Aptauja
 
Vai Tu vēlētos apmeklēt Zemgales NVO Centra piedāvātos valodu kursus?
 
Ziņas pa e-pastu
 
 
 
 

BJMK Rokskola un Bērnu un jauniešu mūzikas klubs šogad svin 15 un 10 gadu jubilejas

Ievietots 04.09.2018
 

Savu 15. darbības sezonu šajā rudenī uzsāk Biedrība ''Bērnu un jauniešu mūzikas klubs''. Biedrības pamatmērķis visus šos gadus ir bijis padarīt mūzikas apguvi pieejamu gan bērniem, gan jauniešiem jebkurā vecumā un neatkarīgi no iepriekšējās pieredzes. (jo jaunietis taču var būt, cik ilgi pats vēlas!) Savukārt 10. mācību gads šajā rudenī sāksies Biedrības ''Bērnu un jauniešu mūzikas klubs'' paspārnē veidotajai akreditētajai mūzikas skolai ''BJMK Rokskola'', kas realizē unikālu profesionālās ievirzes programmu ''Rokmūzika''.

Visa 2018./2019. mācību gadā garumā BJMK aicinās klausītājus uz dažādiem svētku koncertiem. Gaidāmi gan koncerti, kas vairāk akcentēs kādu konkrētu instrumentu, gan jau tradicionālie ansambļu koncerti, kā arī svētku pasākumi, kuros BJMK jaunieši varēs radošā gaisotnē kopā atpūsties.

BJMK viss sākās 2004. gadā ar dažiem ģitārspēles entuziastiem, ar laiku palielinājās gan apmeklētāju skaits, gan paplašinājās apgūstamo instrumentu klāsts. Šajos 15 gados BJMK interešu izglītības mūzikas nodarbības apmeklējuši vairāk nekā 1800 bērni, jaunieši un pieaugušie no Jelgavas, tās novada un arī daudz attālākām Latvijas vietām. BJMK kolektīvs centies mūzikas nodarbību apmeklētājiem nodrošināt pēc iespējas personiskāku un individuālu pieeju.

Pašlaik BJMK iespējams apgūt gan klasisko, gan elektrisko vai akustisko ģitāru, basģitāru, bungas, klavieres, saksofonu, estrādes vokālu un sezonas jaunumu – ukuleli. Papildus instrumentspēles apmācībai BJMK piedāvā apmeklēt arī dažādas grupu nodarbības – kori, radošo ģitārspēles apmācību, mūzikas teoriju iesācējiem, vokālo fitnesu, rokmūzikas ansambli un ģitāristu orķestri. Piedāvājums ir plašs, un ik vienam, kam interesē populārā mūzika, BJMK ir iespējams atrast sev ko piemērotu un sirdij tuvu.

BJMK Rokskolas profesionālās ievirzes programmā ''Rokmūzika'' no 1.-5. klasei šogad mācības uzsāks 43 audzēkņi. Klausītāju atzinību iemantojuši skolas ansambļu eksāmeni, jeb Roksāmeni , kas notiek trīs reizes gadā, divi no tiem – decembrī un jūnijā - klubā ''Jelgavas Krekli''. Kā tradīcija sāk veidoties arī BJMK festivāls, kas ik jūniju norisinās aktīvas atpūtas un sporta vietā ''Līgotnes''.  BJMK festivālā piedalās ne tikai BJMK ansambļi, bet arī viesi  -gan no Jelgavas Mūzikas vidusskolas, gan Jelgavas 4. Vidusskolas, gan Ozolnieku mūzikas skolas, un protams, arī Jelgavā bāzētas jaunās grupas.

BJMK Rokskola piedzīvojusi jau 6 izlaidumus. Liela daļa absolventu turpina savu dzīvi saistīt ar mūziku, apgūst to mūzikas augstskolās gan Latvijā, gan citur Eiropā, kļūst par mūzikas pasniedzējiem BJMK, kā arī koncertē ar savām grupām, kas nodrošina BJMK muzikālo ideju pēctecību un attīstību.

Pieteikšanās interešu izglītības nodarbībām šim mācību gadam vēl tikai priekšā- no 6. septembra pēcpusdienas, un visa mācību gada garumā.

Informāciju sagatavoja BJMK pārstāve

Ieva Reinberga-Ramiņa, 29136947