Konference

Konference "Mājokļu krīze Eiropā — turpmākais ceļš?"

13. februāris, 2024

Jau trešo gadu pēc kārtas Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komiteja, Transporta, enerģētikas, infrastruktūras un informācijas sabiedrības specializētās nodaļa, pēc tās prezidentes, Baibas Miltovičas iniciatīvas organizē augsta līmeņa konferenci ''Mājokļu krīze Eiropā — turpmākais ceļš?" š.g. 20. februārī, Briselē, Beļģijā.

 

Konference tiek organizēta Beļģijas prezidentūras Eiropas Savienībā laikā. Konferenci atklās Kristofs Kolinjons, Beļģijas mājokļu, vietējo pašvaldību un pilsētu ministrs, Nikolā Šmits, Eiropas Komisārs darba un sociālajās tiesībās, Igaunijas, pārstāvis Andres Jādla, Eiropas reģionu komitejas loceklis un Eiropas Parlamenta deputāte Estrella Dura Ferandis.

 

Konferencē tiks izvērtēts progress, kas panākts kopš Renovācijas viļņa stratēģijas uzsākšanas Eiropas zaļā kursa ietvaros, un risinātas dažas no galvenajām problēmām, piemēram, Eiropas Centrālās bankas augstās bāzes likmes, hipotekārā kreditēšanas zemais līmenis nenodrošina pienācīgu mājokļa pieejamību un arvien vairāk satrauc Eiropas pilsoņus, jo īpaši jauniešus.

 

Sevišķi satraucoša aina veidojas Latvijā, jo mājokļa kredīti veido tikai 12% no iekšzemes kopprodukta (IKP). Kopumā Eirozonā šis rādītājs pārsniedz 30%.

 

Konferencē tiks apskatīts, kā vienkāršot un padarīt saskaņotākas daudzās finansēšanas sistēmas ieguldījumus mājokļos. Kā atzīst EESC TEN nodaļas prezidente Baiba Miltoviča: ''ar šo konferenci esam iecerējuši dot politisku impulsu debatēm par ES mājokļu krīzi. Konferences secinājumi tiks iekļauti Beļģijas prezidentūras ministru konferencē, kas notiks Lježā 2024. gada 4.–5. martā un nodrošinās, ka šis jautājums tiks iekļauts jaunajā Eiropas Parlamenta un Eiropas Komisijas pilnvaru termiņā 2024.-2029.gadam''.

 

Gadu gaitā Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komiteja ir izstrādājusi vairākus atzinumus un organizējusi pasākumus, lai sniegtu informāciju un izstrādātu turpmākos politikas ieteikumus mājokļu jomā ES līmenī.

 

Konferences tiešsaisti varēs vērot šeit: https://www.eesc.europa.eu/en/agenda/our-events/events/conference-housing-crisis-europe-way-forward

 

Attēls: Pixabay

Zemgales NVO centrs nodrošina organizācijas un ikvienu indivīdu Zemgalē ar aktuālāko, nozīmīgāko un piemērotāko informāciju un dažāda veida maksas un bezmaksas pakalpojumiem.

Bezmaksas pakalpojumi
Konsultācijas
Prakse / Brīvprātīgais darbs
Jauniešu informatīvais tīkls “EURODESK”
Informatīvie semināri un apmācības
Informatīvi pakalpojumi
Dators / Internets
Maksas pakalpojumi
Telpas / Aparatūra / Grafika
Drukāšana / Kopēšana / Skenēšana
Individuālas apmācības
Valodu kursi
Grāmatvedības pakalpojumi
Tulkojums
Semināri / Apmācības

Jauniešiem

EURODESK

EURODESK

Jauniešu iespēju ziņu lapa EURODESK ir lielākais jauniešu (vecumā no 13 - 30 g.v.) iespēju apkopotājs Latvijā (vairāk kā 1 300 tiešo saņēmēju). Mūsu pieeja jaunietim ir atbilstoša mūsdienu vērtībām - ziņas tiek atlasītas un apkopotas, ņemot vērā 3 pamatkritērijus: īsi,...

Brīvprātīgais darbs

Brīvprātīgais darbs

Eiropas brīvprātīgais darbs ir iespēja doties uz kādu no Eiropas valstīm un strādāt kā brīvprātīgajam bez maksas. Brīvprātīgais darbs nozīmē bezpeļņas darbu, taču jauniešiem 100% apmērā tiek apmaksāti ceļa un uzturēšanās izdevumi. Tā ir lieliska iespēja saprast, kas Tev...

Valodu kursi

Zemgales NVO Centrs piedāvā iespēju piedalīties valodu kursos Jelgavā un Rīgā.

Rīgā varam nodrošināt kursus sākot no 10 cilvēku grupām.

Zemgales NVO Centra valodu kursos:

  • vari izvēlēties sev piemērotākās valodas piedāvājumu atbilstoši savam zināšanu līmenim
  • apmācības notiek draudzīgā atmosfērā nelielās grupās, izmantojot neformālās izglītības metodes
  • uzsvars tiek likts uz sarunvalodu, kas mūsdienās iegūst arvien lielāku nozīmi gan mācību un darba, gan ceļošanas vajadzībām
  • dalībniekiem ir iespēja iesaistīties apmācību kursa veidošanā
  • katram dalībniekam tiek veltīta individuāla pieeja

Pieteikšanās:

  • Elektroniski sūtot pieteikumu uz e-pastu: info@zemgalei.lv (Norādīt: izvēlētais valodas klubs, pilsēta, kontaktinformācija (e-pasts un telefons))
  • Pa telefonu: 26044412 vai 63021910
  • Zemgales NVO Centra birojā (Lielā iela 15, Jelgavā - durvju kods 249)

Piedāvājam apgūt: angļu valodu A1/A2/B1 līmenī, itāļu valodu, krievu valodu un norvēģu valodu.