Izstāde “The Weather Diaries”

Izstāde “The Weather Diaries”

22. janvāris, 2019

No 2019. gada 7. februāra līdz 31. martam Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Rīgā, Skārņu ielā 10) būs skatāma izstāde “The Weather Diaries” (“Laika zīmju pieraksti”). Izstāde ir unikālās ziemeļu dabas un skarbo laikapstākļu iedvesmots skatījums uz mūsdienu modi Islandes, Grenlandes un Fēru salu mākslinieku izpildījumā.

Izstāde “The Weather Diaries” (“Laika zīmju pieraksti”) tapusi sadarbībā ar māksliniecēm-kuratorēm Sāru Kūperi (1974, ASV) un Ninu Gorferi (1979, Austrija), kas divu gadu garumā apmeklēja Islandē, Grenlandē un Fēru salās dzīvojošos modes māksliniekus un dizainerus, lai pētītu, kā salinieku vide, kultūras identitāte un tradīcijas ietekmē mākslinieku radošumu. Pretstatā antropologu tradicionālajai zinātniskajai pieejai kopienu kultūras pētīšanā, Kūpere&Gorfere transformē savus novērojumus, caur fotokameras aci tvertos, poētiskos stāstos. Viņu iespaidi pārtop iestudētās portretfotogrāfijās, pievienojot krāsu slāni, tekstūru un simbolismu. Katra portreta veidošana tapa sadarbībā ar vietējo modes mākslinieku, un izstādē ir apskatāmas arī dizaineru tekstilinstalācijas.

 

Izstādē īpaša nozīme tiek piešķirta vietai un videi, no kuras mākslinieki nāk. “Dažas bildes izstādē ir pilnīgi bez cilvēkiem, tādējādi uzsverot Ziemeļatlantijas dabas ainavas bezgalīgo plašumu un neparedzamos laikapstākļus,” saka Nina. “Mēs izjutām dabas varenību. Tā atstāj savu nospiedumu pat tad, ja esi tūrists. Un, protams, tā neapšaubāmi ietekmē tos, kas tur dzīvo un uzaug. Tam radošumam, kas nāk no šim trim vietām, piemīt īpašs mežonīgums un bezbailība,” turpina Sāra.

 

Mākslinieču duets Kūpere&Gorfere uzsāka savu sadarbību veidojot mākslinieciskus fotoprojektus 2006.gadā, kopš tā laika izdevušas vairākas mākslinieciski augstvērtīgas grāmatas un rīkojušas izstādes visā pasaulē. Viņas darbojas pēc pašu izveidotas metodes, kuras centrā ir ceļojumi, tikšanās ar cilvēkiem un šo cilvēku stāsti. Šobrīd mākslinieces dzīvo un strādā Gēteborgā (Zviedrija) un Berlīnē (Vācija).

 

Izstāde, kurā 10 islandiešu, grenlandiešu un fēriešu mākslinieki-dizaineri piedāvā savu interpretāciju par mūsdienu modi, ir tālu no tradicionālās modes pasaules ar tai raksturīgajām sezonālajām tendencēm. Izstāde aktualizē jautājumu par mākslinieka radošumu un faktoriem, kas to ietekmē – kultūras identitāte, tradīcijas, vide, dabas ainava, laikapstākļi, kā arī Ziemeļvalstu inovatīvā pieredze ilgtspējīgas modes radīšanā, izmantojot vietējos resursus. Izstādes ietvaros tiks piedāvāta arī tikšanās ar dažiem no izstādē pārstāvētajiem māksliniekiem, kas dalīsies savā pieredzē par dizainera lomu un atbildību ilgtspējīgas modes radīšanā.

 

Izstādi “The Weather Diaries” veidojusi Ziemeļu māja Reikjavīkā (Islande) 2014.gadā priekš 3.Ziemeļvalstu modes biennāles, kas notika Museum Angewandte Kunst (Lietišķās mākslas muzejā) Frankfurtē. Kopš tā laika izstāde ir tikusi izrādīta Dānijā, Nīderlandē, Fēru salās, Islandē, ASV, Ķīnā, Zviedrijā un Grenlandē, bet 2019.gadā tiks izstādīta Rīgā, Viļņā un Tallinā.

