Nakts saulgriežu pārgājienam Sēlijā jau piecgade

Nakts saulgriežu pārgājienam Sēlijā jau piecgade

8. jūnijs, 2023

2023.gada 17.jūnijā jau piekto reizi biedrība ''Sēlijas laivas'' kopā ar domubiedriem no kopienas un pašvaldības rīko ''Saulgriežu nakts pārgājienu'' ar saullēkta sagaidīšanu Sāra kalnā Gārsenē.

Sāra kalnā plkst. 4.20 visus sagaidīs košs ugunskurs, ''Aizezeres muzikanti'' no Kokneses koncerts un brīnišķīgs saullēkts. Stāsta Andris Zībergs, biedrības taku pazinējs: ''Jau piekto gadu atklājam un ieraugām vairāk no tā, kas paslēpts Sēlijas dabā un cilvēkos. Šogad īpaši esam padomājuši, lai pasākums būtu piemērots plašākai auditorijai – tādēļ dullajiem piedāvājam vairāk kā 30 kilometru piedzīvojumu, negulētājiem – desmit kilometrus, bet ģimenēm ar bērniem būs iespēja lūkot jāņtārpiņus un gaidīt saullēktu telšu pilsētiņā pašā Sāra kalnā.''

Pārgājiens sāksies plkst. 16.00 pie Gārsenes pils, kur sagaidīts kopīgs transports uz Kacīti, Rites pagastā. Pārgājiens piemērots cilvēkiem ar labu fizisko sagatavotību. Ar dalības maksu. Vairāk: ej.uz/SaulgriezunaktsSelija2023.

Paralēli šim pasākumam ap plkst. 21.00 Sāra kalnā Jēkabpils Sporta centrs aicina ģimenes ar bērniem celt teltis, doties jāņtārpiņu meklēšanā un lēnām gaidīt austošo sauli. Plašāk sociālajos medijos.

Savukārt ap plkst.00.30 garā pārgājiena dalībnieki jau būs sasnieguši Aknīsti. Tur gaidāma neliela kultūras ekskursija erudītās Aknīstes bibliotēkas bibliogrāfes Līgas Jaujenieces vadībā.

Viss nakts pārgājiena maršruts vedīs pa Latviju-Lietuvu robežas zonu, kā arī pa Jēkabpils novada dienvidu robežu. Pārgājiens iekļaujas dabas triatlona ''Apkārt Jēkabpils novadam'' kopējā maršrutā. Nākamais pasākums šī pasākuma cikla ietvaros gaidāms 5.-6.augustā, kad būs pieejamas visas triatlona disciplīnas – pārgājiens, velobrauciens un laivu brauciens. Vairāk informācijas pa tālr. 29441918 (Andris).

Zemgales NVO centrs nodrošina organizācijas un ikvienu indivīdu Zemgalē ar aktuālāko, nozīmīgāko un piemērotāko informāciju un dažāda veida maksas un bezmaksas pakalpojumiem.

Bezmaksas pakalpojumi
Konsultācijas
Prakse / Brīvprātīgais darbs
Jauniešu informatīvais tīkls “EURODESK”
Informatīvie semināri un apmācības
Informatīvi pakalpojumi
Dators / Internets
Maksas pakalpojumi
Telpas / Aparatūra / Grafika
Drukāšana / Kopēšana / Skenēšana
Individuālas apmācības
Valodu kursi
Grāmatvedības pakalpojumi
Tulkojums
Semināri / Apmācības

Jauniešiem

EURODESK

EURODESK

Jauniešu iespēju ziņu lapa EURODESK ir lielākais jauniešu (vecumā no 13 - 30 g.v.) iespēju apkopotājs Latvijā (vairāk kā 1 300 tiešo saņēmēju). Mūsu pieeja jaunietim ir atbilstoša mūsdienu vērtībām - ziņas tiek atlasītas un apkopotas, ņemot vērā 3 pamatkritērijus: īsi,...

Brīvprātīgais darbs

Brīvprātīgais darbs

Eiropas brīvprātīgais darbs ir iespēja doties uz kādu no Eiropas valstīm un strādāt kā brīvprātīgajam bez maksas. Brīvprātīgais darbs nozīmē bezpeļņas darbu, taču jauniešiem 100% apmērā tiek apmaksāti ceļa un uzturēšanās izdevumi. Tā ir lieliska iespēja saprast, kas Tev...

Valodu kursi

Zemgales NVO Centrs piedāvā iespēju piedalīties valodu kursos Jelgavā un Rīgā.

Rīgā varam nodrošināt kursus sākot no 10 cilvēku grupām.

Zemgales NVO Centra valodu kursos:

  • vari izvēlēties sev piemērotākās valodas piedāvājumu atbilstoši savam zināšanu līmenim
  • apmācības notiek draudzīgā atmosfērā nelielās grupās, izmantojot neformālās izglītības metodes
  • uzsvars tiek likts uz sarunvalodu, kas mūsdienās iegūst arvien lielāku nozīmi gan mācību un darba, gan ceļošanas vajadzībām
  • dalībniekiem ir iespēja iesaistīties apmācību kursa veidošanā
  • katram dalībniekam tiek veltīta individuāla pieeja

Pieteikšanās:

  • Elektroniski sūtot pieteikumu uz e-pastu: info@zemgalei.lv (Norādīt: izvēlētais valodas klubs, pilsēta, kontaktinformācija (e-pasts un telefons))
  • Pa telefonu: 26044412 vai 63021910
  • Zemgales NVO Centra birojā (Lielā iela 15, Jelgavā - durvju kods 249)

Piedāvājam apgūt: angļu valodu A1/A2/B1 līmenī, itāļu valodu, krievu valodu un norvēģu valodu.