LAMPA kvēlo arī Jelgavā!

LAMPA kvēlo arī Jelgavā!

27. jūnijs, 2022

Aicinām ikvienu piedalīties aizraujošā diskusiju un kino skatīšanās vakarā Jelgavā, Pagalmā Academia 5, kas notiks sarunu festivāla Lampa ietvaros š.g. 1. jūlijā no plkst. 18:00 līdz plkst. 23:00.

Radošā atmosfērā runāsim par demokrātiju, politiku, kultūru. Pieslēgsimies tiešajai translācijai no Cēsīm, kā arī aicināsim Jelgavā atpazīstamus cilvēkus dalīties savā pieredzē un atziņās. Lauzīsim stereotipus, ka runāt par politiku nav pieklājīgi vai interesanti.

Izmanto unikālo iespēja piedalīties Latvijā lielākajā demokrātijas sarunu festivālā, esot tepat Jelgavā, kamēr citi piedalās sarunās Cēsu pils parkā!

 

Programma*

18:00 - 19:00 / "Demokrātija. Kultūra. Politika." Diskusija

Par aktuālo sabiedrībā, politikā, kultūrā. Par spēju pieņemt atšķirīgo darbā, personībās, procesos. Par cilvēkiem ar ierobežotām iespējām. Par kultūras un mākslas daudzveidību. Par to, kā katrs no mums spēj ietekmēt lokālus un globālus procesus.

19:00 - 20:00 Interaktīva performance "Republika"

https://festivalslampa.lv/lv/programma/pasakumi/2021

Auditoriju iesaistoša performance 40 minūšu garumā, kuras laikā skatītājs prātā šķetinās pretrunīgus un provokatīvus jautājumus par demokrātiju, vārda brīvību, taisnīgumu, cilvēktiesībām un citām šodienas realitātē aktuālām tēmām. Performance veidota jautājumu un atbilžu formā, kurā intervētājs ir aktieris, bet intervējamais – skatītājs, kurš uz jautājumiem atbildēs ar "jā" vai "nē". Jautājumi katram ļaus vērtēt savus personiskos spriedumus un darbības, lūkoties uz sabiedriskajiem procesiem no malas un vērtēt, ciktāl notiekošais ir "labs" un "slikts".
Pēc performances plānota 20 minūšu ilga saruna ar publiku

20:00 - 21:00 Domapmaiņa "Vēlēšanas. Kam tās ir vajadzīgas?"

https://festivalslampa.lv/lv/programma/pasakumi/1929

Vēlētāju aktivitāte vēlēšanās pēdējos gados krītas. No vienas puses, mēs zinām, ka katra balss vēlēšanās ir svarīga. No otras puses, mums ir sajūta, ka nekas jau nemainās, nav vērts balsot - katru reizi vieni un tie paši vēži, tikai citā kulītē. Tomēr joprojām ir vēlētāji, kuri  pie vēlēšanu urnām dodas pilsoņa pienākuma vadīti un ar ilgām pēc pārmaiņām, cerībā uz labāku nākotni.

Kopā ar ekspertiem meklēsim atbildes uz jautājumu, ko mēs varam darīt, lai šīs ilgas piepildītu. Domāsim, kā mudināt vēlētājus aktīvi piedalīties un atjaunot ticību, ka ikviena balss ir vērtība un spēj ko mainīt.  Varbūt tomēr ir nepieciešamas pārmaiņas arī vēlēšanu sistēmā?

 

21:00 - 21:30 Diskusija "Kam man tā politika?"

Kam? Man tā politika?
Kam man? Tā politika?
Kam man tā? Politika?
Kas esmu es? Kas ir tā politika? 

Nopietnu jautājumu nenopietni izgrozīsim, lai aplūkotu tā būtību no visām pusēm un gūtu jaunas, pārsteidzošas atziņas. Kā būtu, ja noslēguma mēs katrs varētu sacīt: “Kam? Man tā politika!”

 

21:30 - 23:00 Brīvā translācija

*Programmā iespējamas izmaiņas

Seko līdzi jaunumiem un uzzini, kas piedalīsies katrā no diskusijām!

Sarunu festivāla "Lampa" kopā skatīšanās punktu Jelgavā organizē Kultūras un mākslas centrs "Nātre" sadarbībā  ar fonds atvērtai sabiedrībai "DOTS" un Zemgales NVO Centrs. Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Lampa - vieta vērtīgām sarunām un sarunu biedriem – tātad arī tev! Tiekamies Pagalmā (Akadēmijas ielā 5), piektdien, 1. jūlijā!

Zemgales NVO centrs nodrošina organizācijas un ikvienu indivīdu Zemgalē ar aktuālāko, nozīmīgāko un piemērotāko informāciju un dažāda veida maksas un bezmaksas pakalpojumiem.

Bezmaksas pakalpojumi
Konsultācijas
Prakse / Brīvprātīgais darbs
Jauniešu informatīvais tīkls “EURODESK”
Informatīvie semināri un apmācības
Informatīvi pakalpojumi
Dators / Internets
Maksas pakalpojumi
Telpas / Aparatūra / Grafika
Drukāšana / Kopēšana / Skenēšana
Individuālas apmācības
Valodu kursi
Grāmatvedības pakalpojumi
Tulkojums
Semināri / Apmācības

Jauniešiem

EURODESK

EURODESK

Jauniešu iespēju ziņu lapa EURODESK ir lielākais jauniešu (vecumā no 13 - 30 g.v.) iespēju apkopotājs Latvijā (vairāk kā 1 300 tiešo saņēmēju). Mūsu pieeja jaunietim ir atbilstoša mūsdienu vērtībām - ziņas tiek atlasītas un apkopotas, ņemot vērā 3 pamatkritērijus: īsi,...

Brīvprātīgais darbs

Brīvprātīgais darbs

Eiropas brīvprātīgais darbs ir iespēja doties uz kādu no Eiropas valstīm un strādāt kā brīvprātīgajam bez maksas. Brīvprātīgais darbs nozīmē bezpeļņas darbu, taču jauniešiem 100% apmērā tiek apmaksāti ceļa un uzturēšanās izdevumi. Tā ir lieliska iespēja saprast, kas Tev...

Valodu kursi

Zemgales NVO Centrs piedāvā iespēju piedalīties valodu kursos Jelgavā un Rīgā.

Rīgā varam nodrošināt kursus sākot no 10 cilvēku grupām.

Zemgales NVO Centra valodu kursos:

  • vari izvēlēties sev piemērotākās valodas piedāvājumu atbilstoši savam zināšanu līmenim
  • apmācības notiek draudzīgā atmosfērā nelielās grupās, izmantojot neformālās izglītības metodes
  • uzsvars tiek likts uz sarunvalodu, kas mūsdienās iegūst arvien lielāku nozīmi gan mācību un darba, gan ceļošanas vajadzībām
  • dalībniekiem ir iespēja iesaistīties apmācību kursa veidošanā
  • katram dalībniekam tiek veltīta individuāla pieeja

Pieteikšanās:

  • Elektroniski sūtot pieteikumu uz e-pastu: info@zemgalei.lv (Norādīt: izvēlētais valodas klubs, pilsēta, kontaktinformācija (e-pasts un telefons))
  • Pa telefonu: 26044412 vai 63021910
  • Zemgales NVO Centra birojā (Lielā iela 15, Jelgavā - durvju kods 249)

Piedāvājam apgūt: angļu valodu A1/A2/B1 līmenī, itāļu valodu, krievu valodu un norvēģu valodu.