5. Latvijas Lauku kopienu parlaments

5. Latvijas Lauku kopienu parlaments

27. aprīlis, 2021

No 2021. gada 16. līdz 18. jūnijam Gulbenes novadā notiks 5. Latvijas Lauku kopienu parlaments, pulcējot politikas veidotājus, akadēmiķus, uzņēmējus, pašvaldību pārstāvjus un, protams, pilsoniski aktīvos lauku attīstības entuziastus un iedvesmojošu iniciatīvu īstenotājus no visas Latvijas. Uzmanības centrā būs diskusijas un pieredžu apmaiņa par Latvijas lauku izaicinājumiem un atbildēm uz tiem. Lai pirmie uzzinātu par Kopienu parlamenta aktualitātēm un pieteiktos norises informācijas saņemšanai, interesenti aicināti doties uz mājas lapu parlaments.laukuforums.lv.

Latvijas laukos mīt apmēram trešdaļa valsts iedzīvotāju, tomēr ekonomiski daudzveidīga, aktīva un apdzīvota Latvijas lauku telpa ar kvalitatīvu sociālo kapitālu un daudzveidīgu pakalpojumu pieejamību ir nopietns izaicinājums ilgtspējīgai Latvijas attīstībai. Latvijā ir viena no augstākajām reģionālajām nevienlīdzībām Eiropā. Jūtams vienota plāna trūkums, kas iekļautu lauku teritoriju iedzīvotāju unikālās vajadzības un pievērstu uzmanību pilsoniskajai sabiedrībai reģionos, īpaši administratīvi teritoriālās reformas un nacionāla līmeņa stratēģisko rīcību, zaļās transformācijas un digitalizācijas, un, protams, arī ārkārtas apstākļu radīto izaicinājumu kontekstā.
 
Latvijas Lauku forums ir pārliecināts un vēlas spēcināt domu, ka lauki nav tikai vieta pārtikas ražošanai, vieta klusai un no sabiedrības attālinātai dzīvesvietai senioriem vai tiem, kam citviet nav iespēju. Gluži pretēji – lauku telpa ir daudzsološa iespēju vide mūsdienīgu risinājumu ieviešanā, tai skaitā lieliska vieta, kuru izvēlēties par savu dzīvesvietu. Kāda ir mūsdienīga, dzīvotspējīga un pievilcīga lauku vide? Latvijas Lauku kopienu parlaments kalpo par līdzvērtīga dialoga veidošanas platformu, kurā rast risinājumus un jaunas iespējas Latvijas lauku attīstībai, veicinot dažādu iesaistīto pušu sadarbību vietējā, reģionālā un nacionālā mērogā.
 
Iedvesmas un pieredzes stāstos, sarunās un praktiskajā izziņā radīsim skaidru pārliecību, ka Latvijas lauki ir moderni, atvērti, konkurētspējīgi un var jaudīgi pārstāvēt vienotu viedokli, zina savas vajadzības un prot veidot pilsoniski aktīvu vidi. Jūnija vidū biedrība ''Latvijas Lauku forums'' kopā ar partneriem sniegs iespēju jau esošajiem aktīvistiem atrast domubiedrus un gūt jaunas idejas, pilsētniekiem – iedrošinājumu uzdrīkstēties, bet vietējiem, reģionāliem un nacionāliem politikas veidotājiem - apzināt esošo un plānoto likumdošanas un atbalsta instrumentu atbilstību lauku realitātei.

Latvijas Lauku kopienu parlamentā aicināts piedalīties ikviens lauku iedzīvotājs un uzņēmējs, vietējo kopienu līderis, nevalstisko organizāciju un pašvaldību pārstāvis, deputāts, valsts pārvaldes pārstāvis un politikas veidotājs - ikviens, kurš ir gatavs līdzdarboties mūsdienām piemērotas, pievilcīgas un konkurētspējīgas vides veidošanā mazajās pilsētās un lauku reģionos.
 
5. Latvijas Lauku kopienu parlamentu rīko biedrība "Latvijas Lauku forums" sadarbībā ar Gulbenes novada pašvaldību un biedrību ''SATEKA".
Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.


Avots: Latvijas Lauku forums

Zemgales NVO centrs nodrošina organizācijas un ikvienu indivīdu Zemgalē ar aktuālāko, nozīmīgāko un piemērotāko informāciju un dažāda veida maksas un bezmaksas pakalpojumiem.

Bezmaksas pakalpojumi
Konsultācijas
Prakse / Brīvprātīgais darbs
Jauniešu informatīvais tīkls “EURODESK”
Informatīvie semināri un apmācības
Informatīvi pakalpojumi
Dators / Internets
Maksas pakalpojumi
Telpas / Aparatūra / Grafika
Drukāšana / Kopēšana / Skenēšana
Individuālas apmācības
Valodu kursi
Grāmatvedības pakalpojumi
Tulkojums
Semināri / Apmācības

Jauniešiem

Žurnāls

Žurnāls "Jaunatne"

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) katru gadu izdod žurnālu "Jaunatne", kuru izplata jauniešiem, jaunatnes darbiniekiem un citiem interesentiem. Žurnālu drukātā veidā bez maksas varat saņemt JSPA - Mūkusalas ielā 41, Rīgā....

EURODESK

EURODESK

Jauniešu iespēju ziņu lapa EURODESK ir lielākais jauniešu (vecumā no 13 - 30 g.v.) iespēju apkopotājs Latvijā (vairāk kā 1 300 tiešo saņēmēju). Mūsu pieeja jaunietim ir atbilstoša mūsdienu vērtībām - ziņas tiek atlasītas un apkopotas, ņemot vērā 3 pamatkritērijus: īsi,...

Brīvprātīgais darbs

Brīvprātīgais darbs

Eiropas brīvprātīgais darbs ir iespēja doties uz kādu no Eiropas valstīm un strādāt kā brīvprātīgajam bez maksas. Brīvprātīgais darbs nozīmē bezpeļņas darbu, taču jauniešiem 100% apmērā tiek apmaksāti ceļa un uzturēšanās izdevumi. Tā ir lieliska iespēja saprast, kas Tev...

Valodu kursi

Zemgales NVO Centrs piedāvā iespēju piedalīties valodu kursos Jelgavā un Rīgā.

Rīgā varam nodrošināt kursus sākot no 10 cilvēku grupām.

Zemgales NVO Centra valodu kursos:

  • vari izvēlēties sev piemērotākās valodas piedāvājumu atbilstoši savam zināšanu līmenim
  • apmācības notiek draudzīgā atmosfērā nelielās grupās, izmantojot neformālās izglītības metodes
  • uzsvars tiek likts uz sarunvalodu, kas mūsdienās iegūst arvien lielāku nozīmi gan mācību un darba, gan ceļošanas vajadzībām
  • dalībniekiem ir iespēja iesaistīties apmācību kursa veidošanā
  • katram dalībniekam tiek veltīta individuāla pieeja

Pieteikšanās:

  • Elektroniski sūtot pieteikumu uz e-pastu: info@zemgalei.lv (Norādīt: izvēlētais valodas klubs, pilsēta, kontaktinformācija (e-pasts un telefons))
  • Pa telefonu: 26044412 vai 63021910
  • Zemgales NVO Centra birojā (Lielā iela 15, Jelgavā - durvju kods 249)

Piedāvājam apgūt: angļu valodu A1/A2/B1 līmenī, itāļu valodu, krievu valodu un norvēģu valodu.