Jelgavas pils pagalmā skatāma izstāde ''Ziemas stāsti''

Jelgavas pils pagalmā skatāma izstāde ''Ziemas stāsti''

17. februāris, 2021

Laikā, kad kultūra atrodas teju ziemas sasalumā, Kultūras un mākslas centrs ''Nātre'' aicina ikvienu smelt spēku un iedvesmu, apmeklējot brīvdabas fotogrāfiju izstādi – ''ZIEMAS STĀSTI'', ko veidojusi kultūras notikumu radītāja, producene Dace Indrika un fotogrāfs Gatis Indrēvics. Izstāde no 17. februāra līdz 31. martam būs skatāma Jelgavas pils pagalmā.

''Viens nu ir skaidrs – ziema šogad mums ir dāvana, taču tikai gadu atpakaļ sāka likties, ka to piedzīvot drīz būs īsts brīnums, tāpēc jāsāk to tvert fotogrāfijās un baudīt, kad vien iespējams. Taču, kas to būtu domājis, ka jau gadu vēlāk – ziema atnākusi ar dubultu jaudu, bet cilvēki un kultūras notikumi gluži pretēji, tēlaini sakot, palikuši ziemas sasalumā! Tāpēc mums ļoti gribējās dāvāt to prieku pēc notikumiem un reizē izstāstīt brīnišķīgus ziemas stāstus no, mūsuprāt, interesantu personību skatupunkta. Un, protams, nav skaistākas vietas par Rastrelli veidoto Jelgavas pili – kultūras, izglītības un iedvesmas vietu, kuras pagalmu uztvert kā skaistāko brīvdabas galeriju'', stāsta izstādes idejas autore un kuratore Dace Indrika.

Izstādē ''ZIEMAS STĀSTI'' ir apskatāmas brīnišķīgas lielformāta fotogrāfijas, kuras radījis fotogrāfs, grupas "Auļi" mūziķis Gatis Indrēvics. Ikviena fotogrāfija pati par sevi ir kā stāsts par ziemu, cilvēkiem, laiku. Gluži tāpat, kā Covid pandēmija ar savu neredzamo sniega segu apklājusi visu pasauli, neatkarīgi no tautības, dzīvesvietas, vecuma, profesijas vai pārliecības, tā arī izstādē skatāmās personības ir ļoti atšķirīgas gan pēc profesijas - ārsti, zinātnieki, pasaules slaveni mākslinieki, uzņēmēji un amatnieki, gan vecuma - no bērna līdz senioram. Un katram no viņiem ir savs stāsts par ziemu un fotografēšanās vietu, gan savas atziņas par Covid - 19 pandēmijas laiku.

Izstādes mērķis ir ne tikai iepriecināt līdzcilvēkus ar kādu kultūras notikumu, bet arī iedvesmot ar 20 izciliem stāstiem, ar kuriem dalījušies Jelgavas un Jelgavas novada personības. Iespējams, tie ļaus saprast, ka esam tik ļoti līdzīgi savās izjūtās un pieredzēs, bet varbūt ļaus atrast sev pavisam jaunu skatupunktu uz ierasto.

Izstādes rīkotāji aicina ikvienu iepazīties ar ''Ziemas stāstiem'' Jelgavas pils pagalmā jau no 17. februāra, kad no pl. 12:00 pils pagalmā skanēs mūzika. Izstādi ''ZIEMAS STĀSTI'' organizē biedrība ''Kultūras un mākslas centru ''Nātre''''. Tā tapusi ar Kultūras ministrijas, Zemgales Nevalstisko organizāciju centra un Jelgavas novada finansiālu atbalstu.

Zemgales NVO centrs nodrošina organizācijas un ikvienu indivīdu Zemgalē ar aktuālāko, nozīmīgāko un piemērotāko informāciju un dažāda veida maksas un bezmaksas pakalpojumiem.

Bezmaksas pakalpojumi
Konsultācijas
Prakse / Brīvprātīgais darbs
Jauniešu informatīvais tīkls “EURODESK”
Informatīvie semināri un apmācības
Informatīvi pakalpojumi
Dators / Internets
Maksas pakalpojumi
Telpas / Aparatūra / Grafika
Drukāšana / Kopēšana / Skenēšana
Individuālas apmācības
Valodu kursi
Grāmatvedības pakalpojumi
Tulkojums
Semināri / Apmācības

Jauniešiem

Žurnāls

Žurnāls "Jaunatne"

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) katru gadu izdod žurnālu "Jaunatne", kuru izplata jauniešiem, jaunatnes darbiniekiem un citiem interesentiem. Žurnālu drukātā veidā bez maksas varat saņemt JSPA - Mūkusalas ielā 41, Rīgā....

EURODESK

EURODESK

Jauniešu iespēju ziņu lapa EURODESK ir lielākais jauniešu (vecumā no 13 - 30 g.v.) iespēju apkopotājs Latvijā (vairāk kā 1 300 tiešo saņēmēju). Mūsu pieeja jaunietim ir atbilstoša mūsdienu vērtībām - ziņas tiek atlasītas un apkopotas, ņemot vērā 3 pamatkritērijus: īsi,...

Brīvprātīgais darbs

Brīvprātīgais darbs

Eiropas brīvprātīgais darbs ir iespēja doties uz kādu no Eiropas valstīm un strādāt kā brīvprātīgajam bez maksas. Brīvprātīgais darbs nozīmē bezpeļņas darbu, taču jauniešiem 100% apmērā tiek apmaksāti ceļa un uzturēšanās izdevumi. Tā ir lieliska iespēja saprast, kas Tev...

Valodu kursi

Zemgales NVO Centrs piedāvā iespēju piedalīties valodu kursos Jelgavā un Rīgā.

Rīgā varam nodrošināt kursus sākot no 10 cilvēku grupām.

Zemgales NVO Centra valodu kursos:

  • vari izvēlēties sev piemērotākās valodas piedāvājumu atbilstoši savam zināšanu līmenim
  • apmācības notiek draudzīgā atmosfērā nelielās grupās, izmantojot neformālās izglītības metodes
  • uzsvars tiek likts uz sarunvalodu, kas mūsdienās iegūst arvien lielāku nozīmi gan mācību un darba, gan ceļošanas vajadzībām
  • dalībniekiem ir iespēja iesaistīties apmācību kursa veidošanā
  • katram dalībniekam tiek veltīta individuāla pieeja

Pieteikšanās:

  • Elektroniski sūtot pieteikumu uz e-pastu: info@zemgalei.lv (Norādīt: izvēlētais valodas klubs, pilsēta, kontaktinformācija (e-pasts un telefons))
  • Pa telefonu: 26044412 vai 63021910
  • Zemgales NVO Centra birojā (Lielā iela 15, Jelgavā - durvju kods 249)

Piedāvājam apgūt: angļu valodu A1/A2/B1 līmenī, itāļu valodu, krievu valodu un norvēģu valodu.