Jūnijā norisinājās Ģimenes diena Driksas ielā Jelgavā

Jūnijā norisinājās Ģimenes diena Driksas ielā Jelgavā

30. jūnijs, 2023

11.jūnijā Zemgales NVO Centrs sadarbībā ar biedrību ''Jelgavas attīstībai'' Driksas pagarinātajā gājēju ielā svinēja ''Ģimenes dienu''!

Atzīmējot Starptautisko bērnu tiesību aizsardzības dienu un izmēģinot pilotprojektu par gājēju ielas pagarināšanu Jelgavā, Driksas ielas posmā no Katoļu līdz Akadēmijas ielai notika radošās darbnīcas bērniem, tika spēlētas spēles, izteikti viedokļi par nepieciešamajiem uzlabojumiem Jelgavā un ģimenēm bija iespēja baudīt āra kino!

Zemgales NVO Centra vadītājs Uldis Dūmiņš uzsvēr, ka ''Jelgavas apkaimēs ģimenēm draudzīgi pasākumi ir būtiski - tas stiprina gan iedzīvotāju savstarpējo sadarbību, gan arī sniedz iespēju ģimenēm piedalīties lieliskā pasākumā! Ir skaidrs, ka šādi pasākumi tiks turpināti, turklāt ir svarīgi, ka rīkojam tos ne tikai Jelgavas centrā, bet tuvāk jelgavnieku dzīves vietai.''

Šajā pasākuma dalībniekiem bija iespēja iesaistīties piecās dažāda veida radošajās aktivitātēs. Grāmatu stūrītī varēja lasīt pasakas, baudīt pasaku stāstus, vērojot tos japāņu grāmatu teātrī, minēt pasaku tēlus, vecvārdus, detektīvromānu nosaukumus, pašiem izveidot savu pasaku un no origami locīt grāmatzīmes un sarežģītākas konstrukcijas. Mākslas stūrītī bija iespēja izmēģināt grafikas spiedes tehnikas, izveidot savu individuālo auduma iepirkumu maisiņu. Rotu stūrītī Jelgavas Senioru biedrība aicināja izveidot rotaslietas no pērlītēm, kartītes apsveikumiem un dažādus piekariņus no dzijas. Radošajā stūrītī veidojām skrūvju cilvēciņu piekariņus, taisījām roku puķītes, zīmējām, līmējām un visādi citādi radoši izpaudāmies. Jelgavas Daudzbērnu ģimeņu biedrība "Goda ģimenes" aicināja spēlēt bronzbolu - hokeja aktivitātes, kā arī gatavot apsveikumu hokejistiem, vienoties ģimeniskās sarunās un aptaujāja iedzīvotājus par nepieciešamajiem uzlabojumiem Jelgavā. Papildus radošajām aktivitātītēm varēja spēlēt lielformāta spēles – dambreti, cirku, cornhole un jenga, kas piesaistīja daudz interesentus.

Uz lielā ekrāna baudījām latviešu multfilmu izlasi: Dusmukule, Cūkas laime, Meža sargi un Eži lielpilsētā, bet vakara noslēgumā demonstrējām multfilmu gan bērniem, gan pieaugušajiem ''Mazais princis (2015)'', ko izbaudīja ikviens skatītājs, jo multfilma veidota pēc franču rakstnieka un lidotāja Antuāna de Sent-Ekziperī vislabāk pazīstamās grāmatas, un tā tika demonstrēta latviešu valodā. Visus pasākuma dalībniekus cienājām ar bezmaksas popkornu un citiem gardumiem.

Aktivitātes īstenošana radīja kvalitatīva brīvā laika pavadīšanas iespējas ģimenes lokā un veicināja iesaistīto ģimenes locekļu savstarpējo saliedētību risinot uzdevumus, spēlējot lielformāta spēles, klausoties pasakas, vienojoties kopīgā kino skatīšanās un vienkārši kopā saturīgi pavadot laiku. Un papildus ar pasākuma rīkošanu pievērsām arī iedzīvotāju, t.sk. ģimeņu uzmanību tam, ka pilsētas centrā izvietotai ielai ir jābūt arī funkcionālai, bet šobrīd kaut tā ir vienīgā Gājēju iela Jelgavā - tā ir par īsu, nav sakārtota un neatbilst iedzīvotāju, t.sk. ģimeņu vajadzībām. Tieši Info stūrītī aicinājām iedzīvotājus izteikt viedokli par gājēju ielas nepieciešamību un opcijām Jelgavā. Anketa aktuāla arī šobrīd, aicinām aizpildīt: https://ej.uz/gajeju_iela_Jelgava.

