Viesītē notiks otrais Sēlijas nevalstisko organizāciju forums

Viesītē notiks otrais Sēlijas nevalstisko organizāciju forums

6. oktobris, 2022

14.oktobrī Viesītes kultūras centrā ''Sēlija'' pulcēsies nevalstisko organizāciju un lauku kopienu līderi otrajā Sēlijas nevalstisko organizāciju forumā. Foruma laikā tiks pasniegtas astoņas jaunas Sēlijas kopienu identitātes zīmes.

Forumu atklās Āris Adlers, starptautiskās attīstības organizācijas ''PREPARE'', kas apvieno 20 pilsoniskās sabiedrības sadarbības tīklus no 16 Eiropas valstīm, prezidents. Bet ar priekšlasījumu par lauku un pilsētu NVO sadarbības iespējām uzstāsies Jēkabpils novada pašvaldības referente nevalstisko organizāciju darba jautājumos Agita Pleiko.

Dažādus sadarbības risinājumus foruma dalībnieki centīsies atrast darba grupās. Kopienu sadarbības tīkla ''Sēlijas salas'' valdes locekle Santa Šmite teic, ka šajā gadā lauku un pilsētu sinerģijai tika veltīta īpaša uzmanība: ''Varas centralizācijas un migrācijas dēļ arvien lielāku lomu pakalpojumu saņemšanā ieņem pilsētas, kas Sēlijā atrodas tālu. Ir būtiski veidot pašpietiekamas kopienas, vienlaikus meklējot risinājumus, kā veiksmīgi izmantot lielo pilsētu iespējas.''

Šī gada laikā kopienu sadarbības tīklam pievienojušās astoņas jaunas kopienas – Ancene, Asare, Jaunjelgava, Lielzalve, Kalkūni, Slate, Sunākste un Šēdere. Veiksmīgi, ka arī šoreiz sadarbības tīkls ģeogrāfiski izplešas, aptverot visu Sēlijas vēsturisko zemi no rietumiem līdz pat Daugavpils pievārtei. Visas jaunās kopienas foruma laikā saņems Sēlijas kopienu identitātes zīmes un īpaši katrai kopienai izstrādātu identitātes paleti.

Forums noslēgsies ar konkursa ''Sēlijas sudrabs'' apbalvošanas ceremoniju. Pirmajā konkursa gadā saņemti 20 pieteikumi par aktīviem un radošiem Sēlijas cilvēkiem, kas nesavtīgi, un lielākoties arī brīvprātīgi,  strādā savas lauku kopienas labā. Ceremonijā, kura sāksies 15.00, tiks pasniegtas biedrības ''Ūdenszīmes'' stikla darbnīcā tapušas īpaša dizaina balvas.

Sēlijas nevalstisko organizāciju forumu organizē vadošā Sēlijas salu nevalstiskā organizācija ''Ūdenszīmes'' projekta ''Kopienas izaugsmes katalizators. Empātija'' ietvaros. Tā norisi finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

2022.10.06 Afisa_Selijas_salas_Otrais_Selijas_NVO_forums

Vairāk informācijas šeit.

Zemgales NVO centrs nodrošina organizācijas un ikvienu indivīdu Zemgalē ar aktuālāko, nozīmīgāko un piemērotāko informāciju un dažāda veida maksas un bezmaksas pakalpojumiem.

Bezmaksas pakalpojumi
Konsultācijas
Prakse / Brīvprātīgais darbs
Jauniešu informatīvais tīkls “EURODESK”
Informatīvie semināri un apmācības
Informatīvi pakalpojumi
Dators / Internets
Maksas pakalpojumi
Telpas / Aparatūra / Grafika
Drukāšana / Kopēšana / Skenēšana
Individuālas apmācības
Valodu kursi
Grāmatvedības pakalpojumi
Tulkojums
Semināri / Apmācības

Jauniešiem

EURODESK

EURODESK

Jauniešu iespēju ziņu lapa EURODESK ir lielākais jauniešu (vecumā no 13 - 30 g.v.) iespēju apkopotājs Latvijā (vairāk kā 1 300 tiešo saņēmēju). Mūsu pieeja jaunietim ir atbilstoša mūsdienu vērtībām - ziņas tiek atlasītas un apkopotas, ņemot vērā 3 pamatkritērijus: īsi,...

Brīvprātīgais darbs

Brīvprātīgais darbs

Eiropas brīvprātīgais darbs ir iespēja doties uz kādu no Eiropas valstīm un strādāt kā brīvprātīgajam bez maksas. Brīvprātīgais darbs nozīmē bezpeļņas darbu, taču jauniešiem 100% apmērā tiek apmaksāti ceļa un uzturēšanās izdevumi. Tā ir lieliska iespēja saprast, kas Tev...

Valodu kursi

Zemgales NVO Centrs piedāvā iespēju piedalīties valodu kursos Jelgavā un Rīgā.

Rīgā varam nodrošināt kursus sākot no 10 cilvēku grupām.

Zemgales NVO Centra valodu kursos:

  • vari izvēlēties sev piemērotākās valodas piedāvājumu atbilstoši savam zināšanu līmenim
  • apmācības notiek draudzīgā atmosfērā nelielās grupās, izmantojot neformālās izglītības metodes
  • uzsvars tiek likts uz sarunvalodu, kas mūsdienās iegūst arvien lielāku nozīmi gan mācību un darba, gan ceļošanas vajadzībām
  • dalībniekiem ir iespēja iesaistīties apmācību kursa veidošanā
  • katram dalībniekam tiek veltīta individuāla pieeja

Pieteikšanās:

  • Elektroniski sūtot pieteikumu uz e-pastu: info@zemgalei.lv (Norādīt: izvēlētais valodas klubs, pilsēta, kontaktinformācija (e-pasts un telefons))
  • Pa telefonu: 26044412 vai 63021910
  • Zemgales NVO Centra birojā (Lielā iela 15, Jelgavā - durvju kods 249)

Piedāvājam apgūt: angļu valodu A1/A2/B1 līmenī, itāļu valodu, krievu valodu un norvēģu valodu.