Zemgales NVO Centra mērķis ir veicināt pilsoniskās sabiedrības attīstību Zemgales reģionā. Divdesmit gadu laikā organizācija ir paplašinājusi savus darbības virzienus un uzlabojusi sniegto pakalpojumu kvalitāti.

Uzzināt vairāk

Brīvprātīgais darbs

Eiropas brīvprātīgais darbs ir iespēja doties uz kādu no Eiropas valstīm un strādāt kā brīvprātīgajam bez maksas. Brīvprātīgais darbs nozīmē bezpeļņas darbu, taču jauniešiem 100% apmērā tiek apmaksāti ceļa un uzturēšanās izdevumi. Tā ir lieliska iespēja saprast, kas Tev dzīvē ir svarīgs, izaicināt sevi pamēģināt to, ko vienmēr esi vēlējies, iemācīties jaunu valodu un iegūt draugus no visas Eiropas.

Zemgales NVO Centrs ir izveidojis īsu ieskatu Eiropas brīvprātīgā darba teorijā un praksē, lai īsumā iepazīstinātu ar svarīgāko informāciju par Eiropas brīvprātīgo darbu. Paralēli aicinām iepazīties ar ieteikumu ceļvedi "Kā kļūt par brīvprātīgo?" topošajiem Eiropas brīvprātīgajiem.

Teorija

KAS?
Eiropas brīvprātīgais darbs

DALĪBNIEKA VECUMS:
18 - 30 gadi

ILGUMS:
6 - 12 mēneši (īpašos gadījumos - sākot no 2 nedēļām un 2 mēnešiem)

KAS JĀDARA:
palīdzēšana jauniešu centros, bērnu dārzos, pansionātos, filmu festivālos, vides organizācijās, nometņu organizēšana, savu ideju īstenošana utt.

IESAISTĀS:
Brīvprātīgais (Tu) = Nosūtītājorganizācija (Mēs)= Uzņēmējorganizācija

UZ KURIENI:
Eiropas Savienības dalībvalstis un partnervalstis

CIK MAKSĀ:
Bez maksas. 100% apmērā tiek apmaksāti visi uzturēšanās izdevumi, apdrošināšana, valodas kursi un ceļa izdevumi. Papildus tam brīvprātīgais saņem nelielu kabatas naudu. Visas izmaksas sedz Eiropas Komisija programmas „Jaunatne darbībā" ietvaros.

KĀ TAS NOTIEK:
Jaunietis izlemj kļūt par brīvprātīgo => Jaunietis sazinās un tiekas ar nosūtītājorganizāciju => Jaunietis (kopā ar nosūtītājorganizāciju) atrod uzņēmējorganizāciju =>
Nosūtītājorganizācijas un uzņēmējorganizācija izveido pieteikuma anketu finansējuma saņemšanai => Ja pieteikuma anketa tiek apstiprināta, projekts var sākties.

Pieredzes stāsti

Zemgales NVO Centrs jau vairāku gadu garumā katru gadu uzņem brīvprātīgos darbiniekus no citām Eiropas valstīm. 
Esat laipni aicināti iepazīties ar mūsu brīvprātīgo Valentin (Austrija) un Franziska (Vācija) ikdienu un piedzīvojumiem Latvijā:
https://evsinlatvia.wixsite.com/evsinlatvia