Sarunu festivāla LAMPA programma

Sarunu festivāla LAMPA programma

14. jūnijs, 2022

Jau 1. un 2. jūlijā Cēsīs ar vairāk nekā 250 pasākumiem uz 33 skatuvēm spoži spīdēs astotais Sarunu festivāls LAMPA. Tā uzmanības lokā – sabiedrībai aktuālas tēmas par praktiskiem un filosofiskiem individuāli un valstiski svarīgiem jautājumiem, sākot no gatavības krīzē un izvēlēm vēlēšanās līdz samuraju mācībām un cieņai pret savu organismu. Festivāls kā vienmēr būs pieejams bez maksas.

''Laikā, kad rokas stiepiena attālumā Eiropā notiek karš, Sarunu festivāla LAMPA misija ir svarīgāka nekā jebkad agrāk. Demokrātija, vārda brīvība, dialogs ir vērtības, kas veido mūsu sabiedrības pamatu, un mums tās kopīgiem spēkiem ir jānosargā. Tāpēc aicinām ikvienu tikties un sarunāties! Saruna ļauj labāk izprast citu cilvēku domas un savu nostāju, tomēr tās mērķis nav pierādīt sava viedokļa pareizību vai panākt vienbalsību. Laba saruna ļauj kopā nonākt pie jauniem risinājumiem un atziņām, atgādinot, ka sarunām ir nozīme. Un reizēm ir svarīgi zināt arī to, ko neteikt un kur novilkt diskusijas robežu. Tā ir sarunu māksla, ko gadu no gada visi kopā mācāmies, un aicinām pievienoties katru, kam svarīgas labas un cieņpilnas sarunas,'' aicina Sarunu festivāla LAMPA direktore Ieva Morica.

Šogad festivāla pasākumu formātu piedāvājums būs vēl daudzveidīgāks nekā līdz šim – līdz ar diskusijām un jau tradicionālajiem notikumiem Politiķu disko un Politiķu cepienu, smieklu devu varēs gūt arī sieviešu stendapā par vīriešiem, iesildīties dienai varēs kvīru rīta jogā un uzzināt par vides jautājumiem ātrajos randiņos ar zaļajiem aktīvistiem. Iespējama būs dalība arī dažādās spēlēs – prāta spēlēs par ilgtspēju un seksuālo veselību un situāciju spēlē par mobingu un empātiju. Tapāt ikviens festivāla apmeklētājs varēs iesaistīties nākotnes profesiju darbnīcā, kā arī kārtīgi izrunāties jaunradītajā LAMPAS Sarunu vietā par izglītību, demokrātiju un citiem jautājumiem, un piedalīties īpašā apļa diskusijā vīriešiem par tēva lomu ģimenē.

Festivālā arī šogad varēs atrast ikvienai gaumei un interesēm saistošas tēmas, ko piedāvās 220 pasākumu rīkotāji. Daļa pasākumu skars jautājumus, kas kļuvuši īpaši aktuāli kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā – drošība, vārda brīvība, kā mazināt resursu patēriņu un panākt enerģētisko neatkarību no Krievijas un daudzus citus. Tostarp būs iespēja uz notiekošo paskatīties caur kara reportieru acīm.

Daudzi pasākumu rīkotāji aicinās runāt par ilgtspējas jautājumiem uz festivāla līdzdibinātāja Swedbank Ilgtspējas skatuves, kur tiks apskatītas daudzveidīgas tēmas – kas ir ietekmes ieguldījumi, vai varam atļauties nededzināt atkritumus, ko sagaidīt no futūristiskās lauksaimniecības, kas kopīgs laikmetīgajai mākslai un ekoloģijai, kā risināt vides konfliktus un kā izvairīties no zaļmuldēšanas. Taču festivālā netrūks arī praktisku diskusiju par ikdienišķo un vienlaikus būtisko – no iekļaujošiem bērnudārziem līdz attieksmei pret bijušo ieslodzīto kaimiņos, krievvalodīgo jauniešu integrāciju, LGBT un kristietības attiecībām, seksualitāti vecumdienās un pusaudžu mentālo veselību. Tāpat LAMPĀ tiks šķetināti dažādi ar ekonomiku saistīti jautājumi, tehnoloģiju aktualitātes, izglītības tematika u.c.

Gatavojoties 14. Saeimas vēlēšanām šoruden, LAMPĀ būs vairāki tematiskie pasākumi – pārskats, kādas ziepes savārījusi 13. Saeima, diskusija par to, kurus deputātu kandidātus ''sviedīsim pa labi'' jeb ieskats vēlēšanu tinderī, tāpat runāsim par sieviešu pārstāvniecību politikā un kam vispār nepieciešamas vēlēšanas.

Īpašs jautājumu loks LAMPĀ būs veltīts dzīvei Latvijas reģionos sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā veidotajā Reģionu skatuvē. Tajā risinās tādas tēmas kā administratīvi teritoriālās reformas ieguvumi iedzīvotājiem, izaicinājumi  reemigrantu ceļā uz savu sapņu īstenošanu dzimtenē un runās par LGBTQIA+ kopienām reģionos.  Tāpat arī rosinās diskusiju par to, kāda ir cena mazajos ciemos vitāli nepieciešamajai brīvprātībai jeb aktīvai dalībai vietējā kopienā.

