Aizkraukles tautskola izstrādājusi ''Laimīgās mācīšanās'' labās prakses katalogu

Aizkraukles tautskola izstrādājusi ''Laimīgās mācīšanās'' labās prakses katalogu

30. janvāris, 2024

Visiem zināmais sakāmvārds ''Mūžu dzīvo, mūžu mācies'' atspoguļo ilgos gados uzkrāto tautas gudrību – bez mācīšanās mūžu nenodzīvot. Katrā sabiedrībā ir cilvēki, kuri mācās ar prieku un labprāt, un ir tādi, kuri mācības uztver kā kaut ko apgrūtinošu. Šajā Nordplus Pieaugušo izglītības apakšprogrammas projektā ''Laimīgā mācīšanās'' vēlamies aplūkot to sabiedrības daļu, kura izvēlas mācīties pieaugušo neformālās izglītības kursos, specifiski analizējot tieši ar kultūrizglītību un kultūras mantojuma saglabāšanu saistītās organizācijas un to veikumu projektā ar pieaugušo neformālās izglītības rīkiem.

Projekts ilga 2 gadus (2021-2023) un tajā sadarbojās 4 pieaugušo neformālās izglītības un kultūras organizācijas: biedrība ''Aizkraukles reģionālā Tautskola'', biedrība ''Skaņumāja'' (Latvija), Tallinas Tautskola (Igaunija) un Zarasu kultūras centrs (Lietuva).

Kāpēc projektam izvēlēts nosaukums ''Laimīgā mācīšanās'' (Happy Learning)? Pozitīvās psiholoģijas nozares speciālisti uzsver, ka, ja mēs vēlamies laimi, tad tas ir tāpēc, ka tas ir sinonīms pašrealizācijai un personīgam gandarījumam.

Lai cilvēks sajustos laimīgs, viņam jādara tas, kas patīk. Un vispirms jāmācās labi paveikt to, kas patīk. Laime ir kā virsotnes sasniegšana, gūstot maksimāli pozitīvas emocijas.

Projekta problemātika balstījās uz partnerorganizāciju dziļu diskusiju par mūžizglītības un pieaugušo neformālās izglītības aspektiem – par to, ka pieaug kultūrizglītības nozīme. Jēdziens ''kultūrizglītība'' Latvijas kontekstā

pamatā tiek attiecināts uz izglītību, kas apgūstama formālās profesionālās izglītības ietvaros un caur dažādu specifisku zināšanu ieguvi kultūras jomā. Tomēr kultūrizglītība ir izglītības sistēmas sastāvdaļa, kas aptver arī vispārēju izglītošanos kultūras jomās, ikviena cilvēka radošo spēju un talantu izkopšanu mūžizglītības kontekstā. Tā nodrošina vietējo tradīciju un nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu, aktīvas sociālās dzīves nodrošināšanu.

Katalogs ir pieejams šeit.

Zemgales NVO centrs nodrošina organizācijas un ikvienu indivīdu Zemgalē ar aktuālāko, nozīmīgāko un piemērotāko informāciju un dažāda veida maksas un bezmaksas pakalpojumiem.

Bezmaksas pakalpojumi
Konsultācijas
Prakse / Brīvprātīgais darbs
Jauniešu informatīvais tīkls “EURODESK”
Informatīvie semināri un apmācības
Informatīvi pakalpojumi
Dators / Internets
Maksas pakalpojumi
Telpas / Aparatūra / Grafika
Drukāšana / Kopēšana / Skenēšana
Individuālas apmācības
Valodu kursi
Grāmatvedības pakalpojumi
Tulkojums
Semināri / Apmācības

Jauniešiem

EURODESK

EURODESK

Jauniešu iespēju ziņu lapa EURODESK ir lielākais jauniešu (vecumā no 13 - 30 g.v.) iespēju apkopotājs Latvijā (vairāk kā 1 300 tiešo saņēmēju). Mūsu pieeja jaunietim ir atbilstoša mūsdienu vērtībām - ziņas tiek atlasītas un apkopotas, ņemot vērā 3 pamatkritērijus: īsi,...

Brīvprātīgais darbs

Brīvprātīgais darbs

Eiropas brīvprātīgais darbs ir iespēja doties uz kādu no Eiropas valstīm un strādāt kā brīvprātīgajam bez maksas. Brīvprātīgais darbs nozīmē bezpeļņas darbu, taču jauniešiem 100% apmērā tiek apmaksāti ceļa un uzturēšanās izdevumi. Tā ir lieliska iespēja saprast, kas Tev...

Valodu kursi

Zemgales NVO Centrs piedāvā iespēju piedalīties valodu kursos Jelgavā un Rīgā.

Rīgā varam nodrošināt kursus sākot no 10 cilvēku grupām.

Zemgales NVO Centra valodu kursos:

  • vari izvēlēties sev piemērotākās valodas piedāvājumu atbilstoši savam zināšanu līmenim
  • apmācības notiek draudzīgā atmosfērā nelielās grupās, izmantojot neformālās izglītības metodes
  • uzsvars tiek likts uz sarunvalodu, kas mūsdienās iegūst arvien lielāku nozīmi gan mācību un darba, gan ceļošanas vajadzībām
  • dalībniekiem ir iespēja iesaistīties apmācību kursa veidošanā
  • katram dalībniekam tiek veltīta individuāla pieeja

Pieteikšanās:

  • Elektroniski sūtot pieteikumu uz e-pastu: info@zemgalei.lv (Norādīt: izvēlētais valodas klubs, pilsēta, kontaktinformācija (e-pasts un telefons))
  • Pa telefonu: 26044412 vai 63021910
  • Zemgales NVO Centra birojā (Lielā iela 15, Jelgavā - durvju kods 249)

Piedāvājam apgūt: angļu valodu A1/A2/B1 līmenī, itāļu valodu, krievu valodu un norvēģu valodu.