Aicina uz simpoziju ''Diasporas teātru misija, projekti un iespējas''

Aicina uz simpoziju ''Diasporas teātru misija, projekti un iespējas''

8. jūlijs, 2021

Lai veicinātu diasporas latviešu organizāciju pārstāvju zināšanas par finanšu un atbalsta piesaisti organizācijām un teātru kopām, par projektu rakstīšanas un realizēšanas nosacījumiem, par sociālo mediju komunikācijas aspektiem projektu popularizēšanā, Pasaules Latviešu amatieru teātru savienība (PLATS) aicina uz simpoziju ''Diasporas teātru misija, projekti un iespējas''.  Simpozijs un tajā iekļautie semināri notiks otrdien, 13. jūlijā no plkst. 19.00 (pēc Latvijas laika) tiešsaistes platformā Zoom.

Simpozija sākumā paredzēta saruna par diasporas latviešu teātru misiju un attīstību, bet vēlāk trīs meistarklases par projektu veidošanas, realizēšanas un komunikācijas nosacījumiem. Simpozijam aicināti pievienoties ne tikai diasporas teātru pārstāvji, bet ikvienas diasporas latviešu organizācijas pārstāvis. Dalībnieki iegūs ne tikai noderīgus padomus projektu rakstīšanā un īstenošanā, bet arī kontaktus, kas var noderēt nākotnes sadarbības projektu realizēšanā.

Iepriekšēja pieteikšanās simpozijam un apmācībām ikvienam latviešu diasporas organizācijas pārstāvim, aizpildot elektronisku anketu: https://forms.gle/N3ncqWoT4WEjeZN16 līdz 10. jūlijam. Dalība bez maksas.

Praktisko meistarklasi ''Projektu vadība'' vadīs projektu vadības eksperte Gunita Buse, kurai ir vairāk kā 10 gadu pieredze projektu izstrādē un vadībā, turklāt četru gadu pieredze tieši diasporas projektu vadībā. G.Buse iepazīstinās meistarklases dalībniekus ar projekta dzīves ciklu, tipiskākajām kļūdām, kas tiek pieļautas rakstot un īstenojot projektus, par komandas veidošanas nosacījumiem, minot arī labos piemērus.

Praktisko meistarklasi ''Projektu vadība – finansējums'' vadīs projektu vadības eksperte Vita Dzalbe, kurai ir maģistra grāds projektu vadībā un četru gadu pieredze diasporas projektu ieviešanā. V.Dzalbe meistarklašu dalībniekiem pastāstīs par finansējuma iespējām latviešiem pasaulē, kā arī sīkāk iztirzās projektu mērķus un uzdevumus.

Meistarklasi ''Sociālo tīklu nozīme projektu komunikācijā'' vadīs komunikācijas nozares praktiķe Kristīne Tjarve, kurai ir vairāk nekā 17 gadu pieredze nozarē, apmācību vadīšanā augstskolās un mūžizglītības auditorijai. K.Tjarve sniegs padomus, kādiem aspektiem jāpievērš uzmanību, ja veido komunikāciju par projektiem sociālajos tīklos, kādas ir iespējas iespējams izmantot Facebook, kādas Instagram komunikācijā, ieskicējot arī aktuālās tendences digitālajā komunikācijā.

Projektu finansiāli atbalsta Latvijas Republikas Ārlietu ministrija un Latvijas Republikas vēstniecība Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē, Sociālais medijs ''LAIVA'', Latviešu Kultūras centrs Birmingemā.

Pasākuma organizatori informē, ka pasākums tiks ierakstīts un tiks dota pieeja ierakstu noskatīties arī pasākumā klāt neesošiem interesentiem, tāpat arī pasākums vai tā daļa var tikt publiskota pasākuma publicitātes nolūkos.

