Projektā ''Izzinām Latviju'' veicinās imigrantu iekļaušanos Latvijas sabiedrībā

Projektā ''Izzinām Latviju'' veicinās imigrantu iekļaušanos Latvijas sabiedrībā

28. aprīlis, 2020

Lai veicinātu personu, kuras ir trešo valstu valstspiederīgie un kuras likumīgi uzturas Latvijā (imigrantu), iekļaušanos Latvijas sabiedrībā, no 2020. gada marta līdz 31. decembrim biedrība ''Zaļais meridiāns'' sadarbībā ar mācību un konsultāciju centru ''Mensarius'' īsteno projektu ''Izzinām Latviju''.

Projekta aktivitātēs aicināti piedalīties visi trešo valstu piederīgie, kas ieguvuši termiņuzturēšanās vai pastāvīgās uzturēšanās atļaujas un Latvijā ieradušies dažādu iemeslu dēļ – darba, studiju, ģimenes apvienošanās vai citu iemeslu dēļ. Dažos pasākumos kopā ar Latvijā dzīvojošajiem ārvalstniekiem lūgti piedalīties būs arī vietējās sabiedrības pārstāvji.

Galvenās aktivitātes projekta gaitā būs integrācijas kursi, latviešu valodas kursi, latviešu sarunvalodas klubs un izglītojoši, starpkultūru komunikāciju veicinoši pasākumi. 

Integrācijas kursu programma piedāvās iebraucējiem izzināt Latvijas vēstures pamatvērtības un valsti, tās politisko sistēmu, gūt zināšanas par sociālo, izglītības un veselības aprūpes pakalpojumu sistēmu Latvijā un pieejamību, iepazīties ar situāciju darba tirgū, nodarbinātību, iespēju strādāt algotu darbu vai veidot savu biznesu, kā arī - zināšanas par Latvijas kultūru, tradīcijām un iemaņas starpkultūru dialoga veidošanā. Bezmaksas integrācijas kursos plānots apmācīt 200 imigrantus visā Latvijā.

Latviešu valodu imigranti varēs mācīties 120 stundu garos kursos. Savukārt nostiprināt apgūtās zināšanas valodas prasmes - latviešu sarunvalodas klubā - neformālā un draudzīgā gaisotnē. Latviešu valodas kursi un kluba nodarbības paredzētas četros Latvijas reģionos.

Iepazīstinot ar Latvijas kultūru un mākslu, notiks virkne starpkultūru komunikāciju un socializāciju veicinoši pasākumi. Latvijā dzīvojošie ārvalstnieki tiks aicināti apmeklēt Rīgas un Liepājas teātrus, Latgales vēstniecību ''Gors'', mākslas muzeju ''Rīgas Birža'', Rīgas Kino muzeju, Latvijas Dzelzceļa muzeju un Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcu. Notiks arī kopīgas radošās darbnīcas, kurās imigranti tiks aicināti radoši iesaistīties un aktīvi līdzdarboties, garšīgo sarunu pēcpusdienās dalībnieki iepazīs  latviešu un citu tautu nacionālo virtuvi un ēdienu gatavošanas noslēpumus. Latviešu amatu prasmju iepazīšanas un apguves darbnīcas notiks Piebalgā, piedāvājot projekta dalībniekiem iepazīt Latvijas kultūras kanonā iekļautās tautas tradīciju vērtības un kopīgi mācīties siera siešanu, pīrāgu cepšanu, sviesta kulšanu, zāļu vainagu pīšanu un vasaras saulgriežu rituālus.

Projektu ''Izzinām Latviju'' Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda ietvaros īsteno biedrība ''Zaļais meridiāns'' sadarbībā ar mācību centru un konsultāciju centru “Mensarius”. Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība. Granta līguma Nr. PMIF/8/2019/3/04.
logo zalais meridians

Papildu informācijai:
Marija Dubicka, tālrunis 29414010
E-pasts domu.biedri@inbox.lv
https://www.facebook.com/integracijai/
vai
Santa Lāma, tālrunis 26599060
E-pasts laama.santa@gmail.com
https://www.mensarius.lv/index.php/lv/

Zemgales NVO centrs nodrošina organizācijas un ikvienu indivīdu Zemgalē ar aktuālāko, nozīmīgāko un piemērotāko informāciju un dažāda veida maksas un bezmaksas pakalpojumiem.

Bezmaksas pakalpojumi
Konsultācijas
Prakse / Brīvprātīgais darbs
Jauniešu informatīvais tīkls “EURODESK”
Informatīvie semināri un apmācības
Informatīvi pakalpojumi
Dators / Internets
Maksas pakalpojumi
Telpas / Aparatūra / Grafika
Drukāšana / Kopēšana / Skenēšana
Individuālas apmācības
Valodu kursi
Grāmatvedības pakalpojumi
Tulkojums
Semināri / Apmācības

Jauniešiem

Žurnāls

Žurnāls "Jaunatne"

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) katru gadu izdod žurnālu "Jaunatne", kuru izplata jauniešiem, jaunatnes darbiniekiem un citiem interesentiem. Žurnālu drukātā veidā bez maksas varat saņemt JSPA - Mūkusalas ielā 41, Rīgā....

EURODESK

EURODESK

Jauniešu iespēju ziņu lapa EURODESK ir lielākais jauniešu (vecumā no 13 - 30 g.v.) iespēju apkopotājs Latvijā (vairāk kā 1 300 tiešo saņēmēju). Mūsu pieeja jaunietim ir atbilstoša mūsdienu vērtībām - ziņas tiek atlasītas un apkopotas, ņemot vērā 3 pamatkritērijus: īsi,...

Brīvprātīgais darbs

Brīvprātīgais darbs

Eiropas brīvprātīgais darbs ir iespēja doties uz kādu no Eiropas valstīm un strādāt kā brīvprātīgajam bez maksas. Brīvprātīgais darbs nozīmē bezpeļņas darbu, taču jauniešiem 100% apmērā tiek apmaksāti ceļa un uzturēšanās izdevumi. Tā ir lieliska iespēja saprast, kas Tev...

Valodu kursi

Zemgales NVO Centrs piedāvā iespēju piedalīties valodu kursos Jelgavā un Rīgā.

Rīgā varam nodrošināt kursus sākot no 10 cilvēku grupām.

Zemgales NVO Centra valodu kursos:

  • vari izvēlēties sev piemērotākās valodas piedāvājumu atbilstoši savam zināšanu līmenim
  • apmācības notiek draudzīgā atmosfērā nelielās grupās, izmantojot neformālās izglītības metodes
  • uzsvars tiek likts uz sarunvalodu, kas mūsdienās iegūst arvien lielāku nozīmi gan mācību un darba, gan ceļošanas vajadzībām
  • dalībniekiem ir iespēja iesaistīties apmācību kursa veidošanā
  • katram dalībniekam tiek veltīta individuāla pieeja

Pieteikšanās:

  • Elektroniski sūtot pieteikumu uz e-pastu: info@zemgalei.lv (Norādīt: izvēlētais valodas klubs, pilsēta, kontaktinformācija (e-pasts un telefons))
  • Pa telefonu: 26044412 vai 63021910
  • Zemgales NVO Centra birojā (Lielā iela 15, Jelgavā - durvju kods 249)

Piedāvājam apgūt: angļu valodu A1/A2/B1 līmenī, itāļu valodu, krievu valodu un norvēģu valodu.