Meklēšanas rezultāti

EURODESK

Jauniešu iespēju ziņu lapa EURODESK ir lielākais jauniešu (vecumā no 13 - 30 g.v.) iespēju apkopotājs Latvijā (vairāk kā 1 300 tiešo saņēmēju). Mūsu pieeja jaunietim ir atbilstoša mūsdienu vērtībām - ziņas tiek atlasītas un apkopotas, ņemot vērā 3 pamatkritērijus: īsi, aktuāli un noderīgi.

Lasīt vairāk 19. jūlijs, 2018
Jaunatnes jomas organizācijām iespēja saņemt kvalitātes zīmi attālināti

Jaunatnes jomas organizācijām iespēja saņemt kvalitātes zīmi attālināti

22. aprīlis, 2020

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) informē, ka šobrīd Eiropas Savienības (ES) programmas ''Eiropas Solidaritātes korpuss'' kvalitātes zīmi var saņemt attālināti. Tās ieguvēji līdz 7. maijam var pieteikt brīvprātīgā un darba projektus programmas 2. projektu konkursam, pretendējot uz finansiālu atbalstu savu projektu īstenošanai. Šogad programmas kopējais finansējums ir vairāk nekā 1.6 miljoni eiro.

Organizācijas, kas vēlas pieteikt un īstenot projektus programmā “Eiropas Solidaritātes korpuss, līdz aprīļa beigām kvalitātes zīmes saņemšanas procesu var veikt attālināti. Iegūtā kvalitātes zīme dod iespēju pieteikt savu ideju projektu konkursā, un uzņemt vai nosūtīt jauniešus brīvprātīgā darba vai darba projektos, kā arī nosūtīt jauniešu stažēšanās projektos uz citām valstīm. Gada sākumā kvalitātes zīmi saņēma Valmieras Gaujas krasta vidusskolas attīstības centrs, kas ar programmas finansiālu atbalstu plāno uzņemt ārvalstu brīvprātīgā darba veicējus.  

''Vēlējāmies uzņemt ārvalstu brīvprātīgos, šādi popularizējot solidaritāti kā vērtību mūsu skolā, kurā mācās jaunieši ar dažādiem fiziskiem un garīgiem traucējumiem. Kvalitātes zīmes iegūšana mums bija kā starta punkts, kas apliecināja, ka mūsu izglītības iestāde ir atbilstoši sagatavojusies, lai uzsāktu īstenot programmas projektus. Mūsu ilgtermiņa mērķis ir motivēt skolēnus uzdrīkstēties iesaistīties dažādos projektos un brīvprātīgajā darbā. Vēlamies parādīt, ka ikvienam ir iespēja doties uz ārzemēm un apgūt jaunas prasmes un kompetences,'' stāsta Beāte Tetere, Valmieras Gaujas krasta vidusskolas – attīstības centra metodiķe.

''Laikā, kad ārkārtas situācija liek mums visiem palikt mājās, iesakām laiku izmantot lietderīgi, lai vēlāk varētu īstenot jauniešiem un viņu izaugsmei jēgpilnus projektus. Šobrīd, kad ar organizācijām sazināmies attālināti, kvalitātes zīmi iegūt ir kļuvis vēl vienkāršāk. Lai organizācijām piešķirtu kvalitātes zīmi, veicam intervijas ar organizācijas pārstāvjiem, tai skaitā iztaujājam projektu koordinatorus, potenciālos mentorus. Jau tagad redzam, ka daudzas organizācijas steidz šo iespēju izmantot, jo kvalitātes zīmes iegūšanas process patlaban ir iniciēts divpadsmit organizācijām,'' saka Maija Kolberga, JSPA Projektu vadības un uzraudzības daļas vadītāja.

Šogad kvalitātes zīmi jau ir saņēmušas 5 organizācijas. To vidū ir gan nevalstiskās organizācijas, gan izglītības iestādes, gan uzņēmumi. Kopš 2014. gada kopumā piešķirtas 275 kvalitātes zīmes, kur 155 piešķirtas pirmo reizi, bet 120 organizācijām kvalitātes zīmes statuss ir atjaunots.  

Šī gada ietvaros paredzēti trīs programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” projektu konkursi, ar kopējo budžetu 1 687 781,00 eiro miljonu eiro apmērā. Projektu pieteikumus 2. projektu konkursā var iesniegt līdz 7. maijam, projektu īstenošanu sākot 2020. gada nogalē. Nākamajā un pēdējā šī gada projektu konkursā pieteikumus varēs iesniegt līdz 1. oktobrim.

Vairāk par kvalitātes zīmi un programmu ''Eiropas Solidaritātes korpuss'' projektu konkursiem var uzzināt JSPA tīmekļa vietnē www.jaunatne.gov.lv. 

