JSPA diskusija festivālā ''LAMPA'': ''Vai jaunieši var izglābt pasauli?''

JSPA diskusija festivālā ''LAMPA'': ''Vai jaunieši var izglābt pasauli?''

27. jūnijs, 2022

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) informē, ka 2. jūlijā no plkst. 12.00 līdz 13.30, sarunu festivāla ''LAMPA'' ietvaros, norisināses JSPA diskusija ''Vai jaunieši var izglābt pasauli?''. Tās mērķis ir aktualizēt jautājumu par sabiedrības novecošanos un strappaaudžu nevienlīdzības radītajiem izaicinājumiem demokrātijai, kā arī jauniešu aktīvas līdzdalības ietekmi uz politiku. 

Eiropas sabiedrība strauji noveco, kas negatīvi ietekmē ne tikai labklājību un ekonomikas izaugsmi, bet arī vienlīdzīgu paaudžu interešu pārstāvību. Līdz ar to, diskusijas laikā tiks meklētas atbildes uz tādiem jautājumiem kā:

 • Vai un kā jauniešu izmantotās pilsoniskās tiesības un pienākumi veicina/iznīcina demokrātiju?
 • Kādi rīki ir jauniešu rokās, lai mainītu pasaules virzību?

Diskusijā piedalīsies:

 • Kristaps Zaļais (Laurenču sākumskolas direktors);
 • Artūrs Mednis (digitālā mārketinga speciālists, aģentūras ''New Black'' vadītājs);
 • Randa Ķeņģe (Izglītības un zinātnes ministrijas Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta direktores vietniece);
 • Ralfs Eilands (sabiedriski un pilsoniski aktīvs mūziķis).

Diskusiju moderēs: Ieva Strazdiņa – žurnāliste un raidījumu vadītāja (darbojas LTV – gan veidojot iknedēļas izzinošo raidījumu "Revidents", gan arī veidojot sižetus Rīta ''Panorāmai'' un vakara ''Panorāmai''. Šajā gadā sākusi lasīt ziņas ''Radio SWH'' ēterā).

Aicinām sarunu klausīties klātienē – uz festivāla ''LAMPA'' Jaunās skatuves, vai arī pēc pasākuma noskatīties diskusijas ierakstu JSPA sociālo tīklu kontos.

Par JSPA

JSPA darbojas kopš 1999. gada. Tā ir Izglītības un zinātnes ministres pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kuras mērķis ir veicināt jauniešu aktivitāti un mobilitāti, līdzdalību jaunatnes brīvprātīgajā darbā, neformālās izglītības un jaunatnes informācijas programmās un projektos, kā arī veicināt jauniešu neformālo izglītību saistībā ar mūžizglītību. JSPA administrē dažādas starptautiskas un nacionālas programmas: ''Erasmus+''; ''Eiropas Solidaritātes korpuss'', Eiropas Komisijas informācijas tīklu jauniešiem ''Eurodesk'', ''eTwinning'', Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmu, Jauniešu garantijas projektu ''PROTI un DARI!''.

Zemgales NVO centrs nodrošina organizācijas un ikvienu indivīdu Zemgalē ar aktuālāko, nozīmīgāko un piemērotāko informāciju un dažāda veida maksas un bezmaksas pakalpojumiem.

Bezmaksas pakalpojumi
Konsultācijas
Prakse / Brīvprātīgais darbs
Jauniešu informatīvais tīkls “EURODESK”
Informatīvie semināri un apmācības
Informatīvi pakalpojumi
Dators / Internets
Maksas pakalpojumi
Telpas / Aparatūra / Grafika
Drukāšana / Kopēšana / Skenēšana
Individuālas apmācības
Valodu kursi
Grāmatvedības pakalpojumi
Tulkojums
Semināri / Apmācības

Jauniešiem

EURODESK

EURODESK

Jauniešu iespēju ziņu lapa EURODESK ir lielākais jauniešu (vecumā no 13 - 30 g.v.) iespēju apkopotājs Latvijā (vairāk kā 1 300 tiešo saņēmēju). Mūsu pieeja jaunietim ir atbilstoša mūsdienu vērtībām - ziņas tiek atlasītas un apkopotas, ņemot vērā 3 pamatkritērijus: īsi,...

Brīvprātīgais darbs

Brīvprātīgais darbs

Eiropas brīvprātīgais darbs ir iespēja doties uz kādu no Eiropas valstīm un strādāt kā brīvprātīgajam bez maksas. Brīvprātīgais darbs nozīmē bezpeļņas darbu, taču jauniešiem 100% apmērā tiek apmaksāti ceļa un uzturēšanās izdevumi. Tā ir lieliska iespēja saprast, kas Tev...

Valodu kursi

Zemgales NVO Centrs piedāvā iespēju piedalīties valodu kursos Jelgavā un Rīgā.

Rīgā varam nodrošināt kursus sākot no 10 cilvēku grupām.

Zemgales NVO Centra valodu kursos:

 • vari izvēlēties sev piemērotākās valodas piedāvājumu atbilstoši savam zināšanu līmenim
 • apmācības notiek draudzīgā atmosfērā nelielās grupās, izmantojot neformālās izglītības metodes
 • uzsvars tiek likts uz sarunvalodu, kas mūsdienās iegūst arvien lielāku nozīmi gan mācību un darba, gan ceļošanas vajadzībām
 • dalībniekiem ir iespēja iesaistīties apmācību kursa veidošanā
 • katram dalībniekam tiek veltīta individuāla pieeja

Pieteikšanās:

 • Elektroniski sūtot pieteikumu uz e-pastu: info@zemgalei.lv (Norādīt: izvēlētais valodas klubs, pilsēta, kontaktinformācija (e-pasts un telefons))
 • Pa telefonu: 26044412 vai 63021910
 • Zemgales NVO Centra birojā (Lielā iela 15, Jelgavā - durvju kods 249)

Piedāvājam apgūt: angļu valodu A1/A2/B1 līmenī, itāļu valodu, krievu valodu un norvēģu valodu.