Vasaras festivāls jauniešiem ''Projektu nakts 2022''

Vasaras festivāls jauniešiem ''Projektu nakts 2022''

15. jūnijs, 2022

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina jauniešus pieteikties radošam, jaudīgam un iedvesmas pilnam bezmaksas festivālam ''Projektu nakts 2022'', kas norisināsies 4.-5. augustā Siguldā. Ja esi jaunietis, kurš vēlas vasarā izmēģināt ko nebijušu un apgūt jaunas prasmes, vai arī jaunietis, kuram ir projekta ideja, taču vajadzīga palīdzība tās noformulēšanā un īstenošanā – šī ir lieliska iespēja, ko nevar laist garām! Diennakts laikā būs iespēja attīstīt savas projektu idejas no sākuma līdz beigām, iegūt projektu rakstīšanas prasmes, satikt domubiedrus, kā arī mācīties un iedvesmoties no zinošiem ekspertiem.

Kas plānots festivāla programmā?

Šī gada ''Projektu nakts'' programma ietver interaktīvas darbnīcas un izglītojošas aktivitātes  par ''Erasmus+'' un ''Eiropas Solidaritātes korpuss'' programmām, meistarklases un projektu darbnīcas par projektu ciklu un neformālo izglītību, kā arī improvizācijas teātra ''Spiediens'' izklaidējošu izrādi, projektu pieredzes stāstus, tematiskās darbnīcas un citas aktivitātes.

Visa festivāla laikā dalībnieki tiks atbalstīti programmas ''Erasmus+'' un ''Eiropas Solidaritātes korpuss'' projektu pieteikumu sagatavošanā. Būs iespēja iepazīt Jauniešu apmaiņu, Jaunatnes līdzdalības projektu un Solidaritātes projektu būtību un savu pieteikumu izstrādāt vienā no šiem projektu veidiem, lai jau 2022. gada oktobrī varētu startēt projektu konkursā un saņemt finansējumu savu projekta ideju realizācijai.

Pilna festivāla programma publicēta JSPA tīmekļa vietnē. Aicinām arī turpmāk aktuālai informācija par ''Projektu nakts 2022'' norisi sekot jaunatne.gov.lv.

Kādēļ ir vērts pievienoties festivāla dalībnieku pulkam?

Dalība ''Projektu nakts 2022'' ne vien sniedz iespēju 24 stundu laikā pārvērst savas idejas reālā projekta pieteikumā, bet arī:

 • iegūt padziļinātu izpratni un zināšanas par projektu rakstīšanu no A līdz Z;
 • saņemt atbalstu no pieredzējušiem mācību vadītājiem un JSPA darbiniekiem idejas radīšanā un projekta pieteikuma izstrādē;
 • būt vidē, kurā radīšanas procesā uzreiz iespējams saņemt atbildes uz neskaidriem jautājumiem;
 • iedvesmoties no citu pieredzes stāstiem;
 • dibināt starptautiskas partnerības saviem projektiem;
 • satikt jaunus draugus un domubiedrus;
 • sagatavoties reāla projekta iesniegšanai nākamajā projektu iesniegšanas termiņā –oktobrī;
 • iegūt pozitīvas emocijas un neaizmirstamu pieredzi.

Turklāt dalība festivālā ir bez maksas un dalībniekiem bez augstāk minētajiem ieguvumiem tiks nodrošina arī ēdināšana un uzturēšanās festivāla teritorijā. Papildu būs iespēja uzlabot savu fizisko formu, piedaloties rīta rosmēs un noejot vairākus tūkstošus soļu dienā, kā arī, kā jau īstā festivālā pienākas – izbaudīt dzīvi telšu pilsētiņā.

Kas aicināti pieteikties ''Projektu nakts 2022'' piedzīvojumam?

Pieteikties aicināti jaunieši vecumā no 13 līdz 30 gadiem, kuri ir organizāciju pārstāvji (aicināti pieteikties 2 organizācijas pārstāvji, vismaz vienam no viņiem jābūt vismaz 18 gadus vecam). Priekšroka tiks dota dalībniekiem bez pieredzes vai ar nelielu pieredzi programmas ''Erasmus+'' un ''Eiropas Solidaritātes korpuss'' projektu īstenošanā.

Kā reģistrēties ''Projektu nakts 2022'' festivālam?

Reģistrēties iespējams, līdz 1. jūlijam aizpildot elektronisku pieteikuma anketu: ej.uz/ProjektuNakts2022. Dalībnieki, kuri tiks apstiprināti festivālam, līdz 25. jūlijam saņems papildu informāciju uz pieteikumā norādīto e-pastu.

