Aptauja
 
Vai Tu vēlētos apmeklēt Zemgales NVO Centra piedāvātos valodu kursus?
 
Ziņas pa e-pastu
 
 
 
 

Aicina Saeimas deputātus balsot pret pašvaldību referenduma likuma novilcināšanu

Ievietots 14.06.2018
 

14.jūnija Vakar, 13. jūnijā astoņas sabiedriskās organizācijas izsūtīja elektronisku vēstuli visiem Saeimas deputātiem, aicinot plenārsēdē balsot pret ierosinājumu novilcināt Pašvaldību referendumu likuma izskatīšanu. Saeimas darba kārtībā ievietots lēmumprojekts "Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta ''Vietējo pašvaldību referendumu likums'' (Nr.76/Lp12) trešajam lasījumam līdz 2018.gada 1.augustam''. Vēstulē deputātiem sabiedriskās organizācijas vērš uzmanību uz to, ka priekšlikumu  termiņa pagarināšana nozīmē šī likuma pieņemšanas novilcināšanu - riskējot ar to, ka 12.Saeimas sasaukuma laikā tas nemaz nenonāks trešajā lasījumā. Tādā gadījumā šo likumu, pie kura ir strādājuši vairāki Saeimas sasaukumi, vairs nebūs iespējas pārņemt arī nākamajam Saeimas sasaukumam un darbs būs jāatsāk no nulles.  Pašvaldību referendumu iespējas sabiedrība gaida jau 28 gadus - šobrīd pašvaldību iedzīvotājiem gandrīz nav iespēju ietekmēt pašvaldības domes lēmumus.

Aicinājumam pievienojušās šādas organizācijas: Latvijas Pilsoniskā Alianse, domnīca Providus, Jūrmalas Aizsardzības biedrība, Latvijas Lauku forums, Rīgas Apkaimju alianse, Sabiedrības Līdzdalības Fonds (manabalss.lv), apvienība "Pilsēta Cilvēkiem" un Sabiedrība par atklātību - Delna.

Latvijas Pilsoniskā alianse ir NVO jumta organizācija. Tā ir neatkarīga bezpeļņas nevalstiskā organizācija – biedrība, kuras mērķis ir stiprināt pilsonisko sabiedrību Latvijā, atbalstot Latvijas nevalstisko organizāciju kopējās intereses un veidojot labvēlīgu vidi biedrību un nodibinājumu darbībai. Latvijas Pilsoniskā alianse apvieno 127 biedrus, kas kopumā sastāda aptuveni 70 000 privātpersonas. 

Papildu informācijai:

Kristīne Zonberga, direktore, Latvijas Pilsoniskā alianse, tālrunis: 67846464, e-pasts: kristine@nvo.lv