Par Pasaules Latviešu Amatieru Teātru savienību (PLATS)

PLATS - Pasaules Latviešu Amatieru Teātru savienība ir 2021.gada 16. janvārī dibināta bezpeļņas organizācija, kas apvieno 22  diasporas latviešu teātru kopas no trīs kontinentiem un 13 dažādām valstīm – Austrālijas, Norvēģijas, Lielbritānijas, Dānijas, Norvēģijas, ASV, Beļģijas, Zviedrijas, Somijas, Islandes, Itālijas, Īrijas un Vācijas. PLATS dibinātāji ir ārvalstīs mītošie teātru profesionāļi, kuriem rūp Latvijas tēla spodrināšana un latviešu teātra mākslas attīstība ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē. PLATS misija ir nodrošināt ciešu saikni starp latviešu amatierteātriem pasaulē

Zemgales NVO centrs nodrošina organizācijas un ikvienu indivīdu Zemgalē ar aktuālāko, nozīmīgāko un piemērotāko informāciju un dažāda veida maksas un bezmaksas pakalpojumiem.

Bezmaksas pakalpojumi
Konsultācijas
Prakse / Brīvprātīgais darbs
Jauniešu informatīvais tīkls “EURODESK”
Informatīvie semināri un apmācības
Informatīvi pakalpojumi
Dators / Internets
Maksas pakalpojumi
Telpas / Aparatūra / Grafika
Drukāšana / Kopēšana / Skenēšana
Individuālas apmācības
Valodu kursi
Grāmatvedības pakalpojumi
Tulkojums
Semināri / Apmācības

Jauniešiem

Žurnāls

Žurnāls "Jaunatne"

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) katru gadu izdod žurnālu "Jaunatne", kuru izplata jauniešiem, jaunatnes darbiniekiem un citiem interesentiem. Žurnālu drukātā veidā bez maksas varat saņemt JSPA - Mūkusalas ielā 41, Rīgā....

EURODESK

EURODESK

Jauniešu iespēju ziņu lapa EURODESK ir lielākais jauniešu (vecumā no 13 - 30 g.v.) iespēju apkopotājs Latvijā (vairāk kā 1 300 tiešo saņēmēju). Mūsu pieeja jaunietim ir atbilstoša mūsdienu vērtībām - ziņas tiek atlasītas un apkopotas, ņemot vērā 3 pamatkritērijus: īsi,...

Brīvprātīgais darbs

Brīvprātīgais darbs

Eiropas brīvprātīgais darbs ir iespēja doties uz kādu no Eiropas valstīm un strādāt kā brīvprātīgajam bez maksas. Brīvprātīgais darbs nozīmē bezpeļņas darbu, taču jauniešiem 100% apmērā tiek apmaksāti ceļa un uzturēšanās izdevumi. Tā ir lieliska iespēja saprast, kas Tev...

Valodu kursi

Zemgales NVO Centrs piedāvā iespēju piedalīties valodu kursos Jelgavā un Rīgā.

Rīgā varam nodrošināt kursus sākot no 10 cilvēku grupām.

Zemgales NVO Centra valodu kursos:

  • vari izvēlēties sev piemērotākās valodas piedāvājumu atbilstoši savam zināšanu līmenim
  • apmācības notiek draudzīgā atmosfērā nelielās grupās, izmantojot neformālās izglītības metodes
  • uzsvars tiek likts uz sarunvalodu, kas mūsdienās iegūst arvien lielāku nozīmi gan mācību un darba, gan ceļošanas vajadzībām
  • dalībniekiem ir iespēja iesaistīties apmācību kursa veidošanā
  • katram dalībniekam tiek veltīta individuāla pieeja

Pieteikšanās:

  • Elektroniski sūtot pieteikumu uz e-pastu: info@zemgalei.lv (Norādīt: izvēlētais valodas klubs, pilsēta, kontaktinformācija (e-pasts un telefons))
  • Pa telefonu: 26044412 vai 63021910
  • Zemgales NVO Centra birojā (Lielā iela 15, Jelgavā - durvju kods 249)

Piedāvājam apgūt: angļu valodu A1/A2/B1 līmenī, itāļu valodu, krievu valodu un norvēģu valodu.