informācijai: cepumsarslavenibu@inbox.lv. Sarunu ciklu „Cepums ar slavenību'' organizē biedrība ''Kultūras un mākslas centrs ''Nātre'''' sadarbībā ar kafejnīcu ''Silva''. To atbalsta reklāmas drukas uzņēmums ''212''.

Pasākums īstenots ar LR Kultūras ministrijas, Zemgales NVO Centra, Jelgavas pilsētas pašvaldības finansiālu atbalstu.


Informācija:

KMC ''Nātre''

www.natre.lv

natre.kmc@gmail.com