Sociālās uzņēmējdarbības konference ''Sadarbība kā veiksmes atslēga''

Sociālās uzņēmējdarbības konference ''Sadarbība kā veiksmes atslēga''

5. oktobris, 2022

Latvijā no 10. līdz 13. oktobrim norisināsies Sociālās uzņēmējdarbības nedēļa, kuras ietvaros 13. oktobrī ikviens interesents aicināts pievienoties tiešsaistes konferencei ''Sadarbība kā veiksmes atslēga''. Konferencē būs iespēja dzirdēt gan sociālo uzņēmumu, gan nozares ekspertu viedokļus un pieredzes stāstus par sociālās uzņēmējdarbības jomas attīstību, kā arī tiks diskutēts par izaicinājumiem un veicamajiem darbiem sadarbības veicināšanā.

Sociālajai uzņēmējdarbībai attīstoties, arvien vairāk tiek aktualizēti jautājumi par ciešāku  sadarbību starp dažādu jomu un sektoru pārstāvjiem. Kā rāda pieredze citviet pasaulē, sociālie uzņēmēji spēj iniciēt un virzīt dažādus inovatīvus risinājumus, kas pozitīvi ietekmē pārmaiņas sabiedrībā un sniedz pozitīvu sociālo ietekmi.

Imants Lipskis, Labklājības ministrijas Darba tirgus politikas departamenta direktors, Sociālo uzņēmumu komisijas priekšsēdētājs: ''Sociālās uzņēmējdarbības ekosistēmā ir dažādi dalībnieki – pieredzējuši sociālie uzņēmēji, topošie sociālie uzņēmēji, investori, nevaldības organizācijas, augstskolas, pētnieki, valsts un pašvaldību institūcijas. Novērtējot savstarpējās komunikācijas un sadarbības nozīmīgumu, šī gada sociālās uzņēmējdarbības nedēļas centrālā notikuma konferences tēma ir par sadarbību kā veiksmes atslēgu. Aicinām sekot līdzi konferences norisei tiešsaistē 13. oktobrī''.  

Konferences pirmo daļu atklās nozares praktiķis un sociālās uzņēmējdarbības lektors Osakas, Ņujorkas un Telavivas universitātēs Dr. Nirs Tsuks un sociālā uzņēmuma ''Sonido'' dibinātāja un sociālo inovāciju vadītāja, Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas padomes locekle Inga Muižniece. Tam sekos diskusiju panelis ''Sadarbība un sociālās uzņēmējdarbības ētika - kā kopīgiem spēkiem veicināt sabiedrības labklājību?'', kurā pieci nozares eksperti no dažādām, ar sociālo uzņēmējdarbību saistītām nozarēm, dalīsies pieredzē un viedokļos par to, kā šobrīd vērtējama sociālā uzņēmējdarbība Latvijā, kāda ir starptautiskā prakse, un kā nozarei kopīgi piedāvāt un rast ceļu risinājumiem dažādām, jau šobrīd sabiedrībā esošajām problēmām.

Konferences otro daļu, daloties ar savu pieredzi šajā nozarē gan Latvijā, gan Zviedrijā, atklās Nicholas Murigu un sociālā uzņēmuma ''Kustības brīvība'' vadītāja Aija Vule. Pēc tam, piedaloties pieciem ekspertiem no dažādām jomām, norisināsies diskusiju panelis ''Pārnozaru sadarbība un praktiskie piemēri: izdošanās, izaugsme, mācības un pieredze'', kur gan ar praktiskiem piemēriem, gan ar saviem pieredzes stāstiem dalīsies uzņēmumu, investoru, domnīcu pārstāvji, kā arī ekonomikas eksperts.

Konference tiešraidē Labklājības ministrijas Facebook kontā būs skatāma no plkst. 11.00 līdz 15.00. Ārvalstu pieredzes stāstus dalībnieki varēs klausīties sinhronajā tulkojumā no angļu uz latviešu valodu.