Ņem vērā! Vietu skaits ir ierobežots. Ja pirmajā kārtā pieteiksies un tiks apstiprināts maksimālais dalībnieku skaits, otrā kārta netiks atvērta! Tādēļ interesentus aicinām nekavēties ar pieteikuma iesniegšanu, bet gan doties uz savu organizāciju, nokomplektēt grupu (grupā divi dalībnieki) un pieteikties jau tagad. Uz tikšanos festivālā ''Projektu nakts 2022''!

Par festivālu ''Projektu nakts''

Festivālu ''Projektu nakts'' pēc divu gadu pārtraukuma JSPA šogad organizēs jau sesto gadu. Tā mērķis ir radīt radošu vidi, kur jauniešiem ir iespēja apgūt jaunatnes jomas projektu izstrādes pamatprincipus, atminēt kvalitatīva projekta noslēpumu, attīstīt pašiem savas projekta idejas, kā arī iegūt daudz jaunu draugu un potenciālo partneru savai idejai. Ieskatam, kā citus gadus norisinājies festivāls, aicinām noskatīties ''Projektu nakts 2019'' video atskatu.

Par JSPA

JSPA darbojas kopš 1999. gada. Tā ir Izglītības un zinātnes ministres pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kuras mērķis ir veicināt jauniešu aktivitāti un mobilitāti, līdzdalību jaunatnes brīvprātīgajā darbā, neformālās izglītības un jaunatnes informācijas programmās un projektos, kā arī veicināt jauniešu neformālo izglītību saistībā ar mūžizglītību. JSPA administrē dažādas starptautiskas un nacionālas programmas: ''Erasmus+''; ''Eiropas Solidaritātes korpuss'', Eiropas Komisijas informācijas tīklu jauniešiem ''Eurodesk'', ''eTwinning'', Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmu, Jauniešu garantijas projektu ''PROTI un DARI!''.

Zemgales NVO centrs nodrošina organizācijas un ikvienu indivīdu Zemgalē ar aktuālāko, nozīmīgāko un piemērotāko informāciju un dažāda veida maksas un bezmaksas pakalpojumiem.

Bezmaksas pakalpojumi
Konsultācijas
Prakse / Brīvprātīgais darbs
Jauniešu informatīvais tīkls “EURODESK”
Informatīvie semināri un apmācības
Informatīvi pakalpojumi
Dators / Internets
Maksas pakalpojumi
Telpas / Aparatūra / Grafika
Drukāšana / Kopēšana / Skenēšana
Individuālas apmācības
Valodu kursi
Grāmatvedības pakalpojumi
Tulkojums
Semināri / Apmācības

Jauniešiem

EURODESK

EURODESK

Jauniešu iespēju ziņu lapa EURODESK ir lielākais jauniešu (vecumā no 13 - 30 g.v.) iespēju apkopotājs Latvijā (vairāk kā 1 300 tiešo saņēmēju). Mūsu pieeja jaunietim ir atbilstoša mūsdienu vērtībām - ziņas tiek atlasītas un apkopotas, ņemot vērā 3 pamatkritērijus: īsi,...

Brīvprātīgais darbs

Brīvprātīgais darbs

Eiropas brīvprātīgais darbs ir iespēja doties uz kādu no Eiropas valstīm un strādāt kā brīvprātīgajam bez maksas. Brīvprātīgais darbs nozīmē bezpeļņas darbu, taču jauniešiem 100% apmērā tiek apmaksāti ceļa un uzturēšanās izdevumi. Tā ir lieliska iespēja saprast, kas Tev...

Valodu kursi

Zemgales NVO Centrs piedāvā iespēju piedalīties valodu kursos Jelgavā un Rīgā.

Rīgā varam nodrošināt kursus sākot no 10 cilvēku grupām.

Zemgales NVO Centra valodu kursos:

 • vari izvēlēties sev piemērotākās valodas piedāvājumu atbilstoši savam zināšanu līmenim
 • apmācības notiek draudzīgā atmosfērā nelielās grupās, izmantojot neformālās izglītības metodes
 • uzsvars tiek likts uz sarunvalodu, kas mūsdienās iegūst arvien lielāku nozīmi gan mācību un darba, gan ceļošanas vajadzībām
 • dalībniekiem ir iespēja iesaistīties apmācību kursa veidošanā
 • katram dalībniekam tiek veltīta individuāla pieeja

Pieteikšanās:

 • Elektroniski sūtot pieteikumu uz e-pastu: info@zemgalei.lv (Norādīt: izvēlētais valodas klubs, pilsēta, kontaktinformācija (e-pasts un telefons))
 • Pa telefonu: 26044412 vai 63021910
 • Zemgales NVO Centra birojā (Lielā iela 15, Jelgavā - durvju kods 249)

Piedāvājam apgūt: angļu valodu A1/A2/B1 līmenī, itāļu valodu, krievu valodu un norvēģu valodu.