Veiksmīga interešu aizstāvība Saeimā – kā atrast pareizās durvis, pie kurām klauvēt?

Veiksmīga interešu aizstāvība Saeimā – kā atrast pareizās durvis, pie kurām klauvēt?

24. septembris, 2019

Domnīca Providus un Latvijas Pilsoniskā alianse izsludina pieteikšanos vienas dienas apmācībām ''Veiksmīga interešu aizstāvība Saeimā – kā atrast pareizās durvis, pie kurām klauvēt?'' Apmācības notiks 3.oktobrī fonda DOTS sanāksmju zālē, Alberta ielā 13, no plkst. 09:30 līdz plkst.16:00.

Aicinām pieteikties līdz 27.septembrim NVO sektora līderus, NVO vadītājus, kam ir bijusi pieredze interešu aizstāvībā, kā arī sabiedriskā labuma organizāciju aktīvistus, kuri vēlas attīstīt savas prasmes šajā jomā. Apmācību ietvaros būs iespēja detalizētāk iepazīt likumdošanas procesu, tā organizēšanu, iesaistītās puses un līdzdarbības iespējas, bet arī uzzināt ļoti praktiskus ieteikumus, piemēram, kas ir īpaši veiksmīgi paņēmieni, kas ir tipiskākās kļūdas, kā atšķiras dažādu komisiju darbs, kas ir riskantākie interešu aizstāvības paņēmieni.

Apmācību ietvaros organizāciju pārstāvjiem būs jāveic arī praktiski uzdevumi, izstrādājot interešu aizstāvības plānu organizācijai svarīgā jautājumā. Praktiskajā darbā savu atbalstu sniegs Providus vadošās pētnieces Iveta Kažoka un Līga Stafecka, kā arī jurists un Juridiskās fakultātes Valststiesību zinātņu katedras docents Dr.iur.  Edvīns Danovskis, kuram ir ievērojama pieredze likumdošanas darbā Saeimā. Praktiskie uzdevumi ļaus veiksmīgāk pielietot apmācībās iegūtās zināšanas organizāciju turpmākajā darbā.

Apmācības balstītas gan praktiskā pieredzē, ko domnīca PROVIDUS uzkrājusi daudzu gadu garumā, gan arī apzinot daudzu citu NVO pieredzi, Saeimas deputātu, Saeimas komisiju pārstāvju ieteikumus.
Apmācības veidotas tā, lai pilnveidotu NVO sektora līderu interešu aizstāvības darba efektivitāti un profesionalitāti. Apmācības notiek pateicoties Vācijas vēstniecības atbalstam, dalība tajās ir bez maksas.
Apmācības programmu atradīsi šeit.

Apmācību sagatavošana un norise tiek īstenota ar  Vācijas Ārlietu ministrijas finansiālu atbalstu projekta ''Tematiskās apmācības NVO līderiem'' (Thematical workshops for NGO leaders) īstenošanai.

Avots: nvo.lv

Zemgales NVO centrs nodrošina organizācijas un ikvienu indivīdu Zemgalē ar aktuālāko, nozīmīgāko un piemērotāko informāciju un dažāda veida maksas un bezmaksas pakalpojumiem.

Bezmaksas pakalpojumi
Konsultācijas
Prakse / Brīvprātīgais darbs
Jauniešu informatīvais tīkls “EURODESK”
Informatīvie semināri un apmācības
Informatīvi pakalpojumi
Dators / Internets
Maksas pakalpojumi
Telpas / Aparatūra / Grafika
Drukāšana / Kopēšana / Skenēšana
Individuālas apmācības
Valodu kursi
Grāmatvedības pakalpojumi
Tulkojums
Semināri / Apmācības

Jauniešiem

EURODESK

EURODESK

Jauniešu iespēju ziņu lapa EURODESK ir lielākais jauniešu (vecumā no 13 - 30 g.v.) iespēju apkopotājs Latvijā (vairāk kā 1 300 tiešo saņēmēju). Mūsu pieeja jaunietim ir atbilstoša mūsdienu vērtībām - ziņas tiek atlasītas un apkopotas, ņemot vērā 3 pamatkritērijus: īsi,...

Brīvprātīgais darbs

Brīvprātīgais darbs

Eiropas brīvprātīgais darbs ir iespēja doties uz kādu no Eiropas valstīm un strādāt kā brīvprātīgajam bez maksas. Brīvprātīgais darbs nozīmē bezpeļņas darbu, taču jauniešiem 100% apmērā tiek apmaksāti ceļa un uzturēšanās izdevumi. Tā ir lieliska iespēja saprast, kas Tev...

Valodu kursi

Zemgales NVO Centrs piedāvā iespēju piedalīties valodu kursos Jelgavā un Rīgā.

Rīgā varam nodrošināt kursus sākot no 10 cilvēku grupām.

Zemgales NVO Centra valodu kursos:

  • vari izvēlēties sev piemērotākās valodas piedāvājumu atbilstoši savam zināšanu līmenim
  • apmācības notiek draudzīgā atmosfērā nelielās grupās, izmantojot neformālās izglītības metodes
  • uzsvars tiek likts uz sarunvalodu, kas mūsdienās iegūst arvien lielāku nozīmi gan mācību un darba, gan ceļošanas vajadzībām
  • dalībniekiem ir iespēja iesaistīties apmācību kursa veidošanā
  • katram dalībniekam tiek veltīta individuāla pieeja

Pieteikšanās:

  • Elektroniski sūtot pieteikumu uz e-pastu: info@zemgalei.lv (Norādīt: izvēlētais valodas klubs, pilsēta, kontaktinformācija (e-pasts un telefons))
  • Pa telefonu: 26044412 vai 63021910
  • Zemgales NVO Centra birojā (Lielā iela 15, Jelgavā - durvju kods 249)

Piedāvājam apgūt: angļu valodu A1/A2/B1 līmenī, itāļu valodu, krievu valodu un norvēģu valodu.