Projekts ''Kritiskais līdzsvars'' turpina aktīvu darbību

Projekts ''Kritiskais līdzsvars'' turpina aktīvu darbību

14. februāris, 2023

Šodien viltus ziņu sižeti izplatās tālāk, ātrāk, un plašāk nekā īsti un pārbaudīti ziņu sižeti. Kā atbilde uz šo izaicinājumu, tiek rīkots "Kritiskā līdzsvara" projekts ar mērķi stiprināt un dot iespēju jauniešiem labāk atpazīt sazvērestības teorijas un dezinformāciju. Projektā galvenā uzmanība tiks pievērsta jaunatnes darbiniekiem, kā arī jauniešiem, lai sniegtu viņiem instrumentu kopumu, kas var uzlabot viņu kritiskās domāšanas prasmes un kritisko plašsaziņas līdzekļu lietotprasmi. Tos plānots sasniegt ar neformālām mācību metodēm, kā arī izmantojot e-mācību vidi.

Sešu Eiropas partnerorganizāciju konsorcijs no Zviedrijas, Rumānijas, Dānijas, Latvijas, Vācijas un Grieķijas strādā kopā 30 mēnešus, kartējot sazvērestības teorijas Eiropā, kas saistītas ar jauniešiem, izstrādājot e-grāmatu kā resursu jaunatnes darbiniekiem par kritisko domāšanu un sazvērestības teorijām, izstrādāt metožu apkopojumu jaunatnes darbiniekiem, kurā iekļauti 24 interaktīvi uzdevumi, ko īstenot kopā ar jauniešiem un tiek izstrādāta E-platforma – izglītojoša platforma, kurā būs visi izstrādātie materiāli kopā ar žurnālu "Pop Quiz".

Konspirāciju kartēšana ir izstrādāta

"Sazvērestības teoriju karte tika izveidota, pamatojoties uz "Kritiskā līdzsvara" projekta konsorcija veikto pētījumu. Tas apvieno visus pirmajā projekta posmā veikto valstu pētījumu rezultātus un apkopo tos Eiropas sazvērestības teoriju kartē. Karte var palīdzēt saprast:

  • kādas sazvērestības teorijas dominē ES valstu kontekstā (vai tās atšķiras vai liecina par līdzībām),
  • kā jaunieši mūsdienās izmanto plašsaziņas līdzekļus un ziņas un kā tas attiecas uz riskiem, ko rada ticība sazvērestības teorijām. Sazvērestības karte arī rāda rīkus un iespējas ietekmēt jauniešus saistībā ar kritisko domāšanu un sazvērestības teorijām.''

E-grāmata jau ir izstrādes stadijā

Pēdējos mēnešos partneri strādāja, lai izstrādātu e-grāmatu nodaļas, kas piedāvā dziļāku ieskatu kritiskās domāšanas un sazvērestības teorijās.

Kas notiks tālāk?

Partneriturpina darbu, lai izstrādātu 24 interaktīvās mācību metodes, kas paredzētas arī jaunatnes darbiniekiem, kuri atbalsta savu darbu ar jauniešiem, veidojot sapratni un attīstot jauniešu kritiskās domāšanas prasmes.

 

Vairāk informācijas meklējiet projekta Facebook vietnē https://www.facebook.com/CriticalBalanceErasmus

 

Projekts finansēts ar Eiropas Savienība programmas ERASMUS+ atbalstu
2020gada-erasmus-projektu-konkurss

 

Zemgales NVO centrs nodrošina organizācijas un ikvienu indivīdu Zemgalē ar aktuālāko, nozīmīgāko un piemērotāko informāciju un dažāda veida maksas un bezmaksas pakalpojumiem.

Bezmaksas pakalpojumi
Konsultācijas
Prakse / Brīvprātīgais darbs
Jauniešu informatīvais tīkls “EURODESK”
Informatīvie semināri un apmācības
Informatīvi pakalpojumi
Dators / Internets
Maksas pakalpojumi
Telpas / Aparatūra / Grafika
Drukāšana / Kopēšana / Skenēšana
Individuālas apmācības
Valodu kursi
Grāmatvedības pakalpojumi
Tulkojums
Semināri / Apmācības

Jauniešiem

EURODESK

EURODESK

Jauniešu iespēju ziņu lapa EURODESK ir lielākais jauniešu (vecumā no 13 - 30 g.v.) iespēju apkopotājs Latvijā (vairāk kā 1 300 tiešo saņēmēju). Mūsu pieeja jaunietim ir atbilstoša mūsdienu vērtībām - ziņas tiek atlasītas un apkopotas, ņemot vērā 3 pamatkritērijus: īsi,...

Brīvprātīgais darbs

Brīvprātīgais darbs

Eiropas brīvprātīgais darbs ir iespēja doties uz kādu no Eiropas valstīm un strādāt kā brīvprātīgajam bez maksas. Brīvprātīgais darbs nozīmē bezpeļņas darbu, taču jauniešiem 100% apmērā tiek apmaksāti ceļa un uzturēšanās izdevumi. Tā ir lieliska iespēja saprast, kas Tev...

Valodu kursi

Zemgales NVO Centrs piedāvā iespēju piedalīties valodu kursos Jelgavā un Rīgā.

Rīgā varam nodrošināt kursus sākot no 10 cilvēku grupām.

Zemgales NVO Centra valodu kursos:

  • vari izvēlēties sev piemērotākās valodas piedāvājumu atbilstoši savam zināšanu līmenim
  • apmācības notiek draudzīgā atmosfērā nelielās grupās, izmantojot neformālās izglītības metodes
  • uzsvars tiek likts uz sarunvalodu, kas mūsdienās iegūst arvien lielāku nozīmi gan mācību un darba, gan ceļošanas vajadzībām
  • dalībniekiem ir iespēja iesaistīties apmācību kursa veidošanā
  • katram dalībniekam tiek veltīta individuāla pieeja

Pieteikšanās:

  • Elektroniski sūtot pieteikumu uz e-pastu: info@zemgalei.lv (Norādīt: izvēlētais valodas klubs, pilsēta, kontaktinformācija (e-pasts un telefons))
  • Pa telefonu: 26044412 vai 63021910
  • Zemgales NVO Centra birojā (Lielā iela 15, Jelgavā - durvju kods 249)

Piedāvājam apgūt: angļu valodu A1/A2/B1 līmenī, itāļu valodu, krievu valodu un norvēģu valodu.