 

Izstādē pārstāvēti 10 modes mākslinieki un dizaineri:

Barbara I Gongini, Guðrun & Guðrun (Fēru salas);

Bibi Chemnitz, Nikolaj Kristensen, Najannguaq Lennert (Grenlande);

STEiNUNN/Steinunn Sigurðardóttir, JÖR/Guðmundur Jörundsson, Kría, Mundi, Shoplifter a.k.a. Hrafnhildur Arnardóttir (Islande).

 

Izstādi Latvijā organizē Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs. Izstādi finansiāli atbalsta Ziemeļvalstu Ministru padome, “The Nordics”, Dānijas Kultūras institūts Igaunijā, Latvijā un Lietuvā, Norvēģijas vēstniecība, Islandes Izglītības, zinātnes un kultūras ministrija, Islandes konsulāts, “Nordic Partners Group”, “Fish+Fish”, transporta kompānija DSV.
Invitation_The Weather Diaries (1)

Pauls J.

Zemgales NVO centrs nodrošina organizācijas un ikvienu indivīdu Zemgalē ar aktuālāko, nozīmīgāko un piemērotāko informāciju un dažāda veida maksas un bezmaksas pakalpojumiem.

Bezmaksas pakalpojumi
Konsultācijas
Prakse / Brīvprātīgais darbs
Jauniešu informatīvais tīkls “EURODESK”
Informatīvie semināri un apmācības
Informatīvi pakalpojumi
Dators / Internets
Maksas pakalpojumi
Telpas / Aparatūra / Grafika
Drukāšana / Kopēšana / Skenēšana
Individuālas apmācības
Valodu kursi
Grāmatvedības pakalpojumi
Tulkojums
Semināri / Apmācības

Jauniešiem

EURODESK

EURODESK

Jauniešu iespēju ziņu lapa EURODESK ir lielākais jauniešu (vecumā no 13 - 30 g.v.) iespēju apkopotājs Latvijā (vairāk kā 1 300 tiešo saņēmēju). Mūsu pieeja jaunietim ir atbilstoša mūsdienu vērtībām - ziņas tiek atlasītas un apkopotas, ņemot vērā 3 pamatkritērijus: īsi,...

Brīvprātīgais darbs

Brīvprātīgais darbs

Eiropas brīvprātīgais darbs ir iespēja doties uz kādu no Eiropas valstīm un strādāt kā brīvprātīgajam bez maksas. Brīvprātīgais darbs nozīmē bezpeļņas darbu, taču jauniešiem 100% apmērā tiek apmaksāti ceļa un uzturēšanās izdevumi. Tā ir lieliska iespēja saprast, kas Tev...

Valodu kursi

Zemgales NVO Centrs piedāvā iespēju piedalīties valodu kursos Jelgavā un Rīgā.

Rīgā varam nodrošināt kursus sākot no 10 cilvēku grupām.

Zemgales NVO Centra valodu kursos:

  • vari izvēlēties sev piemērotākās valodas piedāvājumu atbilstoši savam zināšanu līmenim
  • apmācības notiek draudzīgā atmosfērā nelielās grupās, izmantojot neformālās izglītības metodes
  • uzsvars tiek likts uz sarunvalodu, kas mūsdienās iegūst arvien lielāku nozīmi gan mācību un darba, gan ceļošanas vajadzībām
  • dalībniekiem ir iespēja iesaistīties apmācību kursa veidošanā
  • katram dalībniekam tiek veltīta individuāla pieeja

Pieteikšanās:

  • Elektroniski sūtot pieteikumu uz e-pastu: info@zemgalei.lv (Norādīt: izvēlētais valodas klubs, pilsēta, kontaktinformācija (e-pasts un telefons))
  • Pa telefonu: 26044412 vai 63021910
  • Zemgales NVO Centra birojā (Lielā iela 15, Jelgavā - durvju kods 249)

Piedāvājam apgūt: angļu valodu A1/A2/B1 līmenī, itāļu valodu, krievu valodu un norvēģu valodu.