397 integrācijas kursos imigranti iepazinuši Latvijas kultūru un latviešus

397 integrācijas kursos imigranti iepazinuši Latvijas kultūru un latviešus

8. janvāris, 2019

Lai veicinātu personu, kuras ir trešo valstu valstspiederīgie un kuras likumīgi uzturas Latvijā (imigrantu),  iekļaušanos Latvijas sabiedrībā, no 2017. gada 16. maija līdz  2018. gada 31. decembrim biedrība „Sadarbības platforma” īstenoja  projektu „Integrācijas ABC – 2017”.

 

Galvenās projekta „Integrācijas ABC – 2017” aktivitātes bija vērstas uz integrācijas kursiem, kurus dažādās Latvijas pilsētās kopumā apmeklēja 397 Latvijā dzīvojošie  ārvalstnieki. Rīgā  apmācības apmeklēja 201 ārvalstnieks,  Jelgavā – 30, Liepājā  – 53, Daugavpilī – 13, Rēzeknē - 70 un Jūrmalā – 30. Interesentu un mācīties gribētāju bija vairāk nekā sākotnēji projektā paredzēts.  

 

Integrācijas kursu apmeklētāji izzināja  Latvijas vēstures pamatvērtības un valsti, politisko sistēmu, guva zināšanas par sociālo, izglītības un veselības aprūpes pakalpojumu sistēmu Latvijā un pieejamību, iepazinās ar situāciju darba tirgū, nodarbinātību, iespēju strādāt algotu darbu vai veidot savu biznesu, kā arī - zināšanas par Latvijas kultūru un tradīcijām.

 

Iepazīstinot imigrantus ar Latvijas kultūru un vērtībām, notika trīs starpkultūru komunikāciju veicinoši pasākumi. Tajos piedalījās 233 imigranti un 234 Latvijas iedzīvotāji. Pagājušā gada rudenī Stapkultūru dienā dalībnieki iepazinās ar  Latvijas Nacionālās bibliotēkas darbību. Pavasarī, Lieldienās bija iespēja piedalīties Tradīciju dienā Brīvdabas muzejā, izzinot latviešu gadskārtu tradīcijas, Lieldienu rituālus, senos amatus un kultūrvēsturisko mantojumu. Savukārt vasaras sākumā pasākumā „Tiekamies Ziedoņdārzā” imigranti varēja tikties ar dažādām nevalstiskajām organizācijām, valsts iestāžu pārstāvjiem un darba devējiem, lai savstarpēju iepazīties un saprastos. Pasākumi noritēja sirsnīgā un draudzīgā gaisotnē, rosinot ārvalstnieku interesi un izpratni par Latvijas kultūru un tradīcijām.

 

Projektu „Integrācijas ABC – 2017” Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda ietvaros īsteno biedrība „Sadarbības platforma”. Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība. Granta līguma Nr. PMIF/8/2017/1/02.

 

 

 

Plašāka informācija:

Biedrības „Sadarbības platforma” valdes priekšsēdētāja

Lauma Celma

E-pasts: celma.lauma@gmail.com

Mob. tālr. 29822258

Pauls J.

Zemgales NVO centrs nodrošina organizācijas un ikvienu indivīdu Zemgalē ar aktuālāko, nozīmīgāko un piemērotāko informāciju un dažāda veida maksas un bezmaksas pakalpojumiem.

Bezmaksas pakalpojumi
Konsultācijas
Prakse / Brīvprātīgais darbs
Jauniešu informatīvais tīkls “EURODESK”
Informatīvie semināri un apmācības
Informatīvi pakalpojumi
Dators / Internets
Maksas pakalpojumi
Telpas / Aparatūra / Grafika
Drukāšana / Kopēšana / Skenēšana
Individuālas apmācības
Valodu kursi
Grāmatvedības pakalpojumi
Tulkojums
Semināri / Apmācības

Jauniešiem

EURODESK

EURODESK

Jauniešu iespēju ziņu lapa EURODESK ir lielākais jauniešu (vecumā no 13 - 30 g.v.) iespēju apkopotājs Latvijā (vairāk kā 1 300 tiešo saņēmēju). Mūsu pieeja jaunietim ir atbilstoša mūsdienu vērtībām - ziņas tiek atlasītas un apkopotas, ņemot vērā 3 pamatkritērijus: īsi,...

Brīvprātīgais darbs

Brīvprātīgais darbs

Eiropas brīvprātīgais darbs ir iespēja doties uz kādu no Eiropas valstīm un strādāt kā brīvprātīgajam bez maksas. Brīvprātīgais darbs nozīmē bezpeļņas darbu, taču jauniešiem 100% apmērā tiek apmaksāti ceļa un uzturēšanās izdevumi. Tā ir lieliska iespēja saprast, kas Tev...

Valodu kursi

Zemgales NVO Centrs piedāvā iespēju piedalīties valodu kursos Jelgavā un Rīgā.

Rīgā varam nodrošināt kursus sākot no 10 cilvēku grupām.

Zemgales NVO Centra valodu kursos:

  • vari izvēlēties sev piemērotākās valodas piedāvājumu atbilstoši savam zināšanu līmenim
  • apmācības notiek draudzīgā atmosfērā nelielās grupās, izmantojot neformālās izglītības metodes
  • uzsvars tiek likts uz sarunvalodu, kas mūsdienās iegūst arvien lielāku nozīmi gan mācību un darba, gan ceļošanas vajadzībām
  • dalībniekiem ir iespēja iesaistīties apmācību kursa veidošanā
  • katram dalībniekam tiek veltīta individuāla pieeja

Pieteikšanās:

  • Elektroniski sūtot pieteikumu uz e-pastu: info@zemgalei.lv (Norādīt: izvēlētais valodas klubs, pilsēta, kontaktinformācija (e-pasts un telefons))
  • Pa telefonu: 26044412 vai 63021910
  • Zemgales NVO Centra birojā (Lielā iela 15, Jelgavā - durvju kods 249)

Piedāvājam apgūt: angļu valodu A1/A2/B1 līmenī, itāļu valodu, krievu valodu un norvēģu valodu.