Aizvadīts sestais Zemgales NVO forums

Aizvadīts sestais Zemgales NVO forums

12. augusts, 2022

5. un 6.augustā Dobelē tika aizvadīts Zemgales NVO forums, kas norisinājās jau 6.gadu pēc kārtas. Forumā piedalījās vairāk nekā 80 dalībnieku no visas Latvijas, lielākoties Zemgales reģiona.

Šī gada foruma tēma bija ''Kā būt radošam un jēgpilnam?'', kas ir aktuāls jautājums mūsdienu mainīgajā un, dažreiz neparedzamajā, pasaulē. Foruma programma apvienoja noderīgu informāciju NVO profesionālajai darbībai ar dažādiem retrīta elementiem, lai gūtu pozitīvu, maksimāli efektīvu rezultātu un saliedētu foruma dalībniekus.

Pirmā foruma diena tika sadalīta trīs galvenajās daļās, sākot ar iepazīšanos un lepošanos ar organizāciju panākumiem, kas bija brīdis, lai aplūkotu un iepazītos ar lieliskiem, paveiktiem darbiem un iedvesmotos nākotnei. Forums turpinājās arī ar lielāko krīžu stāstu apskatu, noslēdzoties ar dažādām diskusijām un pieredzes stāstiem. Aktivitātes tika organizētas arī grupu darbos, kuru rezultātā dalībniekiem bija iespēja tuvāk iepazīties vienam ar otru, iegūt noderīgus kontaktus, dalīties savā pieredzē un nākotnes iecerēs. Aktivitātes norisinājās arī Dobeles pilsētvidē, radoši izpaužoties, veidojot Dobeles murāli, mākslinieka Viestura Holendera un Sondras Zaļupes pavadībā. Pēc veiksmīgi padarīta darba, diena turpinājās veidojot kopīgas sarunas pie pusdienu galda. Vakara gaitā dalībniekiem bija iespēja atpūsties, kā arī patīkamas emocijas dāvāja Katrīnas Gupalo muzikālais priekšnesums un dzīves stāsts.

Arī otrā foruma diena noritēja tik pat darbīgi. Foruma dalībnieki piedalījās sarunās, paneļdiskusijās par svarīgām tēmām, jautājumu uzdošanā, aktuālu problēmu apspriešanā un risinājumu meklēšanā.  Dalībnieki turpināja sadarboties komandās, kā arī piedalījās Lienes Reines-Mitevas, Daces Helmanes, Ingas Remertes un Sondras Zaļupes vadītajās darbnīcās. Patīkamu atmosfēru radīja Baibas Sipenieces-Gavares uzstāšanās, kas uzrunāja un iedvesmoja klausītājus. Tika uzklausītas arī lieliskas prezentācijas, kurās katrs foruma dalībnieks varēja gūt sev noderīgu informāciju par visdažādākajām tēmām - energoresursiem, Erasmus+ iespējām Latvijā un OpenSaeima.

Šo divu darbīgo, vērtīgo un iedvesmas pilno dienu laikā, bija iespējams novērot un apkopot NVO sektora lielākās priekšrocības un sasniegumus, kā arī tika gūtas atziņas par to, kāds ceļš vēl ejams attīstības virzienā. Forumā dzirdētais un redzētais atspoguļoja NVO sektora spēku, apņēmību, spēju sadarboties nozīmīgu mērķu labā un pavēra skatu uz labāku nākotni Latvijā.

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

LOGO_rinda

Zemgales NVO centrs nodrošina organizācijas un ikvienu indivīdu Zemgalē ar aktuālāko, nozīmīgāko un piemērotāko informāciju un dažāda veida maksas un bezmaksas pakalpojumiem.

Bezmaksas pakalpojumi
Konsultācijas
Prakse / Brīvprātīgais darbs
Jauniešu informatīvais tīkls “EURODESK”
Informatīvie semināri un apmācības
Informatīvi pakalpojumi
Dators / Internets
Maksas pakalpojumi
Telpas / Aparatūra / Grafika
Drukāšana / Kopēšana / Skenēšana
Individuālas apmācības
Valodu kursi
Grāmatvedības pakalpojumi
Tulkojums
Semināri / Apmācības

Jauniešiem

EURODESK

EURODESK

Jauniešu iespēju ziņu lapa EURODESK ir lielākais jauniešu (vecumā no 13 - 30 g.v.) iespēju apkopotājs Latvijā (vairāk kā 1 300 tiešo saņēmēju). Mūsu pieeja jaunietim ir atbilstoša mūsdienu vērtībām - ziņas tiek atlasītas un apkopotas, ņemot vērā 3 pamatkritērijus: īsi,...

Brīvprātīgais darbs

Brīvprātīgais darbs

Eiropas brīvprātīgais darbs ir iespēja doties uz kādu no Eiropas valstīm un strādāt kā brīvprātīgajam bez maksas. Brīvprātīgais darbs nozīmē bezpeļņas darbu, taču jauniešiem 100% apmērā tiek apmaksāti ceļa un uzturēšanās izdevumi. Tā ir lieliska iespēja saprast, kas Tev...

Valodu kursi

Zemgales NVO Centrs piedāvā iespēju piedalīties valodu kursos Jelgavā un Rīgā.

Rīgā varam nodrošināt kursus sākot no 10 cilvēku grupām.

Zemgales NVO Centra valodu kursos:

  • vari izvēlēties sev piemērotākās valodas piedāvājumu atbilstoši savam zināšanu līmenim
  • apmācības notiek draudzīgā atmosfērā nelielās grupās, izmantojot neformālās izglītības metodes
  • uzsvars tiek likts uz sarunvalodu, kas mūsdienās iegūst arvien lielāku nozīmi gan mācību un darba, gan ceļošanas vajadzībām
  • dalībniekiem ir iespēja iesaistīties apmācību kursa veidošanā
  • katram dalībniekam tiek veltīta individuāla pieeja

Pieteikšanās:

  • Elektroniski sūtot pieteikumu uz e-pastu: info@zemgalei.lv (Norādīt: izvēlētais valodas klubs, pilsēta, kontaktinformācija (e-pasts un telefons))
  • Pa telefonu: 26044412 vai 63021910
  • Zemgales NVO Centra birojā (Lielā iela 15, Jelgavā - durvju kods 249)

Piedāvājam apgūt: angļu valodu A1/A2/B1 līmenī, itāļu valodu, krievu valodu un norvēģu valodu.