Pieredzes apmaiņas un tīklošanās konference tiešsaistē ''Kā NVO dzīvo un strādā ierobežojumu laikā?''

Pieredzes apmaiņas un tīklošanās konference tiešsaistē ''Kā NVO dzīvo un strādā ierobežojumu laikā?''

21. aprīlis, 2021

Lai iepazīstinātu ar labās prakses piemēriem un stiprinātu nevalstisko organizāciju (NVO) sektoru pandēmijas laikā, ceturtdien, 2021. gada 29. aprīlī no plkst. 14.00 līdz 17.00, tiešsaistē notiks pieredzes apmaiņas un tīklošanās konference ''Kā NVO dzīvo un strādā ierobežojumu laikā?''. Konferencē būs iespēja uzklausīt ekspertu viedokļus, dzirdēt NVO iedvesmas stāstus, dalīties pieredzē, kā arī apgūt jaunus digitālus rīkus.

Konferencē aicināti piedalīties Rīgas nevalstisko organizāciju – biedrību un nodibinājumu – pārstāvji, NVO pārstāvji no visas Latvijas, aktīvi kopienu pārstāvji, kā arī interesenti, kas pietuvināti nevalstiskajam sektoram.

Pieredzes apmaiņas un tīklošanās konferencē dalībniekus uzrunās Rīgas domes pārstāvji: Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns, akcentējot NVO lomu pilsoniskās sabiedrības attīstībā, un RD Izglītības, kultūras un sporta departamenta Projektu un sabiedrības integrācijas nodaļas vadītāja Ilona Stalidzāne, iezīmējot Rīgas domes aktualitātes NVO jomā un NVO nama darbu ierobežojumu laikā.

''Sarežģītais pandēmijas laiks ir pārbaudījums mums visiem. Izmaiņas, attālinātais darbs, ierobežojumi -  skāruši gan NVO namu, ierasto NVO pulcēšanās vietu, gan nevalstiskās organizācijas, kas mācījušās pielāgoties jaunajiem apstākļiem. Kā NVO nama, tā arī NVO darbs šajā laikā ir sagādājis ne vienu vien izaicinājumu, taču sniedzis arī iespējas - apgūt jaunas metodes un rīkus, kā arī audzēt kapacitāti tālākai darbībai. Virtuālā tikšanās, lai diskutētu par to, kā šobrīd klājas organizācijām, būs pieredzes apmaiņas, saliedētības, uzmundrinājuma un atkalredzēšanās svētki,'' stāsta Projektu un sabiedrības integrācijas nodaļas vadītāja Ilona Stalidzāne.

Tiešsaistes konferences gaitā nodibinājuma “Baltijas Reģionālais fonds” pārstāve Ginta Salmiņa raksturos organizāciju darbīgumu izaicinājumu laikā, iekšējo komunikāciju, motivāciju un atbalstu darbiniekiem organizācijas mērķu sasniegšanai. Biedrības ''Jaunatnes organizāciju apvienība'' ''IMKA Latvija'''' vadītāja Gunta Kelle iezīmēs ķēdes stiprāko posmu šajā laikā - sadarbības nozīmību, īpaši - sadarbību starp NVO un institūcijām. Savukārt NVO eksperte Sandra Zalcmane aktualizēs iespējas pandēmijas laikā saņemt ārējus atbalstus NVO darbībai, tā uzturot darbošanās spēju.

Turpinājumā dalībniekiem būs iespēja piedalīties 3 darba grupās: ''Organizācijas darbinieki un darbīgums izaicinājumu laikā'', ''Ķēdes stiprais posms: sadarbība'' un “Iegūstot - varēšu dalīties un dot!''. Ekspertu vadībā klātesošie varēs ieklausīties un dalīties ar savu NVO pieredzes un iedvesmas stāstiem. Darbā grupas būs aicinātas arī paust priekšlikumus par NVO nama darbību, lai turpinātu atbalstīt un sekmīgi sadarboties ar NVO.  

''Hibrīdpasākumi. Kāpēc šis kļūs par 2021.gada pasākumu trendīgāko formātu un kas jāņem vērā, organizējot hibrīdpasākumus?'' – šādu tēmu klātesošajiem prezentēs Inese Šubēvica, biedrības ''Jaunatnes līderu koalīcija'' pārstāve.

Noslēgumā ar konferences darba grupu rezultātiem un vērtīgākajām atziņām iepazīstinās RD Izglītības, kultūras un sporta departamenta Projektu un sabiedrības integrācijas nodaļas NVO atbalsta sektora projektu koordinatore Lauma Celma.

Tiešsaistes konference notiks Zoom platformā. Pasākuma dalībnieki tiks aicināti pieslēgties konferences norisei ar ieslēgtu video kameru. Konferences laikā būs iespēja uzdot jautājumus, dalīties ar pieredzi un norādēm uz noderīgiem resursiem čatā. Pasākumā izmantotās prezentācijas un konferences rezultāti apkopotā veidā dalībniekiem tiks izsūtīti uz e-pastiem pēc konferences noslēguma.

Pasākumu vadīs un uz tehniskiem jautājumiem pirms un pasākuma laikā labprāt atbildēs NVO un kopienu attīstības virzītāja, pasākumu moderatore ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi Inese Šubēvica, e-pasts: subevica.inese@gmail.com vai tālrunis: 29209607.

