Izsludināts projektu konkurss komunikācijas kampaņas īstenošanai par demokrātiju

Izsludināts projektu konkurss komunikācijas kampaņas īstenošanai par demokrātiju

5. septembris, 2023

Lai veicinātu Latvijas iedzīvotāju izpratni par demokrātiju un sekmētu iesaisti sabiedriskajos procesos, Aktīvo iedzīvotāju fonds (AIF) izsludinājis atklātu projektu konkursu komunikācijas kampaņas īstenošanai par demokrātiju. Projektu iesniegšanas termiņš ir šī gada 24. oktobris, bet jau 7. septembrī notiks informatīvais seminārs par konkursu.

Konkursa aktualitāti un nepieciešamību raksturo AIF padomes priekšsēdētāja, Latvijas Pilsoniskās alianses direktore Kristīne Zonberga: ''Analizējot sabiedrības līdzdalības rādītājus Latvijā, joprojām vērojama kritiski zema iedzīvotāju uzticība valstij, kā arī salīdzinoši vāja pilsoniskā kompetence, tai skaitā zema informētība, politiskā un pilsoniskā interese, kritiskās domāšanas un pilsonisko prasmju trūkums. Diemžēl šāda vide ne tikai rada pozitīvus apstākļus populismam un var veicināt radikālu viedokļu izpausmi, bet arī kavē valsts attīstību kopumā.''

Projektu konkursa mērķis ir, finansējot komunikācijas kampaņu, veicināt Latvijas iedzīvotāju izpratni par demokrātiju un cilvēku līdzdalības nozīmi demokrātiskos procesos, kā arī sekmēt pozitīvu attieksmi pret demokrātiju un iesaisti tās procesos. Kampaņa būs jāīsteno visā Latvijā, sasniedzot arī attālos lauku reģionus. Tai jābūt vērstai uz iespējami plašas sabiedrības sasniegšanu, tomēr atsevišķi kampaņas elementi var būt paredzēti arī specifiskām mērķa grupām.

Saturiski kampaņai ar piemēriem būs jāparāda līdzdalības daudzveidīgās formas un metodes, un to nevar fokusēt kādā specifiskā tematiskajā jomā vai vērst tikai uz kādu konkrētu līdzdalības veidu. AIF vadītājs Ansis Bērziņš paskaidro: “Spēcīgu pilsonisko sabiedrību raksturo ne tikai dalība vēlēšanās, bet arī aktīva iesaiste citos procesos starp vēlēšanām, un līdzdalības veidu netrūkst – sākot no dalības skolēnu parlamentā vai daudzdzīvokļu mājas pārvaldē līdz iesaistei apkaimes biedrībās vai valsts un pašvaldību konsultatīvajās padomēs un darba grupās. Tāpēc mēs sagaidām vērienīgu kampaņu, kas cilvēkiem saprotamā un vienkāršā valodā, galvenokārt caur konkrētiem līdzdalības piemēriem, izskaidros demokrātijas vērtību un iespējas, ļaujot tai noticēt un izprast “demokrātiju darbībā”.”

 

Projektu var iesniegt biedrības un nodibinājumi, un projekta īstenošanā jāpiesaista kampaņas mērogam un specifikai atbilstoši komunikācijas jomas speciālisti. Konkursā tiks atbalstīts viens projekts ar finansējumu no 100 000 – 140 000 eiro, līdzfinansējums nav nepieciešams. Kampaņa jāīsteno 2024. gadā no janvāra līdz aprīļa beigām.

Projektu sagatavotājiem ir pieejams AIF komandas atbalsts:

 • Informatīvais seminārs par konkursu notiks 2023. gada 7. septembrī pl. 14.00 Zoom platformā. Pieteikšanās līdz 6. septembrim šeit: https://forms.gle/n394zaTWyoMC3JN97
 • Konsultācijas sniedz AIF konsultanti: Rasa Lazdiņa (rasa.lazdina@activecitizensfund.lv, telefons: 25176456) un Oskars Zuģickis (oskars@nvoc.lv, telefons: 26565858)

Ar konkursa nolikumu var iepazīties AIF mājaslapā https://www.activecitizensfund.lv/lv/projektu-konkursi/aktualie-projektu-konkursi.html, bet pieteikums jāiesniedz AIF projektu tiešsaistes sistēmā projekti.activecitizensfund.lv.

Fona informācijai: Aktīvo iedzīvotāju fonds ir Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas grantu programma, kuras mērķis ir pilsoniskās sabiedrības un iedzīvotāju līdzdalības stiprināšana un mazaizsargāto iedzīvotāju grupu spēju vairošana. To finansē Norvēģija, Islande un Lihtenšteina.

Zemgales NVO centrs nodrošina organizācijas un ikvienu indivīdu Zemgalē ar aktuālāko, nozīmīgāko un piemērotāko informāciju un dažāda veida maksas un bezmaksas pakalpojumiem.

Bezmaksas pakalpojumi
Konsultācijas
Prakse / Brīvprātīgais darbs
Jauniešu informatīvais tīkls “EURODESK”
Informatīvie semināri un apmācības
Informatīvi pakalpojumi
Dators / Internets
Maksas pakalpojumi
Telpas / Aparatūra / Grafika
Drukāšana / Kopēšana / Skenēšana
Individuālas apmācības
Valodu kursi
Grāmatvedības pakalpojumi
Tulkojums
Semināri / Apmācības

Jauniešiem

EURODESK

EURODESK

Jauniešu iespēju ziņu lapa EURODESK ir lielākais jauniešu (vecumā no 13 - 30 g.v.) iespēju apkopotājs Latvijā (vairāk kā 1 300 tiešo saņēmēju). Mūsu pieeja jaunietim ir atbilstoša mūsdienu vērtībām - ziņas tiek atlasītas un apkopotas, ņemot vērā 3 pamatkritērijus: īsi,...

Brīvprātīgais darbs

Brīvprātīgais darbs

Eiropas brīvprātīgais darbs ir iespēja doties uz kādu no Eiropas valstīm un strādāt kā brīvprātīgajam bez maksas. Brīvprātīgais darbs nozīmē bezpeļņas darbu, taču jauniešiem 100% apmērā tiek apmaksāti ceļa un uzturēšanās izdevumi. Tā ir lieliska iespēja saprast, kas Tev...

Valodu kursi

Zemgales NVO Centrs piedāvā iespēju piedalīties valodu kursos Jelgavā un Rīgā.

Rīgā varam nodrošināt kursus sākot no 10 cilvēku grupām.

Zemgales NVO Centra valodu kursos:

 • vari izvēlēties sev piemērotākās valodas piedāvājumu atbilstoši savam zināšanu līmenim
 • apmācības notiek draudzīgā atmosfērā nelielās grupās, izmantojot neformālās izglītības metodes
 • uzsvars tiek likts uz sarunvalodu, kas mūsdienās iegūst arvien lielāku nozīmi gan mācību un darba, gan ceļošanas vajadzībām
 • dalībniekiem ir iespēja iesaistīties apmācību kursa veidošanā
 • katram dalībniekam tiek veltīta individuāla pieeja

Pieteikšanās:

 • Elektroniski sūtot pieteikumu uz e-pastu: info@zemgalei.lv (Norādīt: izvēlētais valodas klubs, pilsēta, kontaktinformācija (e-pasts un telefons))
 • Pa telefonu: 26044412 vai 63021910
 • Zemgales NVO Centra birojā (Lielā iela 15, Jelgavā - durvju kods 249)

Piedāvājam apgūt: angļu valodu A1/A2/B1 līmenī, itāļu valodu, krievu valodu un norvēģu valodu.