Aicinām piedalīties forumā ''Kultūras līderība Latvijas reģionos''

Aicinām piedalīties forumā ''Kultūras līderība Latvijas reģionos''

23. septembris, 2019

Trešdien, 2019. gada 16. oktobrī Siguldā, kultūras centrā ''Siguldas Devons'' norisināsies forums ''Kultūras līderība Latvijas reģionos''. Forumu organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar biedrību “Sadarbības platforma”, British Council pārstāvniecību Latvijā un biedrību ''CultureLab''. Finansiālu atbalstu sniedz Kultūras ministrija un Sabiedrības integrācijas fonds.

Latvijā dažādu vietējo kopienu līderi ir apvienojušies neformālā kustībā ''Latvijas kultūras vēstnieki''. Foruma laikā tiks pārrunāti ''Latvijas kultūras vēstnieku'' kustības mērķi un nākotnes virzība, izskatīti uzdevumi nākamajam politikas plānošanas periodam (2021. – 2027. gads) un diskutēts par kultūras un kopienas līderības vietu jaunajā Latvijas Nacionālās attīstības plānā. Ar priekšlasījumiem uzstāsies sabiedrības viedokļa līderi un “Latvijas kultūras vēstnieku” kustības aizsācēji. Klātesošajiem būs iespēja iepazīt kustības ''Aktīvās kopienas'' (''Active citizens''), kas attīstās Lielbritānijā, Igaunijā un Lietuvā,  labo praksi un pieredzi līderības jomā.

Foruma otrā daļā plānots darbs trīs tematiskajās grupās: ''Kas ir kopienu līderība – tās izpausmes, nozīme, uzdevumi'', “Radošums izaugsmei, sadarbībai un attīstībai lokālā un globālā līmenī'' un ''Pārmantojamība, jauniešu iesaiste''. Dalībniekiem būs iespēja diskutēt par jauniem kultūras vēstnieka darbības formātiem, vairot izpratni par līderību, iepazīt un dalīties pieredzē.

Aicinām pieteikties forumam līdz 10. oktobrim, aizpildot elektronisko pieteikšanās anketu šeit: http://ejuz.lv/22fw

Par foruma dienas kārtību un dalībniekiem - ekspertiem tiks ziņots tuvākajā laikā.

''Latvijas kultūras vēstnieki'' ir 2012. gadā izveidota neformāla kustība, kurā šobrīd iesaistījušies vairāk nekā 260 dalībnieki - dažādu vietējo kopienu līderi, tostarp arī mazākumtautību un latviešu diasporas pārstāvji. ''Latvijas kultūras vēstnieki'' ir kultūras darbinieki, nevalstisko organizāciju pārstāvji, kultūras un mākslas izglītības iestāžu pārstāvji, jauniešu kustību, un māksliniecisko kolektīvu vadītāji no visas Latvijas. Tie nerimstoši veido sabiedrisko dzīvi un kultūras telpu, bet, galvenais, glabā un sargā kultūrvēsturisko mantojumu savā ciemā, pagastā, pilsētā, novadā, reģionā. ''Latvijas kultūras vēstnieki'' ir ļaudis, kas ieauž krāsainus rakstus mūsdienu Latvijas kultūrvidē un nesavtīgi dalās ar savu pieredzi, kā arī ar daudzveidīgu pasākumu un aktivitāšu palīdzību veicina mijiedarbību starp dažādām etniskajām, sociālām un citām grupām.

Pasākums tiks fotografēts un fotogrāfijas izmantos organizatoru publicitātes vajadzībām un iesniegšanai finansētājam - Sabiedrības integrācijas fondam.

Forums ''Kultūras līderība Latvijas reģionos'' tiek rīkots projekta ''NVO - iespējas, izaicinājumi, perspektīvas'' ietvaros, lai sekmētu pilsoniskās sabiedrības stiprināšanu un attīstību.

 

Papildu informācijai:

Lauma Celma, T. 29822258

E. celma.lauma@gmail.com

http://www.sadarbibasplatforma.lv/

https://www.facebook.com/sadarbibasplatforma/

https://www.draugiem.lv/sadarbibasplatforma/

https://twitter.com/sadarbibasplatf 

 

Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikācijas saturu atbild biedrība ''Sadarbības platforma''.
SP_atbalsta

Zemgales NVO centrs nodrošina organizācijas un ikvienu indivīdu Zemgalē ar aktuālāko, nozīmīgāko un piemērotāko informāciju un dažāda veida maksas un bezmaksas pakalpojumiem.

Bezmaksas pakalpojumi
Konsultācijas
Prakse / Brīvprātīgais darbs
Jauniešu informatīvais tīkls “EURODESK”
Informatīvie semināri un apmācības
Informatīvi pakalpojumi
Dators / Internets
Maksas pakalpojumi
Telpas / Aparatūra / Grafika
Drukāšana / Kopēšana / Skenēšana
Individuālas apmācības
Valodu kursi
Grāmatvedības pakalpojumi
Tulkojums
Semināri / Apmācības

Jauniešiem

EURODESK

EURODESK

Jauniešu iespēju ziņu lapa EURODESK ir lielākais jauniešu (vecumā no 13 - 30 g.v.) iespēju apkopotājs Latvijā (vairāk kā 1 300 tiešo saņēmēju). Mūsu pieeja jaunietim ir atbilstoša mūsdienu vērtībām - ziņas tiek atlasītas un apkopotas, ņemot vērā 3 pamatkritērijus: īsi,...

Brīvprātīgais darbs

Brīvprātīgais darbs

Eiropas brīvprātīgais darbs ir iespēja doties uz kādu no Eiropas valstīm un strādāt kā brīvprātīgajam bez maksas. Brīvprātīgais darbs nozīmē bezpeļņas darbu, taču jauniešiem 100% apmērā tiek apmaksāti ceļa un uzturēšanās izdevumi. Tā ir lieliska iespēja saprast, kas Tev...

Valodu kursi

Zemgales NVO Centrs piedāvā iespēju piedalīties valodu kursos Jelgavā un Rīgā.

Rīgā varam nodrošināt kursus sākot no 10 cilvēku grupām.

Zemgales NVO Centra valodu kursos:

  • vari izvēlēties sev piemērotākās valodas piedāvājumu atbilstoši savam zināšanu līmenim
  • apmācības notiek draudzīgā atmosfērā nelielās grupās, izmantojot neformālās izglītības metodes
  • uzsvars tiek likts uz sarunvalodu, kas mūsdienās iegūst arvien lielāku nozīmi gan mācību un darba, gan ceļošanas vajadzībām
  • dalībniekiem ir iespēja iesaistīties apmācību kursa veidošanā
  • katram dalībniekam tiek veltīta individuāla pieeja

Pieteikšanās:

  • Elektroniski sūtot pieteikumu uz e-pastu: info@zemgalei.lv (Norādīt: izvēlētais valodas klubs, pilsēta, kontaktinformācija (e-pasts un telefons))
  • Pa telefonu: 26044412 vai 63021910
  • Zemgales NVO Centra birojā (Lielā iela 15, Jelgavā - durvju kods 249)

Piedāvājam apgūt: angļu valodu A1/A2/B1 līmenī, itāļu valodu, krievu valodu un norvēģu valodu.