Latvijas Neredzīgo sporta savienības pārstāvji viesojas Dobelē

Latvijas Neredzīgo sporta savienības pārstāvji viesojas Dobelē

1. jūnijs, 2022

Redzes invaliditāte ir viena no smagākām invaliditātes formām, jo būtiski traucēta spēja orientēties, iekļauties sabiedrībā, strādāt algotu darbu un veikt citas parastam cilvēka pašsaprotamas lietas. Latvijas Neredzīgo sporta savienība (LNSS) ir organizācija kura regulāri rīko sporta aktivitātes, sacensības un veic darbu lai integrētu sabiedrībā cilvēkus ar redzes traucējumiem. Neskatoties uz sacensību organizatoru pūlēm organizācija ik gadu zaudē  sacensību apmeklētājus, galvenie iemesli tam ir redzes invalīdu vecums un tas ka ārpus Liepājas, Cēsīm un Rīgas tie ir neaktīvi un rīkotos pasākumus neapmeklē. Pēdējo gadu laikā sadarbība ar Latvijas reģionālajām pašvaldībām un nevalstiskajām organizācijām, kuras darbojas cilvēku ar invaliditāti jomā ir bijusi neliela.

Tieši tāpēc 20.maija rītā mēs astoņi Latvijas Neredzīgo sporta savienības brīvprātīgie un organizācijas valdes pārstāvji Aktīvo iedzīvotāju fonda atbalstītā projekta ietvaros devāmies ceļā uz Ceriņu pilsētu Dobeli. Lai gan laiks no rīta kad izbraucām nesolijās būt saulains, dažbrīd lija lietus un satiksmes dēļ iekļuvām sastrēgumos precīzi 10.00 nonācām Dobelē. Kā atzina LNSS valdes pārstāvji Dobele bija viena no draudzīgākajām pilsētām, kurā viesojāmies ar prezentāciju.

Liels prieks LNSS komandai bija par Dobeles novada pašvaldības darbinieku atsaucību, jo bez tās nebūtu iespējams semināru aizvadīt tik patīkama gaisotnē. Prieks ka semināra apmeklētāju vidū bija gan sociālā dienesta darbinieki, gan vietējo organizāciju pārstāvji un Dobeles novada domes pārstāvis.

Apmeklētāji izrādīja interesi par pielāgotajiem sporta veidiem un vieglatlētikas disciplīnām, jo tieši vieglatlētikā arī trenējas LNSS sportists Emīls Dzilna, kurš ir dobelnieks.

Tas ir viens no labajiem piemēriem, ka arī cilvēki ar redzes invaliditāti Latvijas reģionos gūst vērā ņemamus rezultātus un startē arī ārzemēs.

Kā atzīmēja LNSS sportists Gints Blumbergs, cilvēka dzīve jau nebeidzas arī pēc invaliditātes iegūšanas un redzes zaudēšanas, viss ir atkarīgs no motivācijas un vēlmes dzīvot aktīvu dzīvi.

Viena no lielākajām problēmam ir tā, ka jauniešiem trūkst intereses un informācijas, tie kuri ir beiguši skolas gaitas Rīgā Strazdumuižā izklīst pa Latviju un pēc tam nav iespējams tos atrast un iesaistīt pasākumos. Piebilst LNSS valdes loceklis Imants Elstiņš.

Dobeles Novada sociālā dienesta darbinieki atzina, ka problēma ir tā ka iestādes nedrīkst izpaust informāciju par klientiem un izmantot to pat labiem mērķiem, jo to aizliedz datu aizsardzības regula. Arī sociālā dienestā nav informācijas par cilvēkiem, ja vien tie nevēršas ar palīdzības lūgumiem.

LNSS ģenerālsekretārs un semināra lektors Artūrs Būda uzsvēra to, cik svarīgi ir savstarpēji komunicēt un būt informācijas apmaiņā. Ir prieks ka par organizācijas aktivitātēm un iespējām, izdodas uzrunāt arvien plašāku auditoriju Latvijas reģionos.

''Mēs aicinām pievienoties jaunus sportistus, aicinām pastāstīt par organizāciju un daudziem atklājam iepriekš neredzēto neredzīgo un vājredzīgo dzīves pusi – sportisko'', noslēdzot prezentāciju piebilst Indulis Bumbieris.

