Pirmais solis kultūras dzīvei Asara ielas pagalmā

Pirmais solis kultūras dzīvei Asara ielas pagalmā

15. septembris, 2021

18. jūnijā plkst. 17.00 Jelgavā J. Asara ielā 21 (ieeja no O. Kalpaka ielas puses) notiks ''BJMK Rokskolas'' (pilns nosaukums ''Privātā mūzikas skola ''BJMK Rokskola'''')  īstenots interaktīvs kultūras pasākums – projekts ''Dzīve Asara ielas pagalmā''.

Jelgavas valstspilsētas pašvaldības atbalstītajā kultūras projektā ''Rokskola'' vēlas spert pirmo soli, lai sāktu apdzīvot topošo ''Rokskolas'' pagalmu revolucionāra un dzejnieka J. Asara vārdā nosauktajā ielā, kuru nākotnē redzam kā vietu ''nepieradinātajai'' kultūras dzīvei un nekomerciāla rakstura pasākumiem, kā arī, protams, rokmūzikai un citiem mūsu skolai tuviem radošās izpausmes veidiem.

Pasākums plānots kā interaktīvs, ar iespēju visu vecumu apmeklētājiem līdzdarboties vai arī mierīgi baudīt vakaru, dzerot tēju zem vecajām pagalma ābelēm, ietinoties līdzpaņemtajā plecu lakatā.

Pasākuma mūziķu kodolu veidos “BJMK Rokskolas” draugi, mūziķi un mūzikas skolotāji, absolventi, vecāko klašu audzēkņi, kā arī brīvprātīgais no Lielbritānijas, kas pārvalda dažādus instrumentus. Šos mūziķus vieno atļaušanās eksperimentēt un iziet no komforta zonas un pierastā. Gribam, lai pasākuma laikā arī apmeklētāji jūtas brīvi un nepiespiesti un noliek malā pierastos stereotipus par to, kā ir pareizi.

Pasākumu kuplinās Jelgavas Jaunā teātra klātbūtne: aktieri darbosies atraktīvās improvizācijas spēlēs un piedāvās iesaistīties arī pasākuma dalībniekiem.

Pati pasākuma vide ir kultūrai neierasta un pagaidām nepieradināta: jo pašlaik tikai sākam apdzīvot pagalmu, kurā ceram: pagalma scenogrāfijas centrā ir jūras konteiners, uz kura atbilstošu laikapstākļu gadījumā pasākuma gaitā varēs vērot mākslinieku apvienības ''HolisArts'' dibinātāja, spray-art mākslinieka Viestura Holendera radošo darbību procesā: uz metāla virsmas taps simbolisks grafiti gleznojums- skaņas vilnis- mākslinieka Viestura Holendera izpildījumā.

Privātā mūzikas skola ''BJMK Rokskola'' ir dibināta 2008. gadā (dibinātājs SIA ''BJMK'' kopš šī pavasara ir arī sociālais uzņēmums) un tās misija ir sniegt baudāmu mūzikas izglītību atbalstošā  vidē. Rokskola vienīgā Latvijā īsteno profesionālās ievirzes programmu ''Rokmūzika'' (paralēli pamatizglītības ieguvei), kā arī piedāvā apgūt mūzikas instrumentu spēli un dziedāšanu interešu izglītības programmās gan nelielās grupās, gan individuāli visu vecumu interesentiem. Skola lepojas ar saviem absolventiem, kas kļūst par aktīviem Latvijas mūzikas dzīves dalībniekiem, kā arī izvēlas kļūt par mūzikas pedagogiem, nesot tālāk iedibinātās tradīcijas.

*Pasākums tiek veidots kā t.s. Zaļais pasākums ar bērniem:
apmeklētājiem, kas ir vakcinēti vai Covid-19 pārslimojuši, uzrādot derīgu Covid-19 sertifikātu
Bērniem līdz 12 gadu vecumam bez Covid-19 sertifikāta
Bērniem no 12 gadu vecuma, uzrādot derīgu Covid-19 testēšanas sertifikātu

Projekta īstenošanai piešķirts līdzfinansējums Jelgavas valstspilsētas pašvaldības Kultūras padomes projektu konkursā.

Zemgales NVO centrs nodrošina organizācijas un ikvienu indivīdu Zemgalē ar aktuālāko, nozīmīgāko un piemērotāko informāciju un dažāda veida maksas un bezmaksas pakalpojumiem.

Bezmaksas pakalpojumi
Konsultācijas
Prakse / Brīvprātīgais darbs
Jauniešu informatīvais tīkls “EURODESK”
Informatīvie semināri un apmācības
Informatīvi pakalpojumi
Dators / Internets
Maksas pakalpojumi
Telpas / Aparatūra / Grafika
Drukāšana / Kopēšana / Skenēšana
Individuālas apmācības
Valodu kursi
Grāmatvedības pakalpojumi
Tulkojums
Semināri / Apmācības

Jauniešiem

EURODESK

EURODESK

Jauniešu iespēju ziņu lapa EURODESK ir lielākais jauniešu (vecumā no 13 - 30 g.v.) iespēju apkopotājs Latvijā (vairāk kā 1 300 tiešo saņēmēju). Mūsu pieeja jaunietim ir atbilstoša mūsdienu vērtībām - ziņas tiek atlasītas un apkopotas, ņemot vērā 3 pamatkritērijus: īsi,...

Brīvprātīgais darbs

Brīvprātīgais darbs

Eiropas brīvprātīgais darbs ir iespēja doties uz kādu no Eiropas valstīm un strādāt kā brīvprātīgajam bez maksas. Brīvprātīgais darbs nozīmē bezpeļņas darbu, taču jauniešiem 100% apmērā tiek apmaksāti ceļa un uzturēšanās izdevumi. Tā ir lieliska iespēja saprast, kas Tev...

Valodu kursi

Zemgales NVO Centrs piedāvā iespēju piedalīties valodu kursos Jelgavā un Rīgā.

Rīgā varam nodrošināt kursus sākot no 10 cilvēku grupām.

Zemgales NVO Centra valodu kursos:

  • vari izvēlēties sev piemērotākās valodas piedāvājumu atbilstoši savam zināšanu līmenim
  • apmācības notiek draudzīgā atmosfērā nelielās grupās, izmantojot neformālās izglītības metodes
  • uzsvars tiek likts uz sarunvalodu, kas mūsdienās iegūst arvien lielāku nozīmi gan mācību un darba, gan ceļošanas vajadzībām
  • dalībniekiem ir iespēja iesaistīties apmācību kursa veidošanā
  • katram dalībniekam tiek veltīta individuāla pieeja

Pieteikšanās:

  • Elektroniski sūtot pieteikumu uz e-pastu: info@zemgalei.lv (Norādīt: izvēlētais valodas klubs, pilsēta, kontaktinformācija (e-pasts un telefons))
  • Pa telefonu: 26044412 vai 63021910
  • Zemgales NVO Centra birojā (Lielā iela 15, Jelgavā - durvju kods 249)

Piedāvājam apgūt: angļu valodu A1/A2/B1 līmenī, itāļu valodu, krievu valodu un norvēģu valodu.