Biedrības ''Jelgavas attīstībai'' vadītājs Jānis Āboliņš par pasākumu komentē: ''Mums, kā pasākuma rīkotājiem, ir liels gandarījums par gājēju ielas pilotprojektu. Realizējās visas ieceres pat labāk, kā sākotnēji bijām plānojuši. Esam guvuši prognozētas un negaidītas atziņas un svarīgākais, ka esam saņēmuši pārliecinošu jelgavnieku atbalstu par nepieciešamām pārmaiņām Driksas ielā un Jelgavas centrā. Protams, prieks par atbalstu, bet  mēs lieliski apzināmies, ka Jelgavas centra problēmas neatrisinās vienas ielas atdošanu tikai gājējiem un pirms, ko tādu veikt nepieciešams vēl liels darbs, lai rastu optimālo saturu un formu ne tikai vienai ielai, bet arī piegulošajiem pagalmiem, infrastruktūrai un veidu, kur ieguvēji būtu arī esošie kvartāla uzņēmēji. Domājam, ka arī pārmaiņas dotu impulsu attīstībai pagaidām vēl tukšajiem un nīkuļojošiem īpašumiem. Ticam, ka kopīgā darbā mēs varam atdzīvināt Jelgavas centru. Veiksmes mums visiem!’’

Zemgales NVO Centrs saka lielu paldies Jelgavas iedzīvotājiem un visām ģimenēm, kas piedalījās pasākumā. Paldies par atsaucību un pozitīvo attieksmi, kā arī visiem palīgiem un sadarbības organizācijām: biedrībai ''Jelgavas attīstībai'', Jelgavas Daudzbērnu ģimeņu biedrībai ''Goda ģimenes'', Jelgavas Senioru biedrībai, Bērnu un jauniešu mūzikas klubam (BJMK), Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādei ''Sabiedriskais centrs'' un visiem iesaistītajiem brīvprātīgajiem.

Tai pat laikā aicinām iedzīvotājus būt aktīvus un ik gadu piedalīties Jelgavas līdzdalības budžetā, sniedzot idejas par Jelgavas apkaimju uzlabošanu. Šajā jomā arī pašiem iedzīvotājiem ir svarīgi uzrunāt kaimiņus, tikties, vienoties par kopīgām problēmām un idejām. Atgādinām, ka 2025. gadā līdzdalības budžets sasniegs jau vairāk kā 200 000 EUR.

Pasākuma rīkošanu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Zemgales NVO centrs nodrošina organizācijas un ikvienu indivīdu Zemgalē ar aktuālāko, nozīmīgāko un piemērotāko informāciju un dažāda veida maksas un bezmaksas pakalpojumiem.

Bezmaksas pakalpojumi
Konsultācijas
Prakse / Brīvprātīgais darbs
Jauniešu informatīvais tīkls “EURODESK”
Informatīvie semināri un apmācības
Informatīvi pakalpojumi
Dators / Internets
Maksas pakalpojumi
Telpas / Aparatūra / Grafika
Drukāšana / Kopēšana / Skenēšana
Individuālas apmācības
Valodu kursi
Grāmatvedības pakalpojumi
Tulkojums
Semināri / Apmācības

Jauniešiem

EURODESK

EURODESK

Jauniešu iespēju ziņu lapa EURODESK ir lielākais jauniešu (vecumā no 13 - 30 g.v.) iespēju apkopotājs Latvijā (vairāk kā 1 300 tiešo saņēmēju). Mūsu pieeja jaunietim ir atbilstoša mūsdienu vērtībām - ziņas tiek atlasītas un apkopotas, ņemot vērā 3 pamatkritērijus: īsi,...

Brīvprātīgais darbs

Brīvprātīgais darbs

Eiropas brīvprātīgais darbs ir iespēja doties uz kādu no Eiropas valstīm un strādāt kā brīvprātīgajam bez maksas. Brīvprātīgais darbs nozīmē bezpeļņas darbu, taču jauniešiem 100% apmērā tiek apmaksāti ceļa un uzturēšanās izdevumi. Tā ir lieliska iespēja saprast, kas Tev...

Valodu kursi

Zemgales NVO Centrs piedāvā iespēju piedalīties valodu kursos Jelgavā un Rīgā.

Rīgā varam nodrošināt kursus sākot no 10 cilvēku grupām.

Zemgales NVO Centra valodu kursos:

  • vari izvēlēties sev piemērotākās valodas piedāvājumu atbilstoši savam zināšanu līmenim
  • apmācības notiek draudzīgā atmosfērā nelielās grupās, izmantojot neformālās izglītības metodes
  • uzsvars tiek likts uz sarunvalodu, kas mūsdienās iegūst arvien lielāku nozīmi gan mācību un darba, gan ceļošanas vajadzībām
  • dalībniekiem ir iespēja iesaistīties apmācību kursa veidošanā
  • katram dalībniekam tiek veltīta individuāla pieeja

Pieteikšanās:

  • Elektroniski sūtot pieteikumu uz e-pastu: info@zemgalei.lv (Norādīt: izvēlētais valodas klubs, pilsēta, kontaktinformācija (e-pasts un telefons))
  • Pa telefonu: 26044412 vai 63021910
  • Zemgales NVO Centra birojā (Lielā iela 15, Jelgavā - durvju kods 249)

Piedāvājam apgūt: angļu valodu A1/A2/B1 līmenī, itāļu valodu, krievu valodu un norvēģu valodu.