Kustība ''Dažādībā ir spēks'' aicina darba devējus pieteikties dažādības vadības pašnovērtējumam

Kustība ''Dažādībā ir spēks'' aicina darba devējus pieteikties dažādības vadības pašnovērtējumam

1. marts, 2021

Sabiedrības integrācijas fonds sadarbībā ar nodibinājumu ''Ventspils Augsto tehnoloģiju parks'' jau ceturto gadu kustības ''Dažādībā ir spēks'' ietvaros meklē Latvijas iekļaujošākos un dažādības vadībai atvērtākos darba devējus. Uzņēmumi, nevaldības organizācijas, valsts iestādes un citi darba devēji aicināti bezmaksas pieteikties pašnovērtējumam līdz 30. aprīlim tīmekļa vietnē www.dazadiba.lv, savukārt gada nogalē īpašā apbalvošanas ceremonijā tiks godināti veiksmīgākie dažādības vadības principu ieviesēji.

Covid-19 pandēmija ir izraisījusi nenoteiktību visā pasaulē, radot dažādus izaicinājumus un mainot veidus, kā ikdienas darbs tiek organizēts, lai nodrošinātu gan darbinieku, gan klientu un sadarbības partneru drošību. Attālinātā vide daudziem darba devējiem izrādījies izaicinājums un pārbaudījums jaunradei un iekļaujošai lēmumu pieņemšanai, vienlaikus jāatzīmē, ka pandēmijas sekām ir bijusi nevienlīdzīga ietekme uz dažādām sabiedrības grupām, piemēram, senioriem, sievietēm, ģimenēm ar bērniem, kā arī cilvēkiem ar dažādu socioekonomisko piederību. Pasaules pieredze rāda, ka visveiksmīgāk krīzes situācijām ir pielāgojušies tie, kas dažādības vadības principus jau ieviesuši savās organizācijās.

''Dažādība ir resurss un virzītājspēks jebkuras organizācijas attīstībai. Dažādas perspektīvas un pieredzes dod būtisku pienesumu sarežģītu problēmu risināšanā, kas ir svarīgi tai skaitā Covid-19 pandēmijas laikā. Aicinām ikvienu darba devēju pieteikties pašnovērtējumam, lai izvērtētu, cik darbība ir orientēta uz klientu dažādību, cik iekšienē tiek nodrošinātas vienlīdzīgas iespējas, kādi atbalsta pasākumi sniegti darbiniekiem un kas varbūt vēl jāuzlabo. Palīdzēsim ar ekspertu konsultācijām un individualizētu darba plānu, lai spertu soli pretī ieguvumiem, ko piedāvā atvērtība dažādībai,'' skaidro Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Zaiga Pūce.

''Darba devēja pašnovērtējuma anketas aizpildīšana deva mums vairākas organizācijai ļoti noderīgas iespējas. Pirmkārt, aizpildot anketu, radās izpratne par to, kam ir jāpievērš uzmanība, organizējot visdažādākos darba procesus. Otrkārt, anketas aizpildīšana bija kā neliels iekšējo darba procesu un vides pašaudits. Treškārt, saņēmām profesionālu atzinumu – kas jādara dažādības vadības procesu pilnveidei. Bet galvenais saņēmām ļoti lielu bonusu pašnovērtējuma procesa noslēgumā – bezmaksas mācības vadītājiem ar mērķi sniegt atbalstu un dalīties ar pieredzi dažādības vadībā,'' atzīst CFLA Juridiskā nodrošinājuma un projektu atlases departamenta direktore Gundega Šulca.

Kustība ''Dažādībā ir spēks'' katru gadu meklē un godina darba devējus, kas par neatņemamu sastāvdaļu savā darbā uzskata iekļaujošu darba vidi un dažādības vadību organizācijā. Programmas ietvaros tiek nodrošinātas profesionāļu konsultācijas un praktikumi par dažādības vadības metožu ieviešanu darba vidē, kas veicina diskriminācijas gadījumu novēršanu un mazina aizspriedumus un stereotipus darba vidē.

