Atklāts projektu pieteikumu konkurss ''Mazākumtautību un sabiedrības saliedētības programma''

Atklāts projektu pieteikumu konkurss ''Mazākumtautību un sabiedrības saliedētības programma''

5. aprīlis, 2022

Lai veicinātu sabiedrības saliedētību, savstarpējo sadarbību un mazinātu aizspriedumus pret un starp etniskajām grupām, Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) izsludinājis atklātu projektu pieteikumu konkursu nevaldības organizācijām (NVO) ''Mazākumtautību un sabiedrības saliedētības programma''. Programmā pieejamais finansējums projektu realizācijai ir 86 000 EUR. 

Kopš 2022.gada 24.februārī Krievijas Federācija uzsāka karadarbību Ukrainas teritorijā, Latvijas sabiedrībā ir novērojams satraukums par potenciāliem etniskiem konfliktiem, kas var veidoties krasu viedokļu atšķirību dēļ attiecībā pret notikumiem Ukrainā. Interneta komentāros un sociālajos tīklos pieaug agresīvas retorikas gadījumi, kas kultivē etniskus aizspriedumus un stereotipus. Lai veicinātu dialogu starp dažādām etniskajām grupām un mazinātu sabiedrības šķelšanos, darot zināmu, ka Latvija ir drošas mājas ikvienam neatkarīgi no tautības, konkursa ietvaros finansējumu saņems NVO projekti, kuros paredzētās aktivitātes ir vērstas uz sabiedrības saliedētības veicināšanu un iekļauj:

 • iedzīvotāju izpratnes veicināšanu par sabiedrības daudzveidību, mazinot negatīvos stereotipos balstītu attieksmi pret un starp dažādām etniskajām grupām;  

 • pasākumus, kas veicina piederības sajūtu Latvijai;  

 • dažādu etnisko grupu līdzdalību pilsoniskās sabiedrības veidošanā;  

 • sociāli jūtīgu jautājumu risināšanu dažādos aspektos.  

Projekta mērķa grupa ir visu vecuma grupu pārstāvji, jo īpaši – bērni un jaunieši, nodrošinot, ka projekta aktivitātēs vienlaikus piedalās ne mazāk kā 50% mazākumtautību pārstāvju un ne mazāk kā 30% latviešu tautības pārstāvju.

Projektu iesniedzēji ir NVO, kuras pēdējos 2 gadus nepārtraukti darbojas mazākumtautību jomā vai saliedētas pilsoniskās sabiedrības attīstības jomā. Vienam projektam pieejamais maksimālais finansējums ir 10 000 EUR. Projekta izmaksu attiecināmības periods ir no 2022.gada 1.jūlija līdz 2023.gada 28.februārim. 

Pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 2022.gada 26.aprīļa plkst.12.00. Projektu iesniedzēju ērtībai 2022. gada 14.aprīlī plkst.11.00 notiks informatīvais seminārs, kur projektu pieteicējiem būs iespēja uzdot sev interesējošus jautājumus pirms projektu pieteikuma iesniegšanas. Pieteikties dalībai seminārā iespējams, rakstot uz e-pastu  sadarbiba@sif.gov.lv un norādot savu vārdu un uzvārdu, kā arī pārstāvēto NVO. 

Vairāk informācijas šeit.

Informācijas avots: Sabiedrības integrācijas fonds
Foto: Pixabay

Zemgales NVO centrs nodrošina organizācijas un ikvienu indivīdu Zemgalē ar aktuālāko, nozīmīgāko un piemērotāko informāciju un dažāda veida maksas un bezmaksas pakalpojumiem.

Bezmaksas pakalpojumi
Konsultācijas
Prakse / Brīvprātīgais darbs
Jauniešu informatīvais tīkls “EURODESK”
Informatīvie semināri un apmācības
Informatīvi pakalpojumi
Dators / Internets
Maksas pakalpojumi
Telpas / Aparatūra / Grafika
Drukāšana / Kopēšana / Skenēšana
Individuālas apmācības
Valodu kursi
Grāmatvedības pakalpojumi
Tulkojums
Semināri / Apmācības

Jauniešiem

EURODESK

EURODESK

Jauniešu iespēju ziņu lapa EURODESK ir lielākais jauniešu (vecumā no 13 - 30 g.v.) iespēju apkopotājs Latvijā (vairāk kā 1 300 tiešo saņēmēju). Mūsu pieeja jaunietim ir atbilstoša mūsdienu vērtībām - ziņas tiek atlasītas un apkopotas, ņemot vērā 3 pamatkritērijus: īsi,...

Brīvprātīgais darbs

Brīvprātīgais darbs

Eiropas brīvprātīgais darbs ir iespēja doties uz kādu no Eiropas valstīm un strādāt kā brīvprātīgajam bez maksas. Brīvprātīgais darbs nozīmē bezpeļņas darbu, taču jauniešiem 100% apmērā tiek apmaksāti ceļa un uzturēšanās izdevumi. Tā ir lieliska iespēja saprast, kas Tev...

Valodu kursi

Zemgales NVO Centrs piedāvā iespēju piedalīties valodu kursos Jelgavā un Rīgā.

Rīgā varam nodrošināt kursus sākot no 10 cilvēku grupām.

Zemgales NVO Centra valodu kursos:

 • vari izvēlēties sev piemērotākās valodas piedāvājumu atbilstoši savam zināšanu līmenim
 • apmācības notiek draudzīgā atmosfērā nelielās grupās, izmantojot neformālās izglītības metodes
 • uzsvars tiek likts uz sarunvalodu, kas mūsdienās iegūst arvien lielāku nozīmi gan mācību un darba, gan ceļošanas vajadzībām
 • dalībniekiem ir iespēja iesaistīties apmācību kursa veidošanā
 • katram dalībniekam tiek veltīta individuāla pieeja

Pieteikšanās:

 • Elektroniski sūtot pieteikumu uz e-pastu: info@zemgalei.lv (Norādīt: izvēlētais valodas klubs, pilsēta, kontaktinformācija (e-pasts un telefons))
 • Pa telefonu: 26044412 vai 63021910
 • Zemgales NVO Centra birojā (Lielā iela 15, Jelgavā - durvju kods 249)

Piedāvājam apgūt: angļu valodu A1/A2/B1 līmenī, itāļu valodu, krievu valodu un norvēģu valodu.