Jelgavas senioru universitāte uzņem jaunus dalībniekus

Jelgavas senioru universitāte uzņem jaunus dalībniekus

15. septembris, 2020

Līdz ar jaunā mācību gada sākumu nodarbības atsāk Senioru universitāte Jelgavas pilsētas pašvaldības Sabiedrības integrācijas pārvaldē (SIP). Pirmās nodarbības tiks uzsāktas 21. septembrī, un interesenti vēl var pieteikties uz brīvajām vietām.

Kā informē SIP speciāliste Sņežana Zenovjeva, Senioru universitātes nodarbības senioriem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām notiks no septembra līdz maijam pirmdienās SIP telpās Skolotāju ielā 8 no pulksten 11 līdz 14 pirmajai grupai un no pulksten 15 līdz 18 otrajai grupai. Pieredzējuši Rīgas senioru universitātes lektori vadīs nodarbības par kādu no četrām virstēmām, kurām pakārtotas noteiktas prasmes. Mācību gaitā tiks apgūti angļu valodas pamati, veidi, kā veicināt aktīvu un veselīgu dzīvesveidu, kā arī tiks attīstītas radošās iemaņas, tostarp prezentācijas prasmes un ideju ģenerēšana. Tāpat tiks veicināts nodarbību dalībnieku uzņēmīgums, apgūstot finanšu pratību, uzņēmējdarbības un projektu vadības pamatus.

Senioru universitātes kustība Latvijā uzsākta 2019. gada jūlijā, balstoties uz Portugāles senioru universitāšu sadarbības tīkla asociācijas jeb RUTIS nodarbību konceptu, kura pamatā visā pasaulē tiek nodrošinātas mācības kopumā 60 000 senioru. Arī Latvijas senioru universitāte ir šīs asociācijas biedrs, kas nozīmē, ka Latvijas senioru apmācībās tiek izmantota kopš 2005. gada uzkrāta starptautiska pieredze šīs sabiedrības grupas izglītošanā. Jelgavā mācības notiek kopš 2019. gada oktobra un to pirmo gadu sekmīgi noslēdza divas apmācāmo grupas ar 44 dalībniekiem, no kuriem vairāk nekā puse saņēma Jelgavas pilsētas pašvaldības finansiālu atbalstu.

Arī šogad dalībnieki var pretendēt uz pašvaldības līdzfinansējumu mācību maksai 50 procentu apmērā. Kopējā mācību maksa ir 20 eiro mēnesī. Apmācības organizē biedrība "Jelgavā 21. gadsimts" un Jelgavas pilsētas pašvaldība sadarbībā ar biedrību "Project Net". Par pieteikšanos interesenti aicināti zvanīt pa tālruni 26034332 vai rakstīt uz e-pastu snezana.zenovjeva@dome.jelgava.lv.

Organizatori informē, ka mācību norisē tiks ievērotas epidemioloģiskās drošības prasības. Tiks ievērota dalībnieku savstarpējā distance, nodarbību laikā ieturēti pārtraukumi un vēdinātas telpas.

Vairāk informācijas šeit: https://www.jelgava.lv/lv/jaunumi/zinas/senioru-universitate-uznem-jaunus-dalibniekus
Foto: Pixabay 

Zemgales NVO centrs nodrošina organizācijas un ikvienu indivīdu Zemgalē ar aktuālāko, nozīmīgāko un piemērotāko informāciju un dažāda veida maksas un bezmaksas pakalpojumiem.

Bezmaksas pakalpojumi
Konsultācijas
Prakse / Brīvprātīgais darbs
Jauniešu informatīvais tīkls “EURODESK”
Informatīvie semināri un apmācības
Informatīvi pakalpojumi
Dators / Internets
Maksas pakalpojumi
Telpas / Aparatūra / Grafika
Drukāšana / Kopēšana / Skenēšana
Individuālas apmācības
Valodu kursi
Grāmatvedības pakalpojumi
Tulkojums
Semināri / Apmācības

Jauniešiem

Žurnāls

Žurnāls "Jaunatne"

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) katru gadu izdod žurnālu "Jaunatne", kuru izplata jauniešiem, jaunatnes darbiniekiem un citiem interesentiem. Žurnālu drukātā veidā bez maksas varat saņemt JSPA - Mūkusalas ielā 41, Rīgā....

EURODESK

EURODESK

Jauniešu iespēju ziņu lapa EURODESK ir lielākais jauniešu (vecumā no 13 - 30 g.v.) iespēju apkopotājs Latvijā (vairāk kā 1 300 tiešo saņēmēju). Mūsu pieeja jaunietim ir atbilstoša mūsdienu vērtībām - ziņas tiek atlasītas un apkopotas, ņemot vērā 3 pamatkritērijus: īsi,...

Brīvprātīgais darbs

Brīvprātīgais darbs

Eiropas brīvprātīgais darbs ir iespēja doties uz kādu no Eiropas valstīm un strādāt kā brīvprātīgajam bez maksas. Brīvprātīgais darbs nozīmē bezpeļņas darbu, taču jauniešiem 100% apmērā tiek apmaksāti ceļa un uzturēšanās izdevumi. Tā ir lieliska iespēja saprast, kas Tev...

Valodu kursi

Zemgales NVO Centrs piedāvā iespēju piedalīties valodu kursos Jelgavā un Rīgā.

Rīgā varam nodrošināt kursus sākot no 10 cilvēku grupām.

Zemgales NVO Centra valodu kursos:

  • vari izvēlēties sev piemērotākās valodas piedāvājumu atbilstoši savam zināšanu līmenim
  • apmācības notiek draudzīgā atmosfērā nelielās grupās, izmantojot neformālās izglītības metodes
  • uzsvars tiek likts uz sarunvalodu, kas mūsdienās iegūst arvien lielāku nozīmi gan mācību un darba, gan ceļošanas vajadzībām
  • dalībniekiem ir iespēja iesaistīties apmācību kursa veidošanā
  • katram dalībniekam tiek veltīta individuāla pieeja

Pieteikšanās:

  • Elektroniski sūtot pieteikumu uz e-pastu: info@zemgalei.lv (Norādīt: izvēlētais valodas klubs, pilsēta, kontaktinformācija (e-pasts un telefons))
  • Pa telefonu: 26044412 vai 63021910
  • Zemgales NVO Centra birojā (Lielā iela 15, Jelgavā - durvju kods 249)

Piedāvājam apgūt: angļu valodu A1/A2/B1 līmenī, itāļu valodu, krievu valodu un norvēģu valodu.