Labklājības ministrija jau ceturto gadu organizē Sociālās uzņēmējdarbības nedēļu. Lai veicinātu plašāku izpratni par sociālās uzņēmējdarbības jomu, sociālās uzņēmējdarbības nedēļas ietvaros  norisināsies arī divas tiešsaistes meistarklases. 10. oktobrī  interesenti aicināti uz praktisko meistarklasi Olgas Kotovas vadībā ''Konkurētspēja caur sadarbību'', savukārt – 11. oktobrī Stīva Savides (Apvienotā Karaliste) meistarklasi ''Uzticības loma sabiedrībā''.

Plašāka informācija un konferences programma pieejamas Labklājības ministrijas tīmekļvietnes Facebook lapā sadaļā "Pasākumi". Tāpat sociālās uzņēmējdarbības nedēļas ietvaros 12. oktobrī tiks atvērts sociālo uzņēmumu digitālais katalogs un visas nedēļas garumā sociālie uzņēmēji sniegs informāciju masu mēdijiem.

Zemgales NVO centrs nodrošina organizācijas un ikvienu indivīdu Zemgalē ar aktuālāko, nozīmīgāko un piemērotāko informāciju un dažāda veida maksas un bezmaksas pakalpojumiem.

Bezmaksas pakalpojumi
Konsultācijas
Prakse / Brīvprātīgais darbs
Jauniešu informatīvais tīkls “EURODESK”
Informatīvie semināri un apmācības
Informatīvi pakalpojumi
Dators / Internets
Maksas pakalpojumi
Telpas / Aparatūra / Grafika
Drukāšana / Kopēšana / Skenēšana
Individuālas apmācības
Valodu kursi
Grāmatvedības pakalpojumi
Tulkojums
Semināri / Apmācības

Jauniešiem

EURODESK

EURODESK

Jauniešu iespēju ziņu lapa EURODESK ir lielākais jauniešu (vecumā no 13 - 30 g.v.) iespēju apkopotājs Latvijā (vairāk kā 1 300 tiešo saņēmēju). Mūsu pieeja jaunietim ir atbilstoša mūsdienu vērtībām - ziņas tiek atlasītas un apkopotas, ņemot vērā 3 pamatkritērijus: īsi,...

Brīvprātīgais darbs

Brīvprātīgais darbs

Eiropas brīvprātīgais darbs ir iespēja doties uz kādu no Eiropas valstīm un strādāt kā brīvprātīgajam bez maksas. Brīvprātīgais darbs nozīmē bezpeļņas darbu, taču jauniešiem 100% apmērā tiek apmaksāti ceļa un uzturēšanās izdevumi. Tā ir lieliska iespēja saprast, kas Tev...

Valodu kursi

Zemgales NVO Centrs piedāvā iespēju piedalīties valodu kursos Jelgavā un Rīgā.

Rīgā varam nodrošināt kursus sākot no 10 cilvēku grupām.

Zemgales NVO Centra valodu kursos:

  • vari izvēlēties sev piemērotākās valodas piedāvājumu atbilstoši savam zināšanu līmenim
  • apmācības notiek draudzīgā atmosfērā nelielās grupās, izmantojot neformālās izglītības metodes
  • uzsvars tiek likts uz sarunvalodu, kas mūsdienās iegūst arvien lielāku nozīmi gan mācību un darba, gan ceļošanas vajadzībām
  • dalībniekiem ir iespēja iesaistīties apmācību kursa veidošanā
  • katram dalībniekam tiek veltīta individuāla pieeja

Pieteikšanās:

  • Elektroniski sūtot pieteikumu uz e-pastu: info@zemgalei.lv (Norādīt: izvēlētais valodas klubs, pilsēta, kontaktinformācija (e-pasts un telefons))
  • Pa telefonu: 26044412 vai 63021910
  • Zemgales NVO Centra birojā (Lielā iela 15, Jelgavā - durvju kods 249)

Piedāvājam apgūt: angļu valodu A1/A2/B1 līmenī, itāļu valodu, krievu valodu un norvēģu valodu.