2018.gadā kustībai pievienojās un pašvērtējumam pieteicās 17 darba devēji, 2019. gadā — 31 un 2020. gadā jau 44. Labākie dažādības principu ieviesēji katru gadu tiek apbalvoti ar ''Dažādības Ķiploka balvu''. Starp iepriekšējo gadu laureātiem ir ''Draugiem Group'', Latvijas Samariešu apvienība, SIA ''SilJa'', SIA ''Wunder Latvia'', SIA ''Paulig Coffee Latvia'', Sociālās integrācijas valsts aģentūra, SIA ''SCHWENK Latvija'' un SIA ''Starptautiskā Kosmetoloģijas koledža''.

Iniciatīva ieguvusi ''Eiropas uzņēmējdarbības veicināšanas balva 2020'' (European Enterprise Promotion Awards 2020) nacionālā līmeņa apbalvojumu kategorijā par atbildīgas un iekļaujošas uzņēmējdarbības veicināšanu.

Zemgales NVO centrs nodrošina organizācijas un ikvienu indivīdu Zemgalē ar aktuālāko, nozīmīgāko un piemērotāko informāciju un dažāda veida maksas un bezmaksas pakalpojumiem.

Bezmaksas pakalpojumi
Konsultācijas
Prakse / Brīvprātīgais darbs
Jauniešu informatīvais tīkls “EURODESK”
Informatīvie semināri un apmācības
Informatīvi pakalpojumi
Dators / Internets
Maksas pakalpojumi
Telpas / Aparatūra / Grafika
Drukāšana / Kopēšana / Skenēšana
Individuālas apmācības
Valodu kursi
Grāmatvedības pakalpojumi
Tulkojums
Semināri / Apmācības

Jauniešiem

Žurnāls

Žurnāls "Jaunatne"

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) katru gadu izdod žurnālu "Jaunatne", kuru izplata jauniešiem, jaunatnes darbiniekiem un citiem interesentiem. Žurnālu drukātā veidā bez maksas varat saņemt JSPA - Mūkusalas ielā 41, Rīgā....

EURODESK

EURODESK

Jauniešu iespēju ziņu lapa EURODESK ir lielākais jauniešu (vecumā no 13 - 30 g.v.) iespēju apkopotājs Latvijā (vairāk kā 1 300 tiešo saņēmēju). Mūsu pieeja jaunietim ir atbilstoša mūsdienu vērtībām - ziņas tiek atlasītas un apkopotas, ņemot vērā 3 pamatkritērijus: īsi,...

Brīvprātīgais darbs

Brīvprātīgais darbs

Eiropas brīvprātīgais darbs ir iespēja doties uz kādu no Eiropas valstīm un strādāt kā brīvprātīgajam bez maksas. Brīvprātīgais darbs nozīmē bezpeļņas darbu, taču jauniešiem 100% apmērā tiek apmaksāti ceļa un uzturēšanās izdevumi. Tā ir lieliska iespēja saprast, kas Tev...

Valodu kursi

Zemgales NVO Centrs piedāvā iespēju piedalīties valodu kursos Jelgavā un Rīgā.

Rīgā varam nodrošināt kursus sākot no 10 cilvēku grupām.

Zemgales NVO Centra valodu kursos:

  • vari izvēlēties sev piemērotākās valodas piedāvājumu atbilstoši savam zināšanu līmenim
  • apmācības notiek draudzīgā atmosfērā nelielās grupās, izmantojot neformālās izglītības metodes
  • uzsvars tiek likts uz sarunvalodu, kas mūsdienās iegūst arvien lielāku nozīmi gan mācību un darba, gan ceļošanas vajadzībām
  • dalībniekiem ir iespēja iesaistīties apmācību kursa veidošanā
  • katram dalībniekam tiek veltīta individuāla pieeja

Pieteikšanās:

  • Elektroniski sūtot pieteikumu uz e-pastu: info@zemgalei.lv (Norādīt: izvēlētais valodas klubs, pilsēta, kontaktinformācija (e-pasts un telefons))
  • Pa telefonu: 26044412 vai 63021910
  • Zemgales NVO Centra birojā (Lielā iela 15, Jelgavā - durvju kods 249)

Piedāvājam apgūt: angļu valodu A1/A2/B1 līmenī, itāļu valodu, krievu valodu un norvēģu valodu.