Par programmu ''Eiropas Solidaritātes korpuss''

Programmas "Eiropas Solidaritātes korpuss" mērķis ir veicināt solidaritāti, iesaistot organizācijas un jauniešus solidaritātes aktivitātēs, kas risina sabiedrībai aktuālus izaicinājumus, uzlabo jauniešu kompetences, sekmē sociālo iekļaušanu un Eiropas vērtību stiprināšanu. Programmā var piedalīties: jaunieši vecumā no 18 līdz 30 gadiem, kuri reģistrējušies Eiropas Solidaritātes korpusa datubāzē, un Latvijā reģistrētas juridiskās personas (NVO, uzņēmumi, sociālie uzņēmumi, pašvaldības un to iestādes, valsts iestādes, neformālas jauniešu grupas u.c.), kas jau strādā vai vēlas strādāt sabiedrības labā un ir saņēmusi Kvalitātes zīmi. Programma "Eiropas Solidaritātes korpuss" tiks īstenota laikā no 2018.-2020.gadam, un tās kopējais finansējums ir 375 600 000 euro.

Par Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru

JSPA darbojas kopš 1999. gada. Tā ir izglītības un zinātnes ministra pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kuras mērķis ir veicināt jauniešu aktivitāti un mobilitāti, līdzdalību jaunatnes brīvprātīgajā darbā, neformālās izglītības un jaunatnes informācijas programmās un projektos, kā arī veicināt jauniešu neformālo izglītību saistībā ar mūžizglītību.

JSPA administrē dažādas starptautiskas un nacionālas programmas: ''Erasmus+: Jaunatne darbībā''; ''Eiropas Solidaritātes korpuss''; Eiropas Komisijas informācijas tīklu jauniešiem Eurodesk, eTwinning, Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmu, Jauniešu garantijas projektu ''PROTI un DARI!''.


Plašāka informācija

Laura Bringina
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras
Komunikācijas daļas vecākā referente
Tālr.nr. 67356251
e-pasts: laura.bringina@jaunatne.gov.lv

Zemgales NVO centrs nodrošina organizācijas un ikvienu indivīdu Zemgalē ar aktuālāko, nozīmīgāko un piemērotāko informāciju un dažāda veida maksas un bezmaksas pakalpojumiem.

Bezmaksas pakalpojumi
Konsultācijas
Prakse / Brīvprātīgais darbs
Jauniešu informatīvais tīkls “EURODESK”
Informatīvie semināri un apmācības
Informatīvi pakalpojumi
Dators / Internets
Maksas pakalpojumi
Telpas / Aparatūra / Grafika
Drukāšana / Kopēšana / Skenēšana
Individuālas apmācības
Valodu kursi
Grāmatvedības pakalpojumi
Tulkojums
Semināri / Apmācības

Jauniešiem

Žurnāls

Žurnāls "Jaunatne"

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) katru gadu izdod žurnālu "Jaunatne", kuru izplata jauniešiem, jaunatnes darbiniekiem un citiem interesentiem. Žurnālu drukātā veidā bez maksas varat saņemt JSPA - Mūkusalas ielā 41, Rīgā....

EURODESK

EURODESK

Jauniešu iespēju ziņu lapa EURODESK ir lielākais jauniešu (vecumā no 13 - 30 g.v.) iespēju apkopotājs Latvijā (vairāk kā 1 300 tiešo saņēmēju). Mūsu pieeja jaunietim ir atbilstoša mūsdienu vērtībām - ziņas tiek atlasītas un apkopotas, ņemot vērā 3 pamatkritērijus: īsi,...

Brīvprātīgais darbs

Brīvprātīgais darbs

Eiropas brīvprātīgais darbs ir iespēja doties uz kādu no Eiropas valstīm un strādāt kā brīvprātīgajam bez maksas. Brīvprātīgais darbs nozīmē bezpeļņas darbu, taču jauniešiem 100% apmērā tiek apmaksāti ceļa un uzturēšanās izdevumi. Tā ir lieliska iespēja saprast, kas Tev...

Valodu kursi

Zemgales NVO Centrs piedāvā iespēju piedalīties valodu kursos Jelgavā un Rīgā.

Rīgā varam nodrošināt kursus sākot no 10 cilvēku grupām.

Zemgales NVO Centra valodu kursos:

  • vari izvēlēties sev piemērotākās valodas piedāvājumu atbilstoši savam zināšanu līmenim
  • apmācības notiek draudzīgā atmosfērā nelielās grupās, izmantojot neformālās izglītības metodes
  • uzsvars tiek likts uz sarunvalodu, kas mūsdienās iegūst arvien lielāku nozīmi gan mācību un darba, gan ceļošanas vajadzībām
  • dalībniekiem ir iespēja iesaistīties apmācību kursa veidošanā
  • katram dalībniekam tiek veltīta individuāla pieeja

Pieteikšanās:

  • Elektroniski sūtot pieteikumu uz e-pastu: info@zemgalei.lv (Norādīt: izvēlētais valodas klubs, pilsēta, kontaktinformācija (e-pasts un telefons))
  • Pa telefonu: 26044412 vai 63021910
  • Zemgales NVO Centra birojā (Lielā iela 15, Jelgavā - durvju kods 249)

Piedāvājam apgūt: angļu valodu A1/A2/B1 līmenī, itāļu valodu, krievu valodu un norvēģu valodu.