Latvijas Neredzīgo sporta savienība gaida ikvienu aktīvas sporta dzīves interesentu esam aktīvi, aizrautīgi un dedzam dzīvesprieka dzirksteli mūsu draugos visā Latvijā.

Noslēdzot šo dienu laiks bija uzlabojies un mājupceļā vēl varējām iepazīties ar pilsētas skaistākajam vietām un iegriezties arī Dobeles ceriņu dārzā, lai pastaigātos, iepazītu daudzveidīgās augu šķirnes un nogaršotu ceriņu saldējumu.

Lielu paldies LNSS valde saka Dobeles novada sociālā dienesta darbiniekiem par atsaucību un iespēju organizēt semināru iestādes telpās.

Latvijas Neredzīgo sporta savienības valdes loceklis
Projekta vadītājs
Indulis Bumbieris
indulis.bumbieris1980@gmail.com
https://lnsssports.lv/
https://m.facebook.com/LNSSSPORTS.LV/

Informatīvie semināri Latvijas reģionos tiek organizēti projekta ''Biedrības Latvijas Neredzīgo sporta savienības darbības un kapacitātes stiprināšana'' ietvaros, pateicoties finansējumam no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas, izmantojot Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) finanšu instrumentus.
Active-citizens-fund LNSS

Zemgales NVO centrs nodrošina organizācijas un ikvienu indivīdu Zemgalē ar aktuālāko, nozīmīgāko un piemērotāko informāciju un dažāda veida maksas un bezmaksas pakalpojumiem.

Bezmaksas pakalpojumi
Konsultācijas
Prakse / Brīvprātīgais darbs
Jauniešu informatīvais tīkls “EURODESK”
Informatīvie semināri un apmācības
Informatīvi pakalpojumi
Dators / Internets
Maksas pakalpojumi
Telpas / Aparatūra / Grafika
Drukāšana / Kopēšana / Skenēšana
Individuālas apmācības
Valodu kursi
Grāmatvedības pakalpojumi
Tulkojums
Semināri / Apmācības

Jauniešiem

EURODESK

EURODESK

Jauniešu iespēju ziņu lapa EURODESK ir lielākais jauniešu (vecumā no 13 - 30 g.v.) iespēju apkopotājs Latvijā (vairāk kā 1 300 tiešo saņēmēju). Mūsu pieeja jaunietim ir atbilstoša mūsdienu vērtībām - ziņas tiek atlasītas un apkopotas, ņemot vērā 3 pamatkritērijus: īsi,...

Brīvprātīgais darbs

Brīvprātīgais darbs

Eiropas brīvprātīgais darbs ir iespēja doties uz kādu no Eiropas valstīm un strādāt kā brīvprātīgajam bez maksas. Brīvprātīgais darbs nozīmē bezpeļņas darbu, taču jauniešiem 100% apmērā tiek apmaksāti ceļa un uzturēšanās izdevumi. Tā ir lieliska iespēja saprast, kas Tev...

Valodu kursi

Zemgales NVO Centrs piedāvā iespēju piedalīties valodu kursos Jelgavā un Rīgā.

Rīgā varam nodrošināt kursus sākot no 10 cilvēku grupām.

Zemgales NVO Centra valodu kursos:

  • vari izvēlēties sev piemērotākās valodas piedāvājumu atbilstoši savam zināšanu līmenim
  • apmācības notiek draudzīgā atmosfērā nelielās grupās, izmantojot neformālās izglītības metodes
  • uzsvars tiek likts uz sarunvalodu, kas mūsdienās iegūst arvien lielāku nozīmi gan mācību un darba, gan ceļošanas vajadzībām
  • dalībniekiem ir iespēja iesaistīties apmācību kursa veidošanā
  • katram dalībniekam tiek veltīta individuāla pieeja

Pieteikšanās:

  • Elektroniski sūtot pieteikumu uz e-pastu: info@zemgalei.lv (Norādīt: izvēlētais valodas klubs, pilsēta, kontaktinformācija (e-pasts un telefons))
  • Pa telefonu: 26044412 vai 63021910
  • Zemgales NVO Centra birojā (Lielā iela 15, Jelgavā - durvju kods 249)

Piedāvājam apgūt: angļu valodu A1/A2/B1 līmenī, itāļu valodu, krievu valodu un norvēģu valodu.