Padomāts arī par mazākajiem festivāla apmeklētājiem. Šogad festivālā atgriežas miniLAMPA ar daudzveidīgu programmu bērniem, kuri varēs aizrautīgi darboties kosmosa izziņas centrā, vērot teātra izrādes. Bērniem saistošas aktivitātes būs arī citās skatuvēs, piemēram Temīdas teltī varēs līdzi just un izdarīt savus secinājumus par vainīgajiem un nevainīgajiem improvizētā zaķa tiesas prāvā  kopā ar īstiem tiesnešiem, prokuroriem un zvērinātiem advokātiem. Arī jauniešiem šogad LAMPĀ būs aizraujoša programma ar atvērto mikrofonu, filmu vakaru un ilgtspējas izaicinājumiem ēdiena, modes un zaļmaldināšanas tēmās kopā ar influenceriem, kā arī plecu pie pleca ar sociālo tīklu satura veidotājiem varēs apgūt video veidošanas knifus.  

Festivāla mājaslapā ir iespējams izveidot savu programmu, izmantojot rīku ''Mana programma''. Tajā iespējams atlasīt pasākumus atbilstoši sev tīkamai kategorijai un vieglā, pārskatāmā veidā izveidot aktuālo pasākumu sarakstu, ko viegli pārskatīt arī telefonā.

Līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī šogad LAMPA piedāvās vairākus pasākumus angliski vai krieviski ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā, un atsevišķiem pasākumiem tiks nodrošināts tulkojums arī zīmju valodā.

Priecājoties par satikšanās iespēju klātienē Cēsīs, vienlaikus lielākā daļa pasākumu būs skatāmi arī tiešraidē  festivāla mājaslapā. Tāpat šogad arī turpināsies kopā skatīšanās vietu tradīcija, 22 vietās Latvijā aicinot pulcēties un kopā skatīties festivāla pasākumu tiešraides un veidot sarunas par tām.

Festivāla programma pieejama www.festivalslampa.lv un, gatavojoties LAMPA apmeklējumam,  aicinām lejupielādēt arī festivāla lietotni Google Play and App Store.

Informācijas avots Sarunu festivāla LAMPA mājas lapa.

Zemgales NVO centrs nodrošina organizācijas un ikvienu indivīdu Zemgalē ar aktuālāko, nozīmīgāko un piemērotāko informāciju un dažāda veida maksas un bezmaksas pakalpojumiem.

Bezmaksas pakalpojumi
Konsultācijas
Prakse / Brīvprātīgais darbs
Jauniešu informatīvais tīkls “EURODESK”
Informatīvie semināri un apmācības
Informatīvi pakalpojumi
Dators / Internets
Maksas pakalpojumi
Telpas / Aparatūra / Grafika
Drukāšana / Kopēšana / Skenēšana
Individuālas apmācības
Valodu kursi
Grāmatvedības pakalpojumi
Tulkojums
Semināri / Apmācības

Jauniešiem

EURODESK

EURODESK

Jauniešu iespēju ziņu lapa EURODESK ir lielākais jauniešu (vecumā no 13 - 30 g.v.) iespēju apkopotājs Latvijā (vairāk kā 1 300 tiešo saņēmēju). Mūsu pieeja jaunietim ir atbilstoša mūsdienu vērtībām - ziņas tiek atlasītas un apkopotas, ņemot vērā 3 pamatkritērijus: īsi,...

Brīvprātīgais darbs

Brīvprātīgais darbs

Eiropas brīvprātīgais darbs ir iespēja doties uz kādu no Eiropas valstīm un strādāt kā brīvprātīgajam bez maksas. Brīvprātīgais darbs nozīmē bezpeļņas darbu, taču jauniešiem 100% apmērā tiek apmaksāti ceļa un uzturēšanās izdevumi. Tā ir lieliska iespēja saprast, kas Tev...

Valodu kursi

Zemgales NVO Centrs piedāvā iespēju piedalīties valodu kursos Jelgavā un Rīgā.

Rīgā varam nodrošināt kursus sākot no 10 cilvēku grupām.

Zemgales NVO Centra valodu kursos:

  • vari izvēlēties sev piemērotākās valodas piedāvājumu atbilstoši savam zināšanu līmenim
  • apmācības notiek draudzīgā atmosfērā nelielās grupās, izmantojot neformālās izglītības metodes
  • uzsvars tiek likts uz sarunvalodu, kas mūsdienās iegūst arvien lielāku nozīmi gan mācību un darba, gan ceļošanas vajadzībām
  • dalībniekiem ir iespēja iesaistīties apmācību kursa veidošanā
  • katram dalībniekam tiek veltīta individuāla pieeja

Pieteikšanās:

  • Elektroniski sūtot pieteikumu uz e-pastu: info@zemgalei.lv (Norādīt: izvēlētais valodas klubs, pilsēta, kontaktinformācija (e-pasts un telefons))
  • Pa telefonu: 26044412 vai 63021910
  • Zemgales NVO Centra birojā (Lielā iela 15, Jelgavā - durvju kods 249)

Piedāvājam apgūt: angļu valodu A1/A2/B1 līmenī, itāļu valodu, krievu valodu un norvēģu valodu.