Jaunieši dosies muzikālā velotūrē

Jaunieši dosies muzikālā velotūrē

7. oktobris, 2021

Biedrība ''Bērnu un jauniešu mūzikas klubs'' (BJMK) ar Sabiedrības Integrācijas fonda atbalstu turpina pavasarī iesāktā projekta ''Mūzikālie pilsoņi'' īstenošanu.

Šo sestdien – 09.10.2021. – Jelgavā jau otro rudeni notiks četri labdarības koncerti uz riteņiem: BJMK jaunieši sniegs koncertus piekabē, uz kuras būs izvietota mobila improvizēta skatuve. No vienas koncertvietas uz citu  piekabe tiks pārvietota ar transportu, bet paši jaunie mūziķi  maršrutu veiks ar velosipēdiem.

Šie ir labdarības koncerti, ko jaunieši sniedz brīvprātīgi, un tie notiks vietās, kur koncertdzīve nav ikdiena un mūzika var kļūt par svētkiem: pirmā pietura būs slimnīcas ''Ģintermuiža'' pagalms, otrā- Jelgavas pilsētas slimnīcas pagalms, bet trešā pietura- VSAC “Zemgale” pagalms. Visās vietās mūs jau gaida pēc pagājušā gada jaukās sadarbības. Jauniešiem pašiem īpaši palicis atmiņā, kā klausītāji pēdējā koncerta pieturvietā griezās dejā un pauda ļoti pozitīvas emocijas.

Klausītāji trīs koncertu pieturās būs izvēlēto iestāžu iemītnieki, pacienti,  ārstniecības personāls, apkalpojošais personāls, kas koncertus klausīsies pēc savām iespējām: no savām palātām vai istabām aiz logiem, vai arī, ja iespējams, iznākot ārā pagalmā.

Pa ceļam ieplānota arī ceturtā – tā saucamā ''pop-up'' pietura-: neizsludināts mini koncerts Jelgavas iedzīvotājiem, kam varbūt tieši tajā brīdī gadīsies būt īstajā laikā īstajā vietā.

Šāds koncertu formāts izvēlēts gan kā drošākais pašreizējos apstākļos, gan arī ir pašiem dalībniekiem interesants, jo pie reizes tā arī ir iespēja pavadīt šo dienu svaigā gaisā kopā ar domubiedriem. Kā ierasts, koncertos piedalīsies biedrības “Bērnu un jauniešu mūzikas klubs”un privātās mūzikas skolas ''BJMK Rokskolas'' jaunieši, kā arī programmu ar akordeona spēli papildinās Saimons Vestrips – biedrības ''BJMK'' brīvprātīgais programmā ''Eiropas Solidaritātes korpuss''.

Projekts ''Mūzikālie pilsoņi'' ir jau otrais projekts programmā ''NVO Fonds'' un veidots kā pasākumu kopums, kas vērsts uz saliedētu un pilsoniski aktīvu jauniešu kopienas veidošanu Jelgavā un tās apkaimē. Nozīmīgākā mērķa grupa projekta realizēšanas laikā ir bērni un jaunieši no Jelgavas ar dažādām sociālajām iespējām, un projekta galvenais uzvedums ir parādīt šiem bērniem un jauniešiem, kādas ir iespējas iesaistīties pilsoniskajos procesos un kādi no tā ir iespējamie ieguvumi viņiem pašiem un pārējai sabiedrībai.

Projekta gaitā jau notikuši dažādi uz kopienas saliedēšanu vērsti pasākumi – brīvprātīgā darba talkas, tiešsaistes atbalsta pārraides ''Radošais izolators'' (kas joprojām interesntiem pieejamas BJMK sociālajos tīklos), lekcijas, improvizācijas teātra sesijas brīvā dabā un festivāls, kurā vasaras sākumā bērni un jaunieši

Projekta ''Muzikālie pilsoņi'' realizētājorganizācija ir biedrība ''Bērnu un jauniešu mūzikas klubs'', kas 18. oktobrī atzīmēs 17 gadus, kopš aktīvi darbojas Jelgavā, veicinot bērnu un jauniešu interesi un aizraušanos ar mūziku kā kvalitatīvu brīvā laika pavadīšanas veidu. BJMK līdz šim realizējis dažādus projektus, kas saistīti ar jauniešu aktivitāti, integrāciju, iesaistīšanos sabiedriskajā dzīvē, kā arī kuplinājis Jelgavas muzikālo dzīvi ikdienā!

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par šī raksta saturu atbild biedrība ''Bērnu un jauniešu mūzikas klubs''.

Zemgales NVO centrs nodrošina organizācijas un ikvienu indivīdu Zemgalē ar aktuālāko, nozīmīgāko un piemērotāko informāciju un dažāda veida maksas un bezmaksas pakalpojumiem.

Bezmaksas pakalpojumi
Konsultācijas
Prakse / Brīvprātīgais darbs
Jauniešu informatīvais tīkls “EURODESK”
Informatīvie semināri un apmācības
Informatīvi pakalpojumi
Dators / Internets
Maksas pakalpojumi
Telpas / Aparatūra / Grafika
Drukāšana / Kopēšana / Skenēšana
Individuālas apmācības
Valodu kursi
Grāmatvedības pakalpojumi
Tulkojums
Semināri / Apmācības

Jauniešiem

EURODESK

EURODESK

Jauniešu iespēju ziņu lapa EURODESK ir lielākais jauniešu (vecumā no 13 - 30 g.v.) iespēju apkopotājs Latvijā (vairāk kā 1 300 tiešo saņēmēju). Mūsu pieeja jaunietim ir atbilstoša mūsdienu vērtībām - ziņas tiek atlasītas un apkopotas, ņemot vērā 3 pamatkritērijus: īsi,...

Brīvprātīgais darbs

Brīvprātīgais darbs

Eiropas brīvprātīgais darbs ir iespēja doties uz kādu no Eiropas valstīm un strādāt kā brīvprātīgajam bez maksas. Brīvprātīgais darbs nozīmē bezpeļņas darbu, taču jauniešiem 100% apmērā tiek apmaksāti ceļa un uzturēšanās izdevumi. Tā ir lieliska iespēja saprast, kas Tev...

Valodu kursi

Zemgales NVO Centrs piedāvā iespēju piedalīties valodu kursos Jelgavā un Rīgā.

Rīgā varam nodrošināt kursus sākot no 10 cilvēku grupām.

Zemgales NVO Centra valodu kursos:

  • vari izvēlēties sev piemērotākās valodas piedāvājumu atbilstoši savam zināšanu līmenim
  • apmācības notiek draudzīgā atmosfērā nelielās grupās, izmantojot neformālās izglītības metodes
  • uzsvars tiek likts uz sarunvalodu, kas mūsdienās iegūst arvien lielāku nozīmi gan mācību un darba, gan ceļošanas vajadzībām
  • dalībniekiem ir iespēja iesaistīties apmācību kursa veidošanā
  • katram dalībniekam tiek veltīta individuāla pieeja

Pieteikšanās:

  • Elektroniski sūtot pieteikumu uz e-pastu: info@zemgalei.lv (Norādīt: izvēlētais valodas klubs, pilsēta, kontaktinformācija (e-pasts un telefons))
  • Pa telefonu: 26044412 vai 63021910
  • Zemgales NVO Centra birojā (Lielā iela 15, Jelgavā - durvju kods 249)

Piedāvājam apgūt: angļu valodu A1/A2/B1 līmenī, itāļu valodu, krievu valodu un norvēģu valodu.