Piesakies tiešsaistes darbnīcai – Sociālā uzņēmējdarbība un brīvprātīgo iesaiste biedrību darbā

Piesakies tiešsaistes darbnīcai – Sociālā uzņēmējdarbība un brīvprātīgo iesaiste biedrību darbā

25. maijs, 2021

Jau drīz, 27. maijā plkst 14.00, notiks projekta ''LVS kapacitātes stiprināšana – ilgstspēja un kompetence'' otrs tiešsaistes seminārs ''Sociālā uzņēmējdarbība un brīvprātīgo iesaiste mazākumtautību NVO darbībā'', ko vadīs ļoti pieredzējusī eksperte Vita Brakovska.

Vita Brakovska par plānoto semināru – ''Tas, kurš domā, ka var iztikt bez citiem, stipri kļūdās. Bet tas, kurš domā, ka citi nevar iztikt bez viņa, kļūdās vēl vairāk'' – šī 17.gs franču aristokrāta un dumpinieka Fransuā VI de Larošfuko atziņa ir aktuāla arī nevalstiskā sektora pārstāvjiem, kuriem strauji mainīgajā pasaulē ir jāspēj veidot tāds vērtības piedāvājums saviem organizācijas biedriem un brīvprātīgajiem, kas risina viņu izaicinājumus un apmierina ambīcijas.

Līdztekus piedāvājuma veidošanai biedriem un brīvprātīgajiem, tikpat būtiska ir arī ilgtspējīga pieeja – ne tikai dot, bet arī saņemt (un tieši to, kas devējam nepieciešams). Tādēļ sociālā uzņēmējdarbība un tās mūsdienīgi biznesa modeļi ir elementi, kam jāietilpst mūsdienu nevalstiskās organizācijas ''mājas aptieciņā'' un kas perspektīvā stiprinās NVO darbības ''asinsriti'' – biedru un brīvprātīgo iesaistīšanos organizācijas sociālo mērķu sasniegšanā.

Vai un kā NVO sektoram var palīdzēt digitālā transformācija? Par to runāt ir tāpat kā runāt par ''vienradžiem'' – visi zina viņu maģiskās spējas, taču neviens īsti nezina, kā tieši tie izskatās (Aldis Greitāns, Rīgas Biznesa skolas pasniedzējs). Kāds varētu būt digitālās transformācijas ''vienradzis'' NVO sektorā? Ar ko mēs varētu būt pirmie?

Semināra laikā tā dalībnieki tiks iepazīstināti gan ar labās prakses piemēriem, gan tēmai atbilstošu teorētisko pamatojumu, kā arī būtiska loma būs pašu dalībnieku līdzdarbībai un sadarbībai. Seminārs būs iespēja ne tikai uzzināt, bet arī paplašināt savas domāšanas un risinājumu meklēšanas robežas. Pati Vita Brakovska sauc šo semināru par radošo NEdarbnīcu.

Aicinām visus biedrību biedrus – neatkarīgi no tā, kādas ir jūsu pašreizējās funkcijas un aktivitātes biedrībā, pieteikties un piedalīties seminārā. Vita Brakovska ir viena no vadošajām radošās domāšanas uzņēmējdarbībā un NVO sektorā konsultantēm Latvijā, kas spēj iedvesmot ne tikai ar pateikto, bet arī ļoti pozitīvo un darbīgo redzējumu (vairāk par Vitu Brakovsku - http://www.brakovska.lv).

Seminārs notiks Zoom lietotnē, aicinājums dalībniekiem pieslēgties jau laicīgi (vismaz 15 minūtes pirms sākuma), pārliecināties, ka jums pieejama Break Out Room un Host funkcija, kā arī atjaunot Zoom lietotni, lai nerastos tehniski sarežģījumi.

Gaidīsim Jūsu pieteikumus semināram līdz 26. maijam - https://ej.uz/ys3e

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. 

Zemgales NVO centrs nodrošina organizācijas un ikvienu indivīdu Zemgalē ar aktuālāko, nozīmīgāko un piemērotāko informāciju un dažāda veida maksas un bezmaksas pakalpojumiem.

Bezmaksas pakalpojumi
Konsultācijas
Prakse / Brīvprātīgais darbs
Jauniešu informatīvais tīkls “EURODESK”
Informatīvie semināri un apmācības
Informatīvi pakalpojumi
Dators / Internets
Maksas pakalpojumi
Telpas / Aparatūra / Grafika
Drukāšana / Kopēšana / Skenēšana
Individuālas apmācības
Valodu kursi
Grāmatvedības pakalpojumi
Tulkojums
Semināri / Apmācības

Jauniešiem

Žurnāls

Žurnāls "Jaunatne"

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) katru gadu izdod žurnālu "Jaunatne", kuru izplata jauniešiem, jaunatnes darbiniekiem un citiem interesentiem. Žurnālu drukātā veidā bez maksas varat saņemt JSPA - Mūkusalas ielā 41, Rīgā....

EURODESK

EURODESK

Jauniešu iespēju ziņu lapa EURODESK ir lielākais jauniešu (vecumā no 13 - 30 g.v.) iespēju apkopotājs Latvijā (vairāk kā 1 300 tiešo saņēmēju). Mūsu pieeja jaunietim ir atbilstoša mūsdienu vērtībām - ziņas tiek atlasītas un apkopotas, ņemot vērā 3 pamatkritērijus: īsi,...

Brīvprātīgais darbs

Brīvprātīgais darbs

Eiropas brīvprātīgais darbs ir iespēja doties uz kādu no Eiropas valstīm un strādāt kā brīvprātīgajam bez maksas. Brīvprātīgais darbs nozīmē bezpeļņas darbu, taču jauniešiem 100% apmērā tiek apmaksāti ceļa un uzturēšanās izdevumi. Tā ir lieliska iespēja saprast, kas Tev...

Valodu kursi

Zemgales NVO Centrs piedāvā iespēju piedalīties valodu kursos Jelgavā un Rīgā.

Rīgā varam nodrošināt kursus sākot no 10 cilvēku grupām.

Zemgales NVO Centra valodu kursos:

  • vari izvēlēties sev piemērotākās valodas piedāvājumu atbilstoši savam zināšanu līmenim
  • apmācības notiek draudzīgā atmosfērā nelielās grupās, izmantojot neformālās izglītības metodes
  • uzsvars tiek likts uz sarunvalodu, kas mūsdienās iegūst arvien lielāku nozīmi gan mācību un darba, gan ceļošanas vajadzībām
  • dalībniekiem ir iespēja iesaistīties apmācību kursa veidošanā
  • katram dalībniekam tiek veltīta individuāla pieeja

Pieteikšanās:

  • Elektroniski sūtot pieteikumu uz e-pastu: info@zemgalei.lv (Norādīt: izvēlētais valodas klubs, pilsēta, kontaktinformācija (e-pasts un telefons))
  • Pa telefonu: 26044412 vai 63021910
  • Zemgales NVO Centra birojā (Lielā iela 15, Jelgavā - durvju kods 249)

Piedāvājam apgūt: angļu valodu A1/A2/B1 līmenī, itāļu valodu, krievu valodu un norvēģu valodu.