Pasākuma programma

Konferenci rīko Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Projektu un sabiedrības integrācijas nodaļas Nevalstisko organizāciju atbalsta sektors jeb NVO nams. NVO nama rīkotās savstarpējās pieredzes apmaiņas un tīklošanās konferences jau kļuvušas par tradīciju, pulcējot diskusijām un viedokļu apmaiņai NVO pārstāvjus gan no Rīgas, gan citām Latvijas vietām.

Interesenti, kuri vēlas piedalīties, jau pirms konferences aicināti citiem pasākuma dalībniekiem pastāstīt plašāk  par savu pārstāvēto NVO, izmantojot iespēju izveidot vizītkarti (kontaktinformācija, logo): https://ej.uz/vizitkarte_konference  #MācāmiesKopā

Aicinām konferencei iepriekš reģistrēties šeit: https://ej.uz/kadzivonvo

Interesentiem, kuri būs pieteikušies līdz 27. aprīlim, iepriekš tiks nosūtīta saite uz konferences platformu. Reģistrējoties lūdzam norādīt precīzas e-pasta adreses!

Aicinām pievienoties, lai izzinātu un iedvesmotos, kā NVO organizē darbu un turpina sekmīgi strādāt attālināti arī šajā sarežģītajā pandēmijas laikā!Informējam, ka tiešsaistes pasākums tiks fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un video tiks izmantoti pasākuma organizatoru publicitātes vajadzībām.

Informāciju sagatavoja:
Zinta Gugane
RD Izglītības, kultūras un sporta departamenta
Projektu un sabiedrības integrācijas nodaļas
NVO atbalsta sektora projektu koordinatore
Tālrunis: 67848903
e-pasts: zinta.gugane@riga.lv

http://www.integracija.riga.lv/
https://www.facebook.com/RigasNVOnams/
https://twitter.com/NVOnams/
https://www.instagram.com/nvonams/

Zemgales NVO centrs nodrošina organizācijas un ikvienu indivīdu Zemgalē ar aktuālāko, nozīmīgāko un piemērotāko informāciju un dažāda veida maksas un bezmaksas pakalpojumiem.

Bezmaksas pakalpojumi
Konsultācijas
Prakse / Brīvprātīgais darbs
Jauniešu informatīvais tīkls “EURODESK”
Informatīvie semināri un apmācības
Informatīvi pakalpojumi
Dators / Internets
Maksas pakalpojumi
Telpas / Aparatūra / Grafika
Drukāšana / Kopēšana / Skenēšana
Individuālas apmācības
Valodu kursi
Grāmatvedības pakalpojumi
Tulkojums
Semināri / Apmācības

Jauniešiem

Žurnāls

Žurnāls "Jaunatne"

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) katru gadu izdod žurnālu "Jaunatne", kuru izplata jauniešiem, jaunatnes darbiniekiem un citiem interesentiem. Žurnālu drukātā veidā bez maksas varat saņemt JSPA - Mūkusalas ielā 41, Rīgā....

EURODESK

EURODESK

Jauniešu iespēju ziņu lapa EURODESK ir lielākais jauniešu (vecumā no 13 - 30 g.v.) iespēju apkopotājs Latvijā (vairāk kā 1 300 tiešo saņēmēju). Mūsu pieeja jaunietim ir atbilstoša mūsdienu vērtībām - ziņas tiek atlasītas un apkopotas, ņemot vērā 3 pamatkritērijus: īsi,...

Brīvprātīgais darbs

Brīvprātīgais darbs

Eiropas brīvprātīgais darbs ir iespēja doties uz kādu no Eiropas valstīm un strādāt kā brīvprātīgajam bez maksas. Brīvprātīgais darbs nozīmē bezpeļņas darbu, taču jauniešiem 100% apmērā tiek apmaksāti ceļa un uzturēšanās izdevumi. Tā ir lieliska iespēja saprast, kas Tev...

Valodu kursi

Zemgales NVO Centrs piedāvā iespēju piedalīties valodu kursos Jelgavā un Rīgā.

Rīgā varam nodrošināt kursus sākot no 10 cilvēku grupām.

Zemgales NVO Centra valodu kursos:

  • vari izvēlēties sev piemērotākās valodas piedāvājumu atbilstoši savam zināšanu līmenim
  • apmācības notiek draudzīgā atmosfērā nelielās grupās, izmantojot neformālās izglītības metodes
  • uzsvars tiek likts uz sarunvalodu, kas mūsdienās iegūst arvien lielāku nozīmi gan mācību un darba, gan ceļošanas vajadzībām
  • dalībniekiem ir iespēja iesaistīties apmācību kursa veidošanā
  • katram dalībniekam tiek veltīta individuāla pieeja

Pieteikšanās:

  • Elektroniski sūtot pieteikumu uz e-pastu: info@zemgalei.lv (Norādīt: izvēlētais valodas klubs, pilsēta, kontaktinformācija (e-pasts un telefons))
  • Pa telefonu: 26044412 vai 63021910
  • Zemgales NVO Centra birojā (Lielā iela 15, Jelgavā - durvju kods 249)

Piedāvājam apgūt: angļu valodu A1/A2/B1 līmenī, itāļu valodu, krievu valodu un norvēģu valodu.