Līdz 25. novembrim jauniešiem ir iespēja pieteikteis dalībai izaugsmes nodarbību ciklā ''Prakses kalvē''

Līdz 25. novembrim jauniešiem ir iespēja pieteikteis dalībai izaugsmes nodarbību ciklā ''Prakses kalvē''

22. novembris, 2021

Jau septīto reizi Eiropas Savienības māja aicina jauniešus no visas Latvijas iesniegt pieteikumus konkursā par iespēju piedalīties izaugsmes nodarbību ciklā ''Prakses kalve''.

“Prakses kalve” ir ikgadējs Eiropas Savienības mājas rīkots teorētisko un praktisko mācību cikls jauniešiem. Cikla ietvaros trīs mēnešu garumā jaunieši iegūs jaunāko informāciju par Eiropas Savienības aktuālajiem jautājumiem, kā arī praktiskas, tālākajā izglītībā un karjerā noderīgas iemaņas vadošo Latvijas ārpolitikas, dabas aizsardzības, ilgtspējas, izaugsmes, prezentāciju un komunikācijas ekspertu vadībā.

''Prakses kalves'' 2021/2022. sezonas tēmas – Eiropas zaļais kurss un digitalizācija.

Zaļā kursa tēmā jaunieši izzinās aprites ekonomikas pamatprincipus, klimata pārmaiņu, bioloģiskās daudzveidības un bezatkritumu dzīvesveida pamatvirzienus un savu kā indivīda līdzdalību šajos procesos. Digitalizācijas tēmu ietvaros tiks apskatītas tēmas par tehnoloģiju lietderīgu izmantošanu un drošības nozīmi. Tāpat tiks runāts par digitālajiem risinājumiem, kuri ir būtiski cīņā pret klimata pārmaiņām un var kalpot kā platforma, lai veicinātu ekonomikas un sabiedrības zaļāku pārkārtošanos.

“Prakses kalve” norisināsies no šī gada 3. decembra līdz nākamā gada 4. martam. Nodarbības notiks piektdienu pēcpusdienās laikā no 16.00 – 18.00 attālināti, platformā Zoom.

Aicinām CV un motivācijas vēstuli, pamatojot savu interesi dalībai mācību ciklā, līdz 25. novembrim sūtīt uz e-pastu esmaja@esmaja.lv ar norādi ''Prakses kalve''. Aicinām pieteikties vidusskolu 11., 12.klases skolēnus un augstskolu 1., 2. kursa studentus.

Konkursa kārtībā tiks izvēlēti 30 jaunieši no visas Latvijas un rezultāti tiks izziņoti 26. novembrī.

Līdz šim  Eiropas Savienības mājas organizēto ''Prakses kalvi'' absolvējuši vairāk kā 100 jauniešu, kuri veiksmīgi turpina savas studijas un/ vai sākuši karjeras gaitas. Pēc ''Prakses kalves'' absolvēšanas jaunieši kļūst par Prakses kalves alumni biedriem, ar iespēju piedalīties dažādos ES mājas un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā rīkotajos pasākumos, kā arī izglītoties “Prakses kalve.Next level” mācību programmā.

ES māja – vieta, kur satikties un veidot Eiropu - ir Eiropas Komisijas pārstāvniecības projekts ar mērķi padziļināti informēt un nodrošināt jaunu zināšanu apguvi par Eiropas Savienības prioritātēm, organizēt pieredzes apmaiņas pasākumus  un veicināt diskusiju par Eiropas Savienības nākotni. 

Zemgales NVO centrs nodrošina organizācijas un ikvienu indivīdu Zemgalē ar aktuālāko, nozīmīgāko un piemērotāko informāciju un dažāda veida maksas un bezmaksas pakalpojumiem.

Bezmaksas pakalpojumi
Konsultācijas
Prakse / Brīvprātīgais darbs
Jauniešu informatīvais tīkls “EURODESK”
Informatīvie semināri un apmācības
Informatīvi pakalpojumi
Dators / Internets
Maksas pakalpojumi
Telpas / Aparatūra / Grafika
Drukāšana / Kopēšana / Skenēšana
Individuālas apmācības
Valodu kursi
Grāmatvedības pakalpojumi
Tulkojums
Semināri / Apmācības

Jauniešiem

EURODESK

EURODESK

Jauniešu iespēju ziņu lapa EURODESK ir lielākais jauniešu (vecumā no 13 - 30 g.v.) iespēju apkopotājs Latvijā (vairāk kā 1 300 tiešo saņēmēju). Mūsu pieeja jaunietim ir atbilstoša mūsdienu vērtībām - ziņas tiek atlasītas un apkopotas, ņemot vērā 3 pamatkritērijus: īsi,...

Brīvprātīgais darbs

Brīvprātīgais darbs

Eiropas brīvprātīgais darbs ir iespēja doties uz kādu no Eiropas valstīm un strādāt kā brīvprātīgajam bez maksas. Brīvprātīgais darbs nozīmē bezpeļņas darbu, taču jauniešiem 100% apmērā tiek apmaksāti ceļa un uzturēšanās izdevumi. Tā ir lieliska iespēja saprast, kas Tev...

Valodu kursi

Zemgales NVO Centrs piedāvā iespēju piedalīties valodu kursos Jelgavā un Rīgā.

Rīgā varam nodrošināt kursus sākot no 10 cilvēku grupām.

Zemgales NVO Centra valodu kursos:

  • vari izvēlēties sev piemērotākās valodas piedāvājumu atbilstoši savam zināšanu līmenim
  • apmācības notiek draudzīgā atmosfērā nelielās grupās, izmantojot neformālās izglītības metodes
  • uzsvars tiek likts uz sarunvalodu, kas mūsdienās iegūst arvien lielāku nozīmi gan mācību un darba, gan ceļošanas vajadzībām
  • dalībniekiem ir iespēja iesaistīties apmācību kursa veidošanā
  • katram dalībniekam tiek veltīta individuāla pieeja

Pieteikšanās:

  • Elektroniski sūtot pieteikumu uz e-pastu: info@zemgalei.lv (Norādīt: izvēlētais valodas klubs, pilsēta, kontaktinformācija (e-pasts un telefons))
  • Pa telefonu: 26044412 vai 63021910
  • Zemgales NVO Centra birojā (Lielā iela 15, Jelgavā - durvju kods 249)

Piedāvājam apgūt: angļu valodu A1/A2/B1 līmenī, itāļu valodu, krievu valodu un